Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Nolaišanās lejup pa virvi no ledus sienas
Komentāri: 69; Autors: A.J.
Tēma izveidota: 01.12.2008 17:32:25; Pēdējās izmaiņas: 21.12.2009 21:21:24

Kā labāk rīkoties laižoties lejup pa virvi no ledus sienām, stāvām vietām ledājos? Kā nostiprināt dulferēšanā virvi un organizēt drošināšanu? Kādus nolaišanās un drošināšanas paņēmienus labāk lietot? Ko no ekipējuma sanāk atstāt augšā? [Raksts par nolaišanās pa virvi organizēšanu uz ledus/sniega nogāzēm "Ledus tuneļi, sniega bolardi...", red.]

[1] 2 3 4 5

Kādus virves nostiprinājuma punkta izveides veidus uz sniega/ledus nogāzēm vēl kāpēji izmanto?
Man šajā brīdī tomēr šķiet svarīgāki citi jautājumi. Piemēram, par to, kādus virves nostiprinājuma punkta izveides veidus uz sniega/ledus nogāzēm vēl Latvijas kāpēji izmanto? Ir dzirdēts, ka lieto pašizskrūvējošos ledusāķus - ir tāds "jaunais, labi aizmirstais vecais" paņēmiens ar palīgvirves uztīšanu uz ledusāķa un aptverošo mezglu palīgvirves galā uz virves, kura no lejas velkot, "atskrūvē" ledusāķi. Interesanti, kādā veidā to tagad (neesmu mēģinājis gadus 15 vismaz) izpilda, - izmantojamās virves kļuvušas tievākas, vēl elastīgākas. Te arī būtu interesanta tēma diskusijai, par to, kas ir izturīgāks, labā ledū ieskrūvēts (bet ne pilna garuma, jo tur tā palīgvirve vēl uztīta) ledusāķis, vai labā ledū korekti izveidots Abalākova tunelis. Kas ir "labs ledus"? Kā novērtēt ledus kvalitāti un izvēlētā drošināšanas punkta izveides atbilstību nogāzes stāvumam? Vārdusakot, ir interesantas tēmas sarunām. :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 21.12.2009 21:21:24


:)
jaiet pagalmā uz dīķa un jāuztaisa:)

Autors: marisr, 21.12.2009 16:25:38


Re: raksts
Nē, diemžēl neatradu, pārskatīju visu arhīvu, bet nav... Iesūti kādu, ja ir. Ja nē, - nāksies pagaidīt līdz nākošajam ledum... :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 21.12.2009 16:17:27


raksts
Lūdzu neapvainojies, bet nu bildi šoreiz tiešām varēji piemeklēt atbilstošāku šādam rakstam!:) Jo labi būtu, ja arī uz lēzenākām ledus nogāzēm tik garus galus nobloķētu, piekrīti? ticu ka tev tada ir!:)

Autors: marisr, 21.12.2009 16:11:14Kā jau rakstīts rakstā: "...diemžēl pilnīgi viennozīmīgu teorētisku pamācību sniegšana šajā jomā nav iespējama, - tikai sekojoši piemēri, rekomendācijas un ieteikumi. Tā sakot - viela pārdomām. Iemesls pilnveidot pieredzi." Šis raksts nav par staciju veidošanu. Lūdzu, vīri, rakstiet un iesūtiet savas versijas ar bildēm un atsaucēm! Un vēl. Lai arī turpmāk jums izdodas "...novērtēt katru konkrēto vietu, sniega/ledus stāvokli tajā un tad izvēlēties piemērotāko risinājumu"!

Autors: p.p.a, 21.12.2009 16:06:32


stacijas
Vispirms jau liels prieks ka Ēriks ir atpakaļ:)Bet man arī uzreiz radās jautājums kādēļ šādā rakstā tad jāliek bildes ar šādu staciju...labāk jau tad tomēr ielikt bildes ar nobloķētiem galiem, tā kā arī Petzl to rekomendē savos tech. tips.:)

Autors: marisr, 21.12.2009 15:39:47


Re: Paš-izlīdzinošā stacija???
Situācijas mēdz būt ļoti atšķirīgas. Šī konkrētā stacija ir izveidota uz 45 grādu ledus nogāzes un tas ir krietni atšķirīgi, ja tā būtu izveidota uz vertikālas sienas ar daudz lielāku potenciālā noslogojuma/rāviena iespējamību. "Autoritatīva literatūra" iesaka izvērtēt situācijas atšķirības un rīkoties tā, kā tajā brīdī uzskati par atbilstošu optimālai drošībai! Tieši tāpat ar pašdprošināšanu lietošanu...

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 21.12.2009 15:17:26


prieks,
ka Ēriks ir atpakaļ ;) Es nesaprotu, kurā fotogrāfijā Tu redzi daisy chain lietotu stacijas izveidē?

Autors: Edgars, 20.12.2009 17:00:26


Paš-izlīdzinošā stacija???
Tas gan nav par nolaišanos pa virvi, bet manuprāt būtiski šajā kopējā kontekstā. DocID=1630 redzamās stacijas ir izveidotas ar garu paš-izlīdzinošo cilpu bez bloķējošajiem mezgliem. Tā ir BĪSTAMA prakse – ja izlūzīs viena no skrūvēm, atbrīvotais cilpas vijums radoīs spēcīgu rāvienu (shock load) uz otru skūvi, droši vien izlaužot arī to... Citējot Kristapu ”stacijas cilpa nav sabloķēta atbilstoši drošības prasībām”. Trağiski nelaimes gadījumi ar šī veida stacijām nav tālu jāmeklē (www.adventurerace.lv/?DocID=1443). Autoritatīva literatūra par staciju izveidi šādu paš-izlīdzinošo cilpu neiesaka tieši augšminētās problēmas dēļ. Tā pati literatūra neiesaka arī daisy chain lietošanu, tā kā tas redzams fotogrāfijā. Paš-izlīdzinošās stacijas, salīdzinot ar tā saucamajām pre-equalized, uz ledus skrūvēm, manuprāt, zaudē savu vienīgo priekšrocību – slodzes vienmērīgu izlīdzināšanu. Ledus skrūves izlūzt lēnām izliecoties. Tas nozīmē, ka ja viena skrūve ne-ideālā pre-equalized stacijā sāk uzdot liecoties šī nelielā kustība teorētiski izlīdzina slodzi stacijā. Ja nu paš-izlīdzināšana tiešām ir nepieciešama, literatūrā (kuru gan Kristaps izvairās ieteikt) ir aprakstītas daudz labākas un drošākas (tiesa gan ilgāk būvējamas) metodes.

Autors: Ēriks, 19.12.2009 20:58:12


Raksts par Abalākova tuneļiem un ledus bolardiem
http://www.adventurerace.lv/?DocID=1630 - vēl pirmajā lapā un sadaļā "Treniņi, pieredze" nav pieejams, tā sakot bonusā tiem, kas biežāk ieskatās diskusiju forumā. :) Sen jau gatavojos uzrakstīt, tikai laika aizvien pamaz... Tagad beidzot pieķēros. Lūgtum.

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 19.12.2009 12:02:59


ērtums...
Viedoklis ne gluži no kāpšanas, bet no kādas citas ne mazāk airaujošas nodarbes - pastāv kāds aprīkojuma un tā pielietošanas tehnikas kopums kas, varbūt ne vienmēr ir visērtāk lietojamais, bet pilnīgi noteikti ir derīgs visās situācijās. tad kādēļ cilvēkam, kas nespecializējas uz vienu specifisku kāpšanas veidu mēģināt apgūt kautko tieši specifiskos apstākļos ērtāk lietojamu. Daudz derīgāk būtu attīstīt prasmes rīkoties ar dažādos apstākļos pielietojamo inventāru. Uzlabojoties iemaņām izzudīs problēmas ar lietošanas neērtumu.

Autors: vents, 01.04.2009 12:49:33


kimenem
Un vēl Tu Janka esi baigais meistars klinšu sienu nourbšanā ar perforatoru. :-)))))

Autors: Miks, 01.04.2009 12:12:25


re marisr
nee es parasti kapju ar pacelaju un aluminija trepem! :P :D:D:D

Autors: kimene, 01.04.2009 12:03:49


Mikam
Es neiestajos ne par vienu skolu, ne austrumu, ne rietumu. Es iestajos par informacijas iegusanu no daudzveidigiem avotiem un tas kritisku izvertesanu veidojot savu viedokli. Informacijas trukums par fifiem mani rada aizdomas. Labus jaunievedumus geografiskas un skolu robezas neaiztures. Piemers tam ir Abalakova tunelis. Es tiesam neredzu nekadu iemeslu “aid climbing” tiros ledus marsrutos. Ja nu vienigi ja tiesam riebj leduscirtni. Reku video ka dzeki, kam varetu but zinamas problemas ar moderno ekipejumu lieliski tas risina - http://www.youtube.com/watch?v=WQJyufRNGZA No otras puses, es pievienojos Mara teiktajam, daudziem(mani ieskaitot) ledus kapsana ir sports pats par sevi, izaicinajums pilnveidot sevi un milzigs baudijums. Es stipri saubos, ka fifi varetu konkuret ar BD Cobra vai Fusion estetikas un baudijama zina. Man ir ari zinamas saubas par fifa efektivitati gan atruma, gan energijas taupisanas joma salidzinot ar pieredzejusa leduskapeja tehniku – tie viri kapj bez piepules – skat. http://www.youtube.com/watch?v=qYDTpijUEwU&feature=channel_page Pilnveidosim sevi!

Autors: Ēriks, 31.03.2009 23:14:08


gasam
tiesi taa...es jau to ari teicu, ka kada starpiiba ar ko kaapj, ja tas sagada baudu:))

Autors: marisr, 31.03.2009 22:10:56


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv