Forums
Lietot vai nelietot ķiveri kāpjot klintīs un kalnos?
Komentāri: 63; Autors: A.J.
Tēma izveidota: 24.11.2008 21:04:48; Pēdējās izmaiņas: 28.08.2010 10:47:28

Nesen sāku nodarboties ar kāpšanu. Ir redzēts, ka daži kāpēji lieto ķiveres, bet citi tās nevalkā. Skaidrs, ka uz mākslīgās sienas zālē nevajag. Bet citur? It īpaši ārzemēs daudz redzēti kāpēji bez ķiverēm galvās kāpjot. Kāda ir jūsu pieredze? Lietot vai nelietot ķiveri kāpjot klintīs un kalnos? [Raksts par aizsargķiverēm alpīnismam, kāpšanai un piedzīvojumu sportam: "Ķiveres aizsargā... un nomierina", red.]

[1] 2 3 4 5

Vai kāds ir jau mēģinājis šo?
http://www.wildcountry.co.uk/Products/2009Helmets1/AlpineShield/ (nav gan Latvijā redzētas, bet gribētos dzirdēt atsauksmes, ja nu kādam tomēr jau ir bijusi iespēja pamēģināt)

Autors: Kristaps VX, 28.08.2010 10:47:27


Robim par ķiverēm
Man Tavs komentārs nemaz nešķiet kašķīgs. Tiesa gan diskusijās mums (es pats droši vien arī grēkoju) ir tendence kārtīgi neizlasīt ko otrs raksta. Redzi, es neteicu, ka tie džeki ir profiņi, vai ar lielu pieredzi. To ka viņi nav iesācēji gan var tāpat nojaust. Tāpat es arī par ķiverēm disjutējot neaicināju savākt visus Meteorus lielā kaudzē un sadedzināt. Mans arguments bija, ka pieredzējuši kāpēji ir stingri izteikušies pret supervieglajām ķiverēm garos un nopietnos “light and fast” alpīnajos maršrutos. Šī nianse gan pazuda vēlākajās diskusijās, kad citi, kam Meteors īpaši pie sirds pieaudzis metās to aizstāvēt. Citiem vārdiem sakot, Meteors, sekojot maniem argumentiem, ir pilnīgi OK kāpjot īsus maršrutus (ledus vai klints), treniņos, vai citādi civilizētos apstākļos, kad ķiveres saplīšanas sekas būtu gājiens uz tuvāko veikalu pēc jaunas. Tas ir tieši tas, ko šie džeki arī dara – kāpj relatīvi īsus maršrutus apstākļos kad atkāpšanās un tuvākais veikals ir pilnīgi pieejamas izvēles. Jāpiebilst, ka šis ir Petzl Video un tādēļ es domāju ka viņi kāpj ar to ko Petzl viņiem sponsorē, ne par velti visiem vienādi Meteori un Nomad cirtņi. Mans subjektīvais viedoklis bija, ka cietās ķiveres ir drošākas par Meteora tipa, bet te nu katram sava brīva izvēle…

Autors: Ēriks, 19.03.2009 22:37:35


Pieredzējušie
Ērik, man īsti uz kašķi negribas vilkt, bet tomēr pēc visiem taviem "cieto" ķiveru labumu uzskaitījumiem, tu ieliec linku ar video, kur, kā tu pats saki, kāpj profiņi ar lielu pieredzi un viņi kāpj Petzl Meteor III ķiverēs! Tā pa nopietnam ar cirtņu un dzelkšņu slimību slimoju var teikt tikai šogad un tad man liekas, ka tie nav nekādi nepaceļamie maršruti. Savukārt Saulstariņi slimo jau krietni ilgāk par mani un viņiem ir arī talants, tā kā es pilnīgi ticu, ka viņi WI5 maršrutu varētu arī iziet!

Autors: Robis TA, 19.03.2009 13:26:41


Mārim
Nu nav īsti taisnība, ka lieto tieši Meteoru. Paskatīsimies piemēram uz Patagonia Alpine Climbing Ambassadors (www.patagonia.com/usa/patagonia.go?assetid=1866) Barry Blanchard un Kitty Calhoun fotogrāfijās ir ar Ecrin Rock. Steve House lieto Grivel ķiveri, citi bija bez ķiverēm vai es tās neatpazinu. Gan jau lieto arī Meteoru, bet bildēs es to neredzēju. Lieto visu ko, katram sava motivācija. Visi argumenti ir jau pateikti, katrs var izvēlēties pats…

Autors: Ēriks, 24.02.2009 22:09:43


Ērikam
tieši tā, marks nav vienīgais!!! citi viņam līdzīgi kā reiz kāpj tādās...

Autors: marisr, 24.02.2009 19:21:10


Mārim
“ja kadreiz sanaktu iet ko garu, sareziigtu, tad noteikti nemtu vieglo meteor” – kad man sanāks iet ko garu un sarežğītu (es tikai briestu un gatavojos) es domāju uzklausīt padomus, no tiem kas “pudu sāls to darot ir apēduši”, un Marks, vai Tev patīk vai nē, ir viens no tiem. Jā, viņš nav vienīgā autoritāte, bet viens no nedaudziem, kas ir par to uzrakstījis grāmatā. Tādēļ arī citāti…

Autors: Ēriks, 24.02.2009 18:52:19


Kristap,
Es nemaz neesmu tik konservatīvs un ieciklējies. Ja es pirktu jaunu ķiveri šodien, es droši vien skatītos uz šo Wildcountry modeli ar lielu interesi. Mani argumenti bija pret super vieglajām, kā Meteor III. Es neko kritisku neteicu pret citām, kā piemēram Elios. Runājot par 5-6 gadu rekomendāciju, es tai īsti neticu. Piemēram, aizvedu es savu auto eļļu nomainīt. Mehāniķis man stāsta, šitas vēl jānomaina, tas ir jāiztīra, virkne sīkumu. Labi, darīsim to. Bet tad nāk lielā problēma – man esot vajadzīgas jaunas atsperes, redzi ražotāji rekomendējot tās mainīt katras 50000 jūdzes, bet mania mašīnai jau 125000. Par nieka $1800, viņš man to salabošot. Es pieklājīgi pateicu, ka padomāšu, bet pie sevis nodomāju – “ej taču tu pupās”. Es saprotu, ka ar laiku plastmasa zaudē savu izturību un nevajadzētu savu ķiveri mazbērniem mantojumā atstāt. Bet 5-6 gadi???, nu gribētos jau Petzl (un arī Gandriem, Ceļotājiem, utl.) lai mēs tās ķiveres (un arī citu ekipējumu) mainītu uz nebēdu. Es domāju, tas ir tāpat kā ar tām atsperēm, vismaz divreiz (ja ne trīs reiz) ilgāk tā ķivere (vismaz Ecrin Rock) var kalpot droši, pēc tam varam strīdēties. Starp citu, mana Ecrin Rock nav nemaz tik veca – ceturtais gads iet :o)

Autors: Ēriks, 24.02.2009 18:41:38


Esiet atvērti inovācijām! :)
Paldies arī visiem, kas diskutēja un ir gatavi turpināt diskusiju par šo tēmu! Lūk, speciāli Ērikam, atradu kādu no šī gada ražošānā esošu ķiveres modeli, kas varētu "nomainīt" Ērika veco Ecrin Roc un varbūt arī "stingro" viedokli: http://www.wildcountry.co.uk/Products/2009Helmets1/AlpineShield/ Tā ir pirmā ķivere, kurai drošības pakāpe būs maināma, pievienojot vai atvienojot ārējo papildus apvalku! Tā kā, nevajadzētu "ieciklēties", esiet atvērti inovācijām! :)))

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 24.02.2009 18:01:53Paldies Kristapam un šim portālam kopumā! Lieliski, ka tiek atbildēti jautājumi un no manis uzdotā jautājuma ir izvērsusies šāda diskusija. Katrā gadījumā man tagad ir kļuvuši skaidri daudzi līdz tam nezināmi aspekti par uzdotā jautājuma tēmu.

Autors: A.J., 24.02.2009 17:10:17bija gadījums, kad čoms zālē kāpa ar apakšējo drošināšanu, bija kritiens, aizķērās aiz kājas virve, apmeta otrādi un galva no svilpa kādu sprīdi no zemes paveicās - lietojam ķiveres!

Autors: Atis, 24.02.2009 14:19:44


"...lietošu to visu mūžu..."
Ēriks rakstīja: "...pirkšu..Ecrin Rock..un lietošu to visu mūžu. Lūk tā!!!" Tikai neaizmirsti visu mūžu lietodams, ka ķiveri tomēr tiek rekomendēts nomainīt ik pēc ~5-6gadiem, pat tad, ja tai nav redzamu defektu. Iemesli minēti rakstā. Tas, ja ne glābs, tad vismaz nomierinās... :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 24.02.2009 12:25:49


No pieredzes un no redzētā
Pats lietoju Meteor III. Lietoju to visdažādākajās aktivitātēs, kur ir nepieciešams pasargāt galvu. Patīkami apzināties, atsitoties pret kādu karnīzes izcilni ar ķiveri, kas jau ir nepatīkami, nevis ar pliku galvu. Vienīgā vieta, kur grēkoju un nelietoju, ir kāpšanai zālē, pa mākslīgu klinšu sienu. No redzētā - esmu redzējis video kur krievu veči 50 dienas cīnās uz Žannas virsotni, kur big wall sākas pēc 7000mvjl. tur arī vienam "paveicās" atrāvās ar asu akmeni kurš Ecrin Roc pārgrieza, nevis sasita. Arī seja un čaiņiks cieta, bet ne traģiski. Viņi uzkāpa. Tā kā, ja būs lemts tad ķivere pasasrgās, ja ne būs lemts, tad...

Autors: Robis TA, 24.02.2009 09:18:57


:o)
Es te kādu brīdi jau kā jokojos. Visi spēcīgie argumenti ir pārvietojušies uz šīs diskusijas otrajo lapu. Kādu ķiveri lietot, tā ir katra paša izvēle. Man ir Ecrin Rock un citu nepirkšu.

Autors: Ēriks, 23.02.2009 23:31:20


Ērik
tu gan ka mazs beerns...man tak vienalga kur tu iesi vinu pirkt!:))))) es protams nedomaju, ka vinas parbauda lidostas darbinieki...bet luuk par tevi gan vairs neesmu parliecinats!!! tas tev bijs diezgan specigs arguments...?! Bet ja pa teemu, tad treninos, leduskapsana, kalnos letotu taa saucamas hibriid kiveres...bet ja kadreiz sanaktu iet ko garu, sareziigtu, tad noteikti nemtu vieglo meteor...go lite go fast

Autors: marisr, 23.02.2009 23:08:55


Mārim
Māri, hallo!!! Citāts ir no grāmatas! Tā ir rakstīta valodā, lai būtu interesanti lasīt. Tu taču nopietni nedomā, ka kāds pārbaudītu ķiveru stiprību lidostu bagāžu nodaļā. Bet tas ka Meteor ir trauslas gana lai būtu jāliek rokas bagāžā, man gan liek aizdomāties. Vēl arguments – ilgspēlējošā Ecrin Rock Gandrā maksā 45.50 Ls, Meteor III, kas iespējams būs jāmaina, 53.00 Ls. Bet tā kā Tu Māri man tik nešpetni uzbrūc, tad es uz Gandru neiešu. Es iešu uz Ceļotāju un pirkšu tur Ecrin Rock par tikai 43.00 Ls un lietošu to visu mūžu. Lūk tā!!! :o)))

Autors: Ēriks, 23.02.2009 22:23:06


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv