Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Dēku stāsti
Virvju terapija

Autors: Ivars Purviņš
2008. gada oktobris, Rīga

Kādā karstā augusta dienā man iešāvās galvā doma, ka šis ir labākais laiciņš, lai uzrīkotu kādu virvju pasākumu ar ūdens elementiem...

No vasaras sākumā notikušās Virvju Grupas repertuāra ir palikušas dažas neizmēģinātas atrakcijas, kuras šim gadījumam būtu tieši laikā. Ātri tiek izdomāta arī piemērota vieta - Garezeri ar nelieliem līcīšiem un kārtīgām priedēm gar krastiem virvju piesiešanai. Atminos, ka reiz, pirms pirmajiem Latvijas piedzīvojumu mačiem Kolkas pusē (VX Vasara 2001), Kristaps te mūs treniņā dzenāja ar velosipēdiem pāri pa virvēm. Ideāla vieta, vēl tikai jāatrod kāds netradicionālās peldēšanas piekritējs. Aizsūtu e-pastu visiem, kam varētu interesēt pakarāties virvēs un komanda nokomplektēta - Inese un Ilze ir gatavas man pievienoties nedēļas nogalē atrakcijā "lidojošā lapsa" jeb "flying fox". Nosaukums dīvains, bet būtībā tas ir slīps nobrauciens pa virvi ar bremzēšanu un piezemēšanos ūdenī. Katram gadījumam vēl paķeru līdzi savu straujūdens kajaku un atiet!

Apmetamies pie viena no ezera līcīšiem un nospriegojam pirmo virvi. Vienā krastā kā reizi ir perfekts kalns, kurā pakāpjoties, var ērti uzkabināties uz virves. Liekas, nupat tik būs skarbais nobrauciens un visi ietērpjamies kaujas formās, kam ir ko zaudēt, uzvelk arī ķiveres...Es laižos pirmais, taču vēl neesmu ticis līdz ūdenim, kad kājas jau skarās pie zemes. Skaidrs, nobrauciena sākumu jāceļ augstāk, jo beigām jābūt pie pašas ūdens virsmas.Otrais variants jau izskatās cerīgāk, taču kaut kā nav gaidītā asuma – laikam ātrums par mazu!Iemēģinu nobraukt arī ar kajaku, brauciens gandrīz beidzas vienā no kokiem, gar kuriem iet virve. Braukt var, tomēr bez laivas (18 kg papildus svara!) ir labāk.Gribās kaut ko vēl jautrāku - sienam trešo variantu. Paceļam virves sākumu augstāk kokā tā, ka mana 40 metru garā virve nu jau tiek izmantota pilnā garumā. Nenospriegotā stāvoklī virve līdz pašam krastam nemaz nesniedzas un nākas nedaudz palauzīt galvu, kā šādu virvi nospriegot. Tomēr, saliekot trīs gudras galvas kopā, risinājums tiek atrasts. Tagad, lai tiktu uz virves, ir nedaudz jāpakāpjas pa cilpu pakāpieniem.Nobrauciena stāvums nupat ir tik labs, ka Inesei, kā vieglākajai, speciāli jābremzē ar kājām pret ūdeni, lai "neaplīmētos" ap otrā krastā gaidošo celmu.

Kad jau esam nedaudz apskrāpējušies pret otrā krasta krūmiem, rodas doma labi nospriegoto virvi palaist vaļīgāk. Urā, ģeniāli! Beidzot izdodas labs sākuma paātrinājums, kuram seko lielisks plunkšķis pašā ezera līcīša vidū.Izbaudām nobraucienu dažādos veidos, piezemējoties ūdenī gan kājām, gan galvu pa priekšu – trakas sajūtas!Ilze pat iemanās savu nobraucienu pati nofilmēt, nebaidoties, ka foto nonāks zivju valstībā ezera dieviem par prieku.

Atkārtojam nobraucienu vēl un vēl, līdz iestājas pilnīga gandarījuma sajūta!Pēc tik lieliskas atrakcijas liekas, ka vairs neko labāku šodien uzsiet neizdosies, tā ka "vakaru uz ezera" sagaidām vizinoties un kūleņojot ar laivu.Inese iemēģina to lielisko laivas sajūtu, ko sniedz kajaks. Un Ilze ar airi strādā ne sliktāk, kā hokeja laukumā ar nūju... :)Kā jau pēc šādiem pasākumiem ierasts, pirmdien ierodos darbā viegli pacilātā noskaņojumā. Atverot pastkastīti, atrodu tur vēstuli ar šdiem vārdiem:
"Labrīt!
Sēžu darbā, skatos bildes un stulbi smaidu... :) Paldies jums par brīnišķīgo vakardienu!
"
Laikam jau virvju terapija iedarbojusies...

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

Vēlies uzzināt ko vairāk par Virvju Grupas kursu? Skaties šeit!

Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar kāpšanu un nolaišanos pa virvēm, virvju šķēršļu izveidi un to šķērsošanu, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv