Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Kazahija 2008: Ziemeļu Tjanšans
Komentāri: 19; Autors: Ēriks
Tēma izveidota: 14.01.2009 21:27:48; Pēdējās izmaiņas: 17.01.2009 09:36:25

Paldies par interesanto rakstu. Interesē jautājums…

[1] 2

par to celšanos
Ir gadījies tā, ka Kaukāzā (Bezingijā) ejam no maršruta lejā, bet cita latviešu grupa tikai vēl sāk maršrutu;) Protams, visticamāk ne vienmēr ir nepieciešama iziešana 2 vai 4 rītā u.tml., bet ar iziešanu 10 vai 11 nedrīkst aizrauties;) Gaša-vai nevarētu būt problēmas ar mazu mehānisku pulksteni kalnos? Varbūt kaut kas mazs/skaļi pīkstošs, kam nepieciešams mazs batarejas resurss u.tml.?Protams, svarīgs ir cilvēciskais faktors-būtiski, lai vismaz vienam no grupas nav supermiegs!:)

Autors: NormundsP, 17.01.2009 09:36:25


materiali
http://www.mountain.ru/useful/dictionaries/2004/accident_2003.doc reku ir divi piemeri redzami par velo iziesanu. (pirmais un pedejais gadijums). mountain.ru vispar var atrast daudz shadus negadijumu aprakstus.

Autors: gasha, 16.01.2009 16:07:00


vēla iziešana
piekrītu!.. tāpēc atskatoties uz visu piedzīvoto, jo pareizāks liekas lēmums neturpināt "virsotnes dienā", jo viens pie otra bija sastājušies pārāk daudz riska faktori (kā domino kauliņi).

Autors: Vizma, 16.01.2009 14:56:13


vela iziesana
Vela iziesana ir ljoti populars nelaimes gadijumu iemesls. Kautvai tai pasha Everesta. Un domajams ari pagajusa gada Ushbaa. Ar cilveku-modinataju nav lidzets. Katram jabut ljoti specigai motivacijai. Domaju katrs ar to ir saskaries. Mazs mehanisks modinatajs (kam nav baterijas) - tas butu noderigs inventars. It ipasi taalos kalnu rajonos. Mobilie telefoni - ljoti nederiga lieta :(

Autors: gasha, 16.01.2009 14:49:19


daži komentāri..
1) Pārtikas čiepšana - viens susliks pamanījās mums nozagt pusi desas luņķa! 2) Vēlā izeja uz maršrutiem - celšanās disciplīna bija zem katras kritikas : )(bet jātzīst, ka tas bija patīkami).. nākamreiz gan vajadzēs cilvēku-modinātāju : ) 3) Problēmas ar maršrutiem - lielākoties pieredzes trūkums : ) - nāks pieredze un līdz ar to pieaugs maršruta izvērtēšanas spējas! 4) Demokrātiskie lēmumi - tik, cik bijām, tik bija arī viedokļi.. šad tad pārrunas izvērsās ļoti jautras : ).. bet ja godīgi, nopietnākos maršrutos tik liela demokrātija laikam tomēr nav pieļaujama, jo lēmumu pieņemšana kļūst lēna un ne vienmēr būs tik daudz laika!

Autors: Vizma, 16.01.2009 12:32:13


Re: solo
Kāpšana solo ir ļoti smaga atbildība - pašam pret sevi un sev tuvākajiem! Un arī ļoti smagi psiholoģiski. Un bīstami. Tāpēc nevienam neiesaku to praktizēt. Protams, var izrādīties, ka tā ir nepieciešamība pie atsevišķām situācijām, un tam sevi jāgatavo, bet šim gatavošanas procesam būtu jāpieiet ar milzīgu piesardzību. Man pašam arī šad tad ir nācies šur tur doties vienam, tajā skaitā arī uz vienu virsotni Himalajos, bet varu teikt, ka gūtās sajūtas nebūt nav tik "līksmas". :) Nedaudz šai tēmai savulaik pieskārāmies runājot ar Valēriju Babānovu: "Sākumā kāpām divniekus, tad trijniekus, pēc tam četriniekus... Tiem loģiski sekoja piecinieki un sešinieki. Kādreiz bija lielākas kāpēju grupas, tad sākām kāpt mazākās, trijnieku un divnieku sasaitēs. 90to gadu sākumā es izgāju solo alpīnismā un tas bija jauns pakāpiens manā izaugsmē. Solo kāpšanai vajadzīga liela iepriekšēja pieredze un psiholoģiska noturība. Tagad esmu atgriezies pie kāpšanas kalnos ar sasaites biedru, bet tas nav solis atpakaļ! Tas ir loģiskais ceļš, kas ejams lai sasniegtu jaunus, manis izvirzītus mērķus. Solo kāpienus, lai arī reti, tomēr neesmu aizmirsis. Viss mainās, viss ir atkarīgs no mērķiem, kurus sev uzstādi." (http://www.adventurerace.lv/?DocID=1199) Valērijā ir vērts ieklausīties! Viņš solo kāpšanā ir ne tikai pudu sāls apēdis... :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 15.01.2009 15:17:36


solo
laikam jau atkal solo ir vislabakais kapsanas veids, jatiek gala tikai pasam ar sevi!!!japajautaa Huubim...

Autors: marisr, 15.01.2009 15:00:05


"Demokrātiskie lēmumi"
Cik cilvēku tik viedokļu, bet mēs nereizi nesakašķējāmies - tā pa īstam:). Toties laiks iet un citreiz ir divi vienādi un absolūti sūdīgi varianti un kādam ir jāsper pirmais solis. Jā prasījās pēc viena līdera, kas pasaka kur un kā, bet no otras puses mēs bijām pastāvīgi un ja tā līdera vairs nav... Jā interesanti kā citiem ir kāpjot komandās?

Autors: Atis, 15.01.2009 14:47:53


"Demokrātiskie lēmumi"
Ati, tiešām tas varētu būt labs temats:)Kā bija Jums? Tas sagādāja būtiskas problēmas? Kā arī-kā rīkojas citi?

Autors: NormundsP, 15.01.2009 14:06:01


>?
Problēmas - patstāvīgi izvērtēt, atrast maršrutus, uzņemties atbildību par saviem lēmumiem. Objektīvi - baigās nobiras, dīvainas formācijas sniegs - graudains un baisi lipīgs. Savukārt laikapstākļi nedzen stresā - jo netika piedzīvotas tādas krasas pārmaiņas, kā alpos vai kaukāzā gadās. Ir skaidrs, ka tagad mums ir daudz ko izvērtēt arī tas, ka jāceļas agrāk un iepriekš mājās jāsagatavojas daudz nopietnāk. Arī tas cik ātri demokrātiska komanda pieņem savus lēmumus... interesanta diskusiju tēma.

Autors: Atis, 15.01.2009 11:34:14


?
Starp citu, kādas bija lielākās problēmas maršrutos? Kā arī-vai nevajadzēja uz maršrutiem iet stipri agrāk, jo pēc raksta var spriest, ka parasti uzsākāt diezgan vēlu kāpienus?

Autors: NormundsP, 15.01.2009 10:28:34


Normunds
Feins raksts un labas bildes! Paldies:)

Autors: NormundsP, 15.01.2009 10:14:02Kā jau Jānis minēja vietējo atieksme pret lāčiem ir pavisam savādāka, kā dzirdēts tā ir ASV. Tie nav Grizlī, tiem ir pietiekami barības. Un vietējie rezervāta darbinieki ieteica dažādus paņēmienus - pacelt uz nūjas cepuri, jo it kā viņš baidās no tā, kas lielāks, taisīt troksni, lai aizbaidītu ut.t.. Viņu atieksme bija, ka lācis ir draudzīgs dzīvnieks, tikai esot eksemplārs, kas aizšaut aizbēdzis un tagad tur ļaunu prātu. Nopietnāks ieteikums bija no snaipera, lāci satiekot - neskatīties viņam acīs un censties sāņus iziet no viņa teritorijas, bet ne ar muguru, jo tad it kā tu esi padevies.

Autors: Atis, 15.01.2009 09:54:39


Tīras rokas
Kaut kādos adventūriskos rakstos esmu lasījis, ka, lai izvairītos no lāču apciemojuma, paika jāglabā ne tiaki teltīs, bet arī hermētiski noslēgtos traukos. Rokas jāmazgā gan pirms, gan pēc ēšanas. Vispār paikot jāatiet nost no nometnes, jo, lai vai cik kārtīgi ēstu, kaut kas jau zemē nokrīt un tas var pievilināt zvērus. Zinu vēl, ka suņiem pēdas var nojaukt ar parastu dezīti, varbūt pret lāčiem tas arī darbojas - nezinu.

Autors: Robis TA, 15.01.2009 01:49:18ASV ar lāčiem ir problēmas. Skat. http://www.nps.gov/yose/planyourvisit/bears.htm Paši cilvēki jau ir vien vainīgi, jo atstāj pārtiku pieejamu. Lielākās problēmas esot tur kur visvairāk cilvēku. No otras puses, esot jaunā vietā, es gan neriskētu ticēt vietējo domām, ka lāčiem mežā barības gana. Sevišķi jau ja vietējie paši nenakšņo teltīs meža vidū. Vislabākās metodes ir kārt pārtiku kokā vai lietot lāču drošus konteinerus, tie gan ir pasmagi, bet ja koku nav, kā tas gadās - http://www.bwca.cc/wildlife/bears/campingwithbears.htm Starp citu, tās ir arī labas metodes kā aizsargāties pret cita veida grauzējiem.

Autors: Ēriks, 15.01.2009 01:38:01


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv