Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Dēku stāsti
Paskaties apkārt – izaicinājumi ir blakus!

Autors: Valdis Vanags
Foto no autora personiskā arhīva
2008. gada decembris, Ogre

Izaicinājumi mūsu dzīvē ir ik uz soļa – cita lieta, cik daudz un bieži mēs varam tos pamanīt un tajos doties, - tas jau ir atkarīgs no katra apetītes. Latvijas krāčūdens braucējiem, tiem kuri brauc ar mazajām plastmasas laiviņām, kuras sauc jocīgā vārdā, par kajakiem, viena izaicinājuma vieta ir nepilnus 400 km uz ziemeļiem, Igaunijā uz Jagalas upes.

Šī izaicinājuma vārds ir Jagalas ūdenskritums, kurš ieliek visiem Latvijas "bāliņiem", jo ir 8,20 metrus augsts un ūdens bagāts. Daudzus gadus atpakaļ, pirmo reizi to ieraugot, mans iekšējais varonis sarāvās pavisam maziņš un iekšējā diskusija par darīt vai nedarīt, lekt vai nelekt malās līdz pat lēciena brīdim...

Šobrīd jau esam sadraudzējušies gan ar Īslandes, gan Norvēģijas, gan Alpu ūdenskritumiem, bet joprojām, ieraugot Jagalas ūdenskritumu, cieņa un apbrīns nezūd!Piedāvāju arī Jums dalīties ar šī izaicinājuma emocijām no 2008. gada 7. decembra, kurā piedalījās trīs Latvijas kajakeri – Boris, Uģis (pazīstams kā Dobrič) un Valdis. Te notikuma īss, bet spilgts atainojums gan foto, gan video versijās.Rekordliels ūdens līmenis un jauda Jagalā. Boris lidojumā.Lielisks sezonas noslēgums, no rīta +5°C, bet pēcpusdienā jau tikai +2°C, ja nekustēsies, tad iesalsi ledū. Valdis lidojumā.Laimes spēle ar piezemēšanos ūdenskrituma putu spilvenā un eskimosa apgrieziens ledus aukstā ūdenī.Kņudošā sajūta pakrūtē un brīvais lidojums. Boris uz ūdenskrituma pārkares pirms kritiena.

Un te divi linki uz youtube.com kur var ievērtēt šī izaicinājuma video versiju.

Baudiet un esiet vērīgi, ka nepalaiž garām kādu izaicinājumu...

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar laivošanu, gan dabīgās, gan mākslīgās ūdenstilpnēs, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv