Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Inese Lasmane: Man patīk process ar "odziņām"!

2008. gada septembris, Rīga

"Man patīk process kā tāds. Patīk tā pozitīvā izjūtu gamma, kura pavada pasākumus. Patīk smaidīgas apkārtējo sejas un sajūsmu pilnie stāsti par piedzīvoto. Un ja vēl kaut kas pašai izdodas tā, ka līdzbiedri var uzsit pa plecu un teikt: "Nu īsts vecis Tu mums esi", tad uz to brīdi ir tik labi! :)"

* * *

Kas Tavuprāt ir "skarbs piedzīvojums"?

Manuprāt, skarbs piedzīvojums ir tad, kad pasākums, kura mērķis ir bijis iegūt pozitīvas emocijas, beidzas ar lielām sāpēm un ciešanām – gan emocionālām, gan fiziskām. Vissmagākais, ko varu iedomāties, ir līdzbiedra zaudējums...


Inese un Jagalas ūdenskritums Igaunijā

Visskaistākie, krāsainākie, emocionāli bagātākie mirkļi, kas piedzīvoti iepriekšējā gada laikā?

Nevaru nosaukt tādus konkrētus brīžus. Man patīk process kā tāds. Patīk tā pozitīvā izjūtu gamma, kura pavada pasākumus. Patīk smaidīgas apkārtējo sejas un sajūsmu pilnie stāsti par piedzīvoto. Un ja vēl kaut kas pašai izdodas tā, ka līdzbiedri var uzsit pa plecu un teikt: "Nu īsts vecis Tu mums esi", tad uz to brīdi ir tik labi! :)Vai sacensības, sacenšanās un samērošanās (sacīkstes, čempionāti...) ar sasniegto "nogalina" piedzīvojumu?

Manuprāt, viss atkarīgs no konkrēta cilvēka un viņa uztveres. Es esmu no cilvēkiem, kas uzskata - ir jānošķir klasiskas sacensības no "piedzīvojumu sacensībām". Man vārdi "sacensības", "čempionāti", "rangu tabulas" saistās tikai ar sportu. Un sports savukārt nozīmē – mērķtiecīgi treniņi un viss no tā izrietošais. Tādēļ cienu un respektēju cilvēkus, kas mērķtiecīgi trenējas, lai sasniegtu kādus konkrētus rezultātus. Klasiskajās sacensībās nav vieta piedzīvojumiem.

Bet pasākumi, kuriem primārais mērķis ir izkustēšanās ārpus mājas/darba un cilvēku spēju izzināšana, – tur jau piedzīvojuma esamība tikai piedod "odziņu". It sevišķi, ja piedzīvojums ir bijis vairāk ar pozitīvu noslieci. :)Riskantākais, bīstamākais un nervus kutinošākais piedzīvojums Tavā pieredzē?

Tā kā esmu ļoti piesardzīga būtne, tad nu man tādi vērā ņemami "ieberzieni" ir izpalikuši. No tādiem dullākajiem izgājieniem, varbūt varētu būt bomža dzīves izbaudīšana Vācijā bez naudas un naktsmītnēm, kā arī paceļošana pa Eiropas valstīm bez derīgām vīzām pirms gadiem desmit.

Maniem vecākiem gan šāds brīdis bija, kad viesojāmies pie radiem Krimā. Tad es, 5-gadīga sīkaļa būdama, kopā ar savu tikpat veco radinieku, jau diezgan pavēlā pēcpusdienā izlēmām aizstaigāt līdz Melnajai jūrai, kas atradās kādu divu kilometru attālumā, un palasīt lielos, skaistos gliemežvākus. Protams, ka par šo lēmumu pieaugušie netika informēti. Neprasiet, kā mēs atradām ceļu līdz jūrai, bet faktu, ka pa jūras krastu bradājām un gliemežvāku vietā bija tikai akmentiņi, atceros. Vēl atceros, ka pilnīgā tumsā mūs vecāki atrada ar vietējās milicijas palīdzību un tikām nogādāti mājās miliču moskvičā! :)Ja nedēļai pievienotu astoto dienu (protams, brīvdienu!), ko Tu tajā izvēlētos darīt?

Visticamāk, ka atrastos kaut kādos ūdeņos! :)Kura vieta pasaulē ir tā, kurā Tu noteikti vēlētos pabūt un ko turp nokļuvusi darītu?

Tā nu ir sanācis, ka pašlaik skatos uz visu caur "airu vicinātāja" prizmu. Un upju pasaulē ir tik daudz...Vai tici citai dzīvei pēc nāves un kā to iedomājies?

Esmu no tiem cilvēkiem, kam patīk taustāmas, izprotamas un pierādāmas lietas un tādēļ es izvairos par tik abstraktām lietām domāt. Tāpat arī diskutēt par to ar citiem cilvēkiem. Ir lietas, kas cilvēkam uz zemes nav dotas uzzināt un izprast. Un viena no tādām ir par pēcnāves dzīvi.Ineses Lasmanes rakstītais piedzīvojumu apraksts, kas publicēts www.adventurerace.lv vortālā:
● Brauciens pēc Kaukāza atvasaras
"Pa ceļam uz Gonačhiras upi vietējo uzraudzībā apguvām viņu nacionālās dejas. Daļēji jau ģērbušies autentiskos tautas tērpos..." >>>

Vēlies lasīt arī citu dēku un piedzīvojumu meklētāju domas "seriālā" "Septiņi. Un septiņas."? Ievads un linki uz pašreiz publicētajiem rakstiem meklējami šeit!


Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv