Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ceļojumi
Brauciens pēc Kaukāza atvasaras

Autors: Inese Lasmane (Finka) [ AUTORE?]
Pasākuma dalībnieku foto
2007. gada novembris, Rīga

Pēc tam, kad ir "ievingrināta roka" tepat mazajās Latvijas straujupēs, rodas vēlme uzzināt, kā it tur – kur ir īsti kalni, īstās kalnu upes, kur viss ir pa īstam. Un tā nu jau vasarā, atrodoties kādā kempingā Slovēnijā, saņemu SMS no Kaspara – braucam rudenī uz Kaukāzu!? Tā kā tālāk par Krimu tajā virzienā neesmu bijusi, kāpēc gan ne. Mazliet jau baida tās Kaukāza upes, bet kad tad, ja ne tagad?

Pasākuma norises laiks: 21. septembris – 30. septembris.

Pavisam kopā esam 7 braucēji. Ar kajakiem seši - Kaspič (busiņa īpašnieks un visas "parādes" komandētājs, Kaspars Celmiņš), Dobrič (zināms arī kā Uģis), Didzis, Martines, Diāna un es (Finka). Baiba mums ir mašīnas pārdzinēja, paretam arī foreļu ķērāja un daudzu fotogrāfiju autore.

Nobrauktas sekojošas Kaukāza centrālās daļas upes un to posmi: Lielā Zeļenčuka no Arhīzas ciema līdz krācei "Vzrivnaja – 4", Gonačhiras (upe, kur Kaspič bija uz "Adrenaline Race 2003" sacensībām) vidusposms un izejas krāce, kā arī atsevišķi Čegemas upes augšteces posmi (1.–2. tilts, 5.-6. kanjons + krāce "6. k.c. " Kaspiča izpildījumā).

Pasākuma mērķis: braukt pa Kaukāza upēm, baudīt tur esošo atvasaru, priecāties par kalniem un izbaudīt vietējo kolorītu. Par to, kā mums tas izdevās, skatīt turpmākajās fotogrāfijās. Foto autori: Didzis, Baiba, Diāna un Martines.

Nepaiet ne trīsdesmit septiņas stundas, kad esam no Latvijas nokļuvuši pie Zeļenčukas upes.

Katrs pirms upes izveic savus rituālus un darbības. Viens pūš gaisu laivā, cits izmēģina jauno airēšanas stilu, citi ķer saules pigmentus.Vēl citi mēģina sadraudzēties ar vietējo faunu. Un tad jau "aiziet" upē.No "ģenerāļa" tiek dota zīme "Taisni, pa vidu!", un mēs sekojam.

Kur kalni, tur ielejas ar brīnišķīgām kalnu upēm. Un kur kalnu upes, tur kajakeri! Un kur kajakeri – tur daudz skatītāju! :)Mums, kā Latvijas zemieņu apdzīvotājiem, viena no jaukākajām baudām ir braukt pa upēm, kuru fonā redzami kalni ar baltām sniegotām virsotnēm.

Viena no metodēm, kā audzināt jauno kajakeru paaudzi, kura pamanījusies atstāt laivu brauciena laikā, pēc brauciena patīkamāko dienišķo šķidruma daudzumu likt dzert no zābaka. Diānai gan par audzināšanu cits secinājums - būšot tagad jātur kārtībā un tīrībā savi zābaciņi...Pēc labas pabraukšanas pa upēm, ēstgriba ir kā vilkam. Un viena no lietām, ko nevar neizbaudīt, esot tajā pusē, ir vietējās virtuves gardumi! Kā nekā, arī vietējo ēdienu un dzērienu izgaršošana piederas pie vietējo tautu kultūras iepazīšanas.Bet kultūras iepazīšana nebeidzās tikai ar vēdera aizpildīšanu. Pa ceļam uz Gonačhiras upi vietējo puišu uzraudzībā apguvām viņu nacionālās dejas. Daļēji jau ģērbušies autentiskos tautas tērpos...Par Kaukāzu tautu viesmīlību un vēlmi izpalīdzēt ir daudz dzirdēts. Un kas var būt jaukāks par šo - "vietējie džigiti" palīdz evakuēties no upes.Vēl pēdējie skati uz kalniem un mūsu ceļš ved mājup uz Latviju. Ar domu, ka atgriezīsimies Kaukāzā atkal.

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar laivošanu, gan dabīgās, gan mākslīgās ūdenstilpnēs, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv