Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Dolomīti: kāpšanas iespējas, laika apstākļi u.c.
Komentāri: 9; Autors: Kristaps (www.vx.lv)
Tēma izveidota: 11.07.2008 14:12:10; Pēdējās izmaiņas: 20.08.2008 11:24:16

Itālijas Dolomītos (Dienvidtirolē) ir fantastiskas kāpšanas iespējas, kuras tā īsti Latvijas alpīnisti vēl līdz šim nav pilnībā novērtējuši! Visos gada laikos, dažādas sagatavotības kalnos kāpējiem, dažāda rakstura kalnu maršruti. Protams, visslavenākie šajā kalnu reģionā ir klinšu alpīnisma maršruti, kas nu jau vairāk par simts gadiem skaitās Eiropas alpīnisma "šūpulis", kurā sevi sākotnēji apliecinājuši un rūdījuši neskaitāmi kalnos kāpēji ar pasaulē plaši izskanējušiem vārdiem...


vēl Dolomīti
Dolomīti augusta sākumā (6-14) bija gana lietojami! Iesildījāmies gar Triglava Ziemeļu sienu, kur trīs gaisīgas ferratas, augstuma starpība 1800m ļāva izkāpt no lietainām ielejām spožā saulē, augšā uz 2500 var pārnakšņot Kredaricā, bet var iziet 1 dienā. Turpinājām 1,5 dienā Grosglokneru pie Liencas, gājām klasisko caur Johan hutte, jo slikta redzamība, sniegputenis. Pēc tam iesildoties Misurinā standarta ferratas(Toblin) un Cime Grande pa normal Route, kas ir nokāpšanas maršruts sienu kāpējiem, bet labs mācību trijnieks iesācējiem un atpūtniekiem;-)) Finālā pa miglu Marmolada Punta Rocca, Sellas ferratas.. Ledāju krietni pakausējuši šisvasaras KL pieminētie lieti.. Arī mums pērkons un krusā gadījas nereti. Bet kopumā Dolomīti joprojām formā!

Autors: jb, 20.08.2008 11:24:16Villnossas ciemā (vai vismaz tajā ielejā) tak pagāja brāļu Mesneru bērnība un jaunība ar, kur šie muka no stundām lai kādā Peitlerkofelī uzrāptos ! Tā ir nākamā ieleja uz ziemeļiem no Val Gardenas manuprāt.

Autors: jb, 14.07.2008 15:36:35


Re: dolomiiti
Latvijas alpínisti Dolomítos kápj jau no devindesmito gadu sakuma, bet visai pamaz, tas gan taisniba. Dolomiti atrodas salidzinosi tuvu Latvijai, tie nav augsti, tajos ir neskaitami zinami marsruti. Visi prieksnosacijumi lai tos izveletos, tomer kaut ka ne visai. Kas attiecas uz pasu Mesneru, tiesi vins sajos kalnos ir veicis loti daudzus pirmgajienus, taja skaita gan kopa ar brali, gan vienatne.

Autors: ---, 13.07.2008 13:35:20


dolomiiti
Latvijas alpīnisti - apsveicam ar Dolomītu atklāšanu un novērtēšanu!!! Malači!!!:D

Autors: Mesners, 13.07.2008 10:52:22


Dolomīti :):):)
Par Dolomītiem- vienā vārdā- lieliski! Arī VIA FERRATA lauciņā bija gana glīti un katrai gaumei atbilstoši maršruti. Mums Jāņu nedēļā ar laiku paveicās. Vienīgi pēdējā kāpjamdienā pie Drei Zinnen nobaudījām negaisu kalnos, kurš mūsu tikko vēl lejā kāpjamo taciņu pārvērta dubļu/akmeņu šļūdonī, un visus dzelžus lika pamest tālāk no ķermeņiem... Kad bijām saēdušās drosmi pirmajiem kāpieniem ar apakšējo drošināšanu, izrādījās, ka mūsu izvēlētā siena ir ar Ziemeļu ievirzi, un vietā, kur būtu jāstāv drošinot, klintij maigi piekļāvies nenokusuša sniega blāķis. Bet vienu stūrīti tomēr "atrakām" un uzkāpām. (Bildes Draugos) Ne velti daudzus maršrutus rekomendē, sākot no jūlija. Viennozīmīgi- tā ir vieta, kur atgriezties! Lai labi kāpjas visiem, kas uz to pusi vēl tikai pošas!

Autors: Dace, 11.07.2008 16:43:20


Laika apstākļu prognoce: Canazei (Sellas rajons)
http://www.snow-forecast.com/resorts/Canazei

Autors: p.p.a, 11.07.2008 15:50:38


Re: Laika apstākļi
Pāri visai Eiropai virzās ciklons, kura atzari sasniedz arī Dolomītus, tā kā papildus vietēja rakstura negaisiem, kas rodas gaisa temperatūras kraso svērstību dēļ (uz dienvidiem no Dolomītiem, ielejās gaiss uzsilsts līdz 35-36 grādiem, kalnos ir krietni vēsāks...), ik pa laikam rodas nopietni negaisi, kuros spēcīgas lietavas mijas ar krusu, sniegu augstākajos kalnos. Mēdz būt arī spēcīgi vēji. Pāris tādās "ģorgās" iekļuvām, ar pilnu komplektu izjūtu, kad apkārt viss sākt sīkt un elektrizēties, gaiss smird pēc elektrības un zibenss iesper blakus esošajā klinšu tornī ar tādu sparu, ka liekas, ka klints zem kājām nodreb... :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 11.07.2008 14:23:08


Re: Laika apstākļi
...a kā tas sliktums izpaudās? Regulāri pērkoņi, karsts, auksts? Prasu, jo mēs braucam uz turieni pēc nedēļas. kasis

Autors: kasis, 11.07.2008 14:17:09


Laika apstākļi
Šogad tikai ar laika apstākļiem gana problemātiski - arī vietējie saka, ka parasti šajā laikā tie ir krietni labāki.

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 11.07.2008 14:16:19


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv