Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Pastaiga ziemas naktī....
Komentāri: 38; Autors: Vizma
Tēma izveidota: 17.01.2009 16:07:07; Pēdējās izmaiņas: 23.02.2009 21:08:59

Vēl spilgti atceros šī piedzīvojuma (pārdzīvojuma) atstāstījumu (kas tagad lasāms kā raksts "Pastaiga ziemas naktī...") Chamonix siltajos apartamentos Kalnu Grupas 3 Alpu braucienā... Lai arī neesmu redzējusi šo kuluāru tuvplānā, tomēr skudriņas pār kauliem gāja to iedomājoties! :) Otrā dzimšanas diena...

[1] 2 3

Re: "Kāpiens tumsā"
Izlasīju Rīgas Laika februāra numurā publicēto stāstu... Zinot šīs vietas, Aiguille Verte virsotnes ledāja plašumus, zinot slaveno noeju "uz otru pusi" pa Vimpera kuluāru, un Nant Blanc sienu, ceļu uz Grand Montets no tās pakājes... Jā, pamatīga epika! Vīri pa nopietno "ieberzušies"... :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 23.02.2009 21:08:59


„Kāpiens tumsā”
Ļoti interesants un labi uzrakstīts raksts. Man personiski neradās nemazākās vēlēšanās vīpsnāt vai meklēt ķļūdas. Var just, ka raksts ir tapis daudzus gadus pēc notikumiem, kad autoram ir jau pavisam cita, nu jau pieauguša cilvēka un nobrieduša kāpēja perspektīva uz notikumiem. Manuprāt īpaši to var just pēdējās divās rindkopās (oriğinālajā rakstā). Šādos rakstos svarīgas jau ir ne tikai kļūdas un to izraisītie notikumi, vēl svarīgāka ir dalībnieku attieksme pret notikušo. Var uzrakstīt lielīgu rakstu - “redz kā iekūlāmies ziepēs, bet mēs stiprie veči, kas mums, mums maršrutu apraksti nav vajadzīgi…”. Var par to pašu notikumu uzrakstīt pavisam savādāku rakstu. Lai iznāktu patiesi labs raksts, kā šis, tur gan laikam jābūt arī rakstnieka talantam :o)

Autors: Ēriks, 07.02.2009 21:18:02Netiešas asociācijas ar šo rakstu par ziemas nakti radās, lasot februāra „Rīgas laikā” rakstu „Kāpiens tumsā”. Ja gadās brīvs brīdis – izlasiet! Ne tāpēc, lai oponētu, analizētu kļūdas vai vīpsnātu, bet vienkārši tāpat. Raksta mērķauditorija nav alpīnisti, bet „normāli amerikāņi”; vienalga (vai varbūt – tieši tāpēc ;)? ) bija interesanti, jo nodarbojās ar neatbildamo jautājumu ”Kāpēc?”. P.S. Īpaši Ērikam ;) – oriģinālais raksts: http://www.commentarymagazine.com/viewarticle.cfm/a-descent-in-the-dark-13251

Autors: Vita, 07.02.2009 00:52:29Sveiciens Saulstariņiem arī no skaistās Baltās Ielejas un Ledus Jūras! Šodien trīs reizes nobraucām ar snoviem no Aiguille du Midi (3842 m) pa dažādiem Vallée Blanche ceļa variantiem - fantastiska kondīcija (mazliet gan ledains un sērsnains vietām). Mani ceļabiedri, pirms tam lasījuši "Pastaiga ziemas naktī" stāstu, ievērtēja Mer de Glace kanjonveidīgo kuluāru, kur Kaža ar Mārču savulaik vilkuši... :) Tiesa gan šogad nobrauciens no Les Grands Montets būtu daudz sarežģītāks - morēnas valnis/ledāja sānu nogāze uz to pusi klāta milzīgiem leduskritumiem - pārāk ideāls laiks leduskritumu veidošānās procesiem šogad...

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 04.02.2009 23:02:09


Esi sveiks!
Sveiciens no "Saulstariņu" nometnes. rokas, kājas klāt...galva arī bišķit klāt:) notiek bilžu galeriju apkopošana.

Autors: kaža, 03.02.2009 18:24:34


Ar atgriešanos
Apsveicu "Saulstariņus" ar atgriešanos no Rukjonas! Nu veči koļijieties - kā ta gāja!? Neturiet sveci zem pūra!

Autors: Robis TA, 02.02.2009 22:57:23


Ērikam
vispār jau vēl ir arī trešā skola...par to gan vispar nav dzirdēts ne viens vārds...:)

Autors: marisr, 28.01.2009 13:36:13


3 skolas
Un tev, Ērik, tad būtu 3 skolu pieredze un varētu visiem paskaidrojošu rakstu uzrakstīt kāda ir starpība starp veco, jauno un rietumu skolām.

Autors: Robis TA, 28.01.2009 11:11:59


Ērikam
Ērik, Tev jābrauc komandējumā uz LR un jāveic šī jautājuma praktiskā analīze, kā arī jāintervē abu "skolu" pārstāvji/aizstāvji;) Tad būs labs rezumē, kas noderēs daudziem šeit diskusijās:)

Autors: NormundsP, 28.01.2009 10:17:33Es esmu ziņkārīgs, bet baisi neiesprigstu. Ir gan šeit bijušas iespringušas citas diskusijas kur akmeņi ir lidojuši gan LACA, gan Kristapa virziena. No malas skatoties, ir skaidrs, ka ir divas (ja ne vairak) skolas, kas viena otru lāga neieredz. Man ir intersanti, kādas ir objektīvās atšķīrības. Tieši vai netieši, Kristaps liek saprast, ka Kalnu Grupā tiek mācīts modernais alpīnisms, kamēr LACA acīmredzot pieturas pie “vecās skolas”. Katrs, kas ir lasījis karstās diskusijas kolīdz tiek pieminēta LACA, labi zin, ko es domāju. Man vienkārši interesē objektīva informācija, no kāda, kas ir macījies abās skolās. Interesanti ir arī tādēļ, ka pats mācos…

Autors: Ēriks, 27.01.2009 19:50:30


***
cilvēki kkā baisi te iespringst kas kur kad ir mācījies. :) diez kapēc tikai?

Autors: elina, 27.01.2009 17:46:48


par rakstiem un atskaitem
Atim: ir diezgan gruti atrast balansu starp rakstu un atskaiti. Labs piemers ir mountain.ru portals. Tur ir gan raksti, gan atskaites. Man citreiz liekas ka tos vajag atdalit, lai gan tie viens otram tur netrauce. Lasitajam no malas sausa atskaite ir tikpat aizraujosa ka telefonu gramata. Man personigi patik raksti. Aizraujoshi raksti! Gan tos lasit, gan rakstit pasham. Un ja tur atceras pieminet vietu nosaukumus, tad ari noderes citiem. Kautkas pa vidam starp rakstu un atskaiti... nu ir jau protams labak kautkas, nekaa nekas. To jau parasti lasitaji pashi noverte.

Autors: gasha, 23.01.2009 01:31:33


Ērikam
Elbruss tehniskā ziņā nav sarežģīts kalns. Kāpšanas apstākļos un ātrumu nosaka sezona, kad tiek kāpts, un laika apstākļi, kādos tiek kāpts. Kristaps, cik zinu, savus "kalniešus" uz Elbrusu neved, jo tur nav nekā tāda, ko vajadzētu dikti tehniski mācīt, turklāt Kaukāzā nav tik labs serviss kā Alpos, es domāju - glābšanas dienesti un bufetes. :o))))) Par LACAs aktivitātēm un Kalnu grupu mācībām var skatīties viņu mājas lapā www.laca.lv. Nedomāju, ka vajadzētu iespring uz dažādu apmācību Latvijā salīdzināšanu. Tāpat objektīva atbilde nav iespējama. Katram savs prieciņš, un iegūtā pieredze, un zināšanas, un mīlestība uz kalniem. :o))

Autors: Mārīte, 22.01.2009 19:30:59


Super Truper Archisametinātājam
"Ērik, vari trīs reizes minēt kādas programmas ietvaros kāpām:D! Raujam vaļā, varat arī citi minēt:D tas tā, lai pārējiem nav garlaicīgi..." - bija tak tā kā konkurss, ka 3x var minēt! Nu un es minēju! Kas tur slikts? Arī Tu, labo cilvēk Super Truper Archisametinātāj vari minēt!

Autors: Arhimetinātājs, 22.01.2009 17:12:34


Arhimetinātājam
Nu un? Kur ir prikols?

Autors: Super Truper Archisametinātājs, 22.01.2009 16:55:14


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv