Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Leduscirtņu izvēle, pielietojums, nianses un triki... :)
Komentāri: 70; Autors: p.p.a
Tēma izveidota: 11.01.2008 10:38:09; Pēdējās izmaiņas: 08.11.2010 12:08:03

Viss par un ap leduscirtņiem, to izvēli, pielietojumu, lietošanas niansēm un dažādiem ieteikumiem, pieredzi, baumām... Leduscirtņi tehniskiem un mazāk tehniskiem kāpieniem, sniegam, ledum, draitūlingam... Ja esi kāpis kalnos, ja esi turējis rokās leduscirtni, tad arī Tev droši ir savs viedoklis?!

[1] 2 3 4 5

Re: Petzl + Draitūlings
Gada beigas vairs nav tālu, jaunie Petzl leduscirtņi patiešām būs drīzumā klāt. Tāpēc sākam kāpt! :) Lūk, viena bilde no vakardienas "sezonas atklāšanas" Slokā: http://www.adventurerace.lv/?CatID=61

Autors: Kristaps VX, 08.11.2010 12:08:03


Petzl
Petzl tiesam gatavo jaunus ledus instrumentus, bet pieejami gan varetu but tikai sii gada beigas...:)

Autors: marisr, 16.02.2010 15:54:40


leashless ir briviba
Nevajag jau vienmer nepieciesamibu. Pietiek ar ertibu, eleganci un kustibu brivibu. Redz saja video var redzet gandriz vai visas visas leashless prieksrocibas - http://www.youtube.com/watch?v=OUYfJL41edY&feature=player_embedded 1) pilsonis izkrata noguruso roku skruvejot; 2) ledus saplaisa (dinner plate) bet vins eleganti nomaina kapsanas virzienu samainot cirtnus; 3) vel vien interesanta nianse - augsejais satveriens. Pilsonis iecert cirtni un uzreiz partver augstak. Kapec ta? 1) taisna roka, minimala muskulu piepule; 2) kustoties uz augsu tiek guti papildus 120 cm satveriena pozicija.

Autors: Eriks, 16.02.2010 00:30:21


Petzl jauni cirtnu modeli
Petzl gatavo jaunu cirtnu seriju, skat - http://www.escaladequebec.com/Forum/topic.asp?TOPIC_ID=4887 Izskatas ka ari jaunie quark iet leashless.

Autors: Eriks, 15.02.2010 06:39:43


Kā nobildēt labu Urbānā Draitūlinga bildi? :)
Lūk, varbūt var noderēt gatavojoties nākošajai rudens/ziemas/pavasara (lasi: draitūlinga) sezonai: http://blog.americanpeyote.com/2008/04/08/concept-to-photo-urban-dry-tooling/

Autors: p.p.a, 17.08.2009 15:43:06


leashless
šeit nu Ērik es tev piekrītu:) tas tiešām ir fiziski vieglāk kapt bez cilpām...tiesi si iemesla del, ka var atlaist vala cirtni un atputinat rokas...

Autors: marisr, 05.08.2009 21:30:59


Re: Leashless climbing
Kāpt ar vai bez rokas cilpām - tas ir stila un maršruta sarežģītības jautājums. Bieži vien sarēžģīti kāpjamās vietās, it īpaši uz klintīm, kāpjot draitūlingā, kāpjot ar rokas cilpām, nav iespēja nomainīt cirtņus pārņemot uz viena cirtņa iesākumā abas rokas. Tad "leashless" noteikti ir priekšrocība. Kāpjot pa nesarežģītu ledus maršrutu lielas nepieciešamības kāpt bez rokas cilpām nav, tad tas ir stila jautājums, jo protams, "leashless" kāpt ir nedaudz grūtāk - nav iespēja iekārties cilpās ar roku locītavām, nedaudz atbrīvojot plaukstas un pirkstu satvērienu. Papildus risks - izmest no rokas cirtni arī pastāv. Šī iemesla dēļ viens otrs lieto pat īpašas cilpas, kas savieno sistēmu/iekari ar citrņiem, bet to efektivitāte man personīgi nešķiet liela, tad jau labāk adekvāti situācijai lietot roku cilpas un pieradināties pie konkrētas procedūras skrūvējot ledusāķus vai ierīkojot stacijas. Te nu tad arī katram pašam ir izvēle, protams, atkarīgi no kāpēja spēkiem, mērķiem un maršruta specifikas, kāpt stilīgāk/tīrāk vai drošāk/ergonomiskāk.

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 05.08.2009 15:03:51


Leashless climbing
www.ukclimbing.com/gear/review.php?id=1790

Autors: Ēriks, 05.08.2009 00:16:55


Jaunas tehnoloģijas, jauni leduscirtņi
Nupat, Šamonī alpīnisma ekipējuma veikalos iepētīju jaunas tehnoloģijas leduscirtņus - lieliski tiem, kam leduscirtnis maršrutā vajadzīgs tikai nedaudz, nelielā maršruta posmā - ļoti viegli, izgatavoti no viegla materiāla, tērauds tikai cērtes un roktura pašos galos. Protams, tādi nebūs lietojami ilgstoši, un neko nopietnu ar tiem kāpt nevajadzētu mēģināt, bet kā rezerves cirtnis, vai cirtnis trekinga maršrutiem, noejām no maršrutiem u.c. atbilstošiem gadījumiem - laba izvēle. Padārga gan... :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 14.09.2008 16:22:45


.
+1 Kristapam un Mārim.

Autors: elinat, 25.08.2008 16:44:42


Re: Tiblock
Redzot to, kā ar Tiblock savulaik tika saplēstas (uzplēsts, sadīrāts virves ārējais apvalks!) pāris virves treniņnodarbībās uz ledāja Alpos, Tiblock vairs nevienam neiesaku lietot. Pamēģiniet pamatīgi un dažādās situācijās treniņnodarbībās, pirms uzticieties tam reālos apstākļos kalnos, lai nesanāk "šmuce"!

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 10.06.2008 11:51:14


Tiblock
Ja šis video šķiet interesants un noderīgs, tad Mark Twight grāmata ir vēl par kārtu bagātīgāks informācijas avots par šo tēmu. Steve House ir viens no ASV “light, fast and high” alpīnistiem, ir kāpis vairākus ekstrēmos maršrutus kopā ar Mark. Par tiblock – Steve min “running belay” kad līderis un otrais kāpj abi reizē neveidojot strpstacijas. Tiblock, pievienots pie drošināšanas punkta (ar reverso tam nav nekāda sakara), šādā gadījumā ļauj virvei pārvietotities tikai uz augšu. Ja otrais krīt, tiblock nobloķē virvi un neļauj otrajam paraut līderi līdzi. Līderim krītot gan nekas nemainās. Tas video par apğērbiem gan izskatījās 99% Patagonia reklāma. Viņiem ir interersanti triki kas netika minēti, bet par to var izlasīt grāmatā kuru es visu laiku reklamēju…

Autors: Ēriks, 09.06.2008 17:22:46


Ekipējums maršrutā
http://www.youtube.com/watch?v=oIkmYiwbZWg Atrado šo gabaliņu. Man likās visai interesanti, var redzēt kāds ekipējums tiek izmantots. Bet radās jautājums, kā tad drošinot var izmantot T bloku, ko autors pieminēja. Cik es sapratu, tas ir kā atomātiskā drošināšana pie reverso. Ir vēl turpat otrs video gabaliņš par apģērbu.

Autors: Didzis, 06.06.2008 13:40:40Nu šajā sakarā varu tikai citēt to, ko parasti saku tiem, kas uzsāk mācības Kalnu Grupā: "Ne es, ne kāds cits instruktors vai gids Jums pilnībā neradīs to iekšējo motivāciju, kas varētu Jums likt attīstīt un pilnveidot savas zināšanas un iemaņas (prasmes) kalnos kāpšanā, ne es, ne kāds cits Jums nekad neiemācīs "100% drošu" kalnos kāpšanas taktiku un tehniku...", pie tam - diemžēl, mēdz būt situācijas, kad vainot kādu, lai kas tas arī nebūtu - gids, instruktors, mācību grāmatas autors, cits kāpējs vai vēl kāds, un sūdzēt viņu tiesā, jau ir par vēlu... Savu attieksmi, laika "trūkumu", skopumu un muļķību laikam vēl neviens tiesā nav iesūdzējis? :))) Tā kā, labāk mācīties, un ar katru nervu vēlēties darīt labāko, jo ne jau cita, bet paša dzīvība no tā atkarīga! :)

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 20.03.2008 18:51:41


Kristapam
No hard feelings šājā galā :o))) Diskusija ir interesanta, un es cenšos mācīties visādos veidos. Runājot par gidiem, ASV viens aspekts netiek kompromisēts – drošība. Tas tādēļ, ka ja kaut vai mazākais negadījums gida vainas dēļ notiks, viss kantoris uzreiz tiks aizvilkts uz tiesu. Šeit tādas lietas notiek ļoti fiksi.

Autors: Ēriks, 20.03.2008 18:33:55


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv