Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Kaspars Omuls: daru visu savam priekam!

2007. gada augusts, Rīga

"Neesmu ne tāds riktīgs piedzīvojumu sportists, ne alpīnists... daru visu savam priekam, pārāk neuztraucoties par rezultātiem. Man ir kaut kā tā, ka es varu riskēt, bet man ir ļoti labi jāzina, kādēļ es to daru, un kā es šo risku samazināšu līdz pieņemamiem apjomiem. Pretējā gadījumā man liekas, ka es daru kaut ko ļoti muļķīgu, un arī tad, ja viss ir beidzas labi, īstu gandarījumu par paveikto nejūtu. Jo zinu, ka izkūlies sveikā esmu nevis pateicoties sev, bet pateicoties nejaušībai!"

* * *

Kāds ir Tavs līdz šim piedzīvotais izaicinošākais un aizraujošākais piedzīvojums?

Patlaban vēl arvien nepārspēts ir Liepājas mola pasākums VX Latvija 2005. Pēc tam ir darītas fiziski un tehniski grūtākas lietas, bet es vienmēr tam biju labāk sagatavots, un tas nelikās tik grūti vai bīstami. Arī Sardīnijas brauciens šī gada maijā ar Kalnu Grupu 3 bija fantastisks!


VX Latvija 2005. Viens no skaistākajiem mirkļiem manā dzīvē. Straume mani iznesa ārpus jūras vārtiem, bet ar lielu piepūli atpeldēju atpakaļ. Komandas biedrs Ako eleganti piepeld pie mola...

Kas ir tas, kas Tevi visvairāk iedvesmo doties aizvien jaunos piedzīvojumos?

Diez vai es pats to viennozīmīgi varu atbildēt, turklāt, gan mana motivācija, gan manas intereses mainās. Vissvarīgāk man noteikti ir, lai ar mani notiktu kaut kas interesants. Tas ir tāds kā vāveres ritenis: ja ir noticis kāds pasākums, kas sniedz gandarījumu, kur ir kaut kas pārvarēts, kaut kas apgūts, ir redzēts kaut kas neparasts, tad tas dod motivāciju gādāt, lai arī turpmāk kaut kas līdzīgs notiktu.

Otrkārt, tas priekš manis ir tāds kā sevis testēšanas veids. Cilvēks ir radīts, lai kustētos. Ja es regulāri kustos un pakļauju savu ķermeni dažādām pārbaudēm, tad tas ir daudz reālāk, nekā, piemēram, kaut kādas nesaskaņas darbā vai mājās vai vēl kur. Ja man ir izdevies kaut nedaudz sevi pārvarēt šeit, tad tas dod lielu pārliecību arī citur. Turklāt, šī sakarība nav abpusēja. Diez vai kāds jutīsies kalnos labi tikai tādēļ, ka viņš ir, piemēram, labs programmētājs.

Biju uz ilgāku laiku spiests atteikties no daudz kā sarautas ceļgala saites dēļ, un visu šo laiku fonā bija kaut kāda neapmierinātība ar sevi. Visu laiku nevaru kaut ko izdarīt, visu laiku jādomā, kā tik nesatraumēt to kāju atkal... Nesen konstatēju, ka – aleluja! – beidzot rehabilitācija ir devusi savus augļus. Atkal viss ir forši! :)


2006. gada ziema. " 33.šaursliežu dzelzceļš" kopā ar Kristapu pēc veiksmīgā finiša VX Ziema Pro 2006.

Ja būtu iespēja Tavā dzīvē kaut ko pilnīgi kardināli mainīt, ko Tu iesāktu?

Šķiet, ka neko. Kaut ko nedaudz es pamainīšu, bet visā visumā jūtos laimīgs ar tādu dzīvi, kāda nu viņa man ir.


2006. gads, Bezengija. Pirmo reizi uz dzelkšņiem.

Kas ir tas sliktākais, par ko Tu domā saistībā ar saviem piedzīvojumiem?

Nekas ļoti slikts ar mani nav noticis. No otras puses, es esmu diezgan paranoisks, un parasti piedomāju arī par sliktākajiem scenārijiem. Man ir kaut kā tā, ka es varu riskēt, bet man ir ļoti labi jāzina, kādēļ es to daru, un kā es šo risku samazināšu līdz pieņemamiem apjomiem. Pretējā gadījumā man liekas, ka es daru kaut ko ļoti muļķīgu, un arī tad, ja viss ir beidzas labi, īstu gandarījumu par paveikto nejūtu. Jo zinu, ka izkūlies sveikā esmu nevis pateicoties sev, bet pateicoties nejaušībai!


2007. gads, Jāņi, brauciens pa Irbi. Cīņā par airiem atkal uzvar meitenes...

Kas Tev sniedz iekšēju atbalstu brīžos, kad ir smagi, grūti, sāpīgi?

Ja tās ir sacensības, tad man ļoti palīdz divas domas.

Pirmā: es eju eju eju, tik labi, cik patlaban varu. Varbūt mazliet labāk. Eju eju eju...

Otrā: ka šīs grūtības izjūt visas komandas un ja ne visi, tad lielākā daļa šeit ieberzīsies. Tas, ka šobrīd iet grūti, ir objektīvi. Tāpēc jācenšas iet pēc iespējas labi (un šinī brīdī pārslēdzamies uz Pirmo domu)!

Ja dvēselē "skan dziesma", tad fiziskās grūtības šķiet relatīvas. Bet šādu stāvokli nevarētu nosaukt par "ir smagi, grūti, sāpīgi". :)


2007. gads, Sardīnija ar Kalnu Grupu 3. Uz 6a...

Kaspara Omula rakstītais piedzīvojumu apraksts, kas publicēts www.adventurerace.lv vortālā:
● Kaukāzs. Pirmā reize.
Pēc neliela sākotnēja informatīva materiāla sagatavošanas, Kristaps lūdza mani uzrakstīt sīkāku aprakstu par braucienu uz Kaukāzu, kas notika 2006. gada jūlijā. Un es piekritu. Tas bija mans pirmais brauciens uz kalniem. Varbūt mans apraksts var noderēt kādam, kas taisās doties kalnos pirmo reizi. >>>

Vēlies lasīt arī citu dēku un piedzīvojumu meklētāju domas "seriālā" "Vēl 5 jautājumi par…"? Ievads un linki uz pašreiz publicētajiem rakstiem meklējami šeit!


Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv