Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Normunds Patmalnieks: smagajiem brīžiem nedrīkst ļauties!

2007. gada augusts, Rīga

"Smagajiem brīžiem nedrīkst ilgstoši ļauties - citādāk tie pārāk dziļi iesēžas. Gan es, gan pārējie līdzbraucēji, parasti arī grūtos brīžos, cenšamies, lai brauciens ir pozitīvām/jautrām emocijām piepildīts! Bez jokiem un pamatīgas smiešanās nu nekā! :)"

* * *

Kāds ir Tavs līdz šim piedzīvotais izaicinošākais un aizraujošākais piedzīvojums?

Uz to ir grūti atbildēt. Katrs piedzīvojums ir savā ziņā izaicinošs un aizraujošs - jāspēj tikai tās "odziņas" un pozitīvās emocijas atrast. Tomēr konkretizējot notikumus, kas risinājušies pēdējo gadu laikā, iespējams, ka tās varētu būt pirmās piedzīvojumu sacīkstes, kurās piedalījos - VX Pavasaris 2002, kas notika Mordangā 2002. gadā. Viss bija jauns, nezināms, nesaprotams un informāciju par piedzīvojumu sacīkstēm (inventāru, apģērbu u.tml.) ieguvu tikai "sagrābstoties" kaut kādas atziņas "www.vx.lv" diskusiju forumā. Mūsu komanda "Viesulis" toreiz izturēja ~27 h... Tas mums bija tiešām aizraujošs piedzīvojums! Tomēr pēdējo divu gadu laikā kalnu braucieni vai citi svarīgi notikumi iekrīt datumos, kad notiek lielas piedzīvojumu sacīkstes, un diemžēl nesanāk vairāk tajās piedalīties.

Protams, pie aizraujošākiem piedzīvojumiem jāpiemin arī šī gada neplānotais brauciens uz semināru Skotijā, kurā tika iegūta vērtīga kāpšanas pieredze un, neapšaubāmi, pagājušā gada "Kalnu Grupas" Alpu brauciens vasarā uz Chamonix - tie bija pilni ar emocijām! Braucienos nostabilizējās labu un uzticamu kāpšanas biedru grupa, kā arī Alpu brauciens bija laba mācība situācijai, precīzāk sakot noraušanās gadījumam, kurā pats iekļūsti pieredzes un zināšanu trūkuma dēļ un kopā ar sasaites biedru esi spiests pieņemt lēmumu pavadīt nakti uz plaukta…


VX Pavasaris 2002, komanda "Viesulis" Mordangā pie virvju trases

Kas ir tas, kas Tevi visvairāk iedvesmo doties aizvien jaunos piedzīvojumos?

Varbūt izraušanās no ikdienas. Varbūt arī ne. Par tādām lietām īpaši neesmu domājis, jo man patīk pats gatavošanās process kārtējam kalnu braucienam/sacīkstēm utml., gan pats piedzīvojumu, t.sk. grūtību process kā tāds, un, protams, arī tā piedzīvojumu "pēcgarša", atmiņas, fotogrāfijas. Un tā tas notiek visu laiku, un nav vajadzīgas nekādas īpašas iedvesmas jaunam piedzīvojumam. :)Ja būtu iespēja Tavā dzīvē kaut ko pilnīgi kardināli mainīt, ko Tu iesāktu?

Nezinu, ko esi domājis ar to iespēju, bet, iespējams, ka es gribētu ilgāk paceļot. Piemēram, ar velo kādus divus mēnešus citā kontinentā, aizbraukt ilgstošā ekspedīcijā uz kalniem, braukt uz pāris trijiem mēnešiem fotografēt Sibīrijā, Grenlandē, Nepālā, kaut kur vēl citur. Ļoti iespējams, ka tas viss ir iespējams arī bez kardinālām pārmaiņām. Vajag tikai gribēt un attiecīgi tam gatavoties! :)Kas ir tas sliktākais, par ko Tu domā saistībā ar saviem piedzīvojumiem?

Iespējams, ka tas ir saistīts ar tuvākajiem cilvēkiem apkārt, kuri uztraucas par kārtējo došanos kalnos. Neapšaubāmi, es to iespēju robežās respektēju un cenšos ne sevi, ne arī savus grupas/komandas biedrus nepakļaut nevajadzīgam riskam. Ar katru braucienu pieredzes un zināšanu mix kļūst labāks, līdz ar to arī braucieni kļūst drošāki.


Francijas Alpi, Monblāna rajons, Aiguille du Moine pakāje

Kas Tev sniedz iekšēju atbalstu brīžos, kad ir smagi, grūti, sāpīgi?

Protams, apkārtējie, lai gan es pats spēju, manuprāt, pietiekoši ātri mobilizēties. Smagajiem brīžiem nedrīkst ilgstoši ļauties - citādāk tie pārāk dziļi iesēžas. Gan es, gan pārējie līdzbraucēji, parasti arī grūtos brīžos, cenšamies, lai brauciens ir pozitīvām/jautrām emocijām piepildīts! Bez jokiem un pamatīgas smiešanās nu nekā! :)

Izmantojot iespēju, visiem piedzīvojumu meklētājiem novēlu veiksmi - tās jebkāda veida piedzīvojumos nav par maz, un sajūta, ka veiksme tev ir līdzās, vienmēr, īpaši grūtākos brīžos, iepriecina! :)


Sardīnija, Vidusjūras piekraste

Normunda Patmalnieka rakstītie piedzīvojumu apraksti, kas publicēti www.adventurerace.lv vortālā:
● Leduskāpšana Chamonix
Lai nostiprinātu iemaņas leduskāpšanā, jau pagājušā gada rudenī nolēmām doties uz leduskāpšanu Šamonī (Chamonix), Francijā. Datumi (janvāra beigas, februāra sākums) tika izvēlēti, ņemot vērā pagājušā gada braucienu, kad jau janvārī Šamonī apkārtnē bija izveidojies labs ledus. >>>

Normunds Patmalnieks ir arī līdzautors sekojošiem piedzīvojumu aprakstiem, kas publicēti www.adventurerace.lv vortālā:
● Chamonix 2007: vasaras pūtiens
"Sasaitē iesienamies tikai pašās beigās, kad parādās pieklājīgas iespējas nokrist vismaz pāris simts metrus. Dzelkšņi ir obligāti, kā arī viens cirtnis arī ļoti rekomendējams. Vējš sāk palielināties līdz jau nopietnam pūtienam." >>>

● BMC International Climber meet 2007
No 2007. gada 23. februāra līdz 2. martam Skotijas sporta centrā Glenmore Lodge norisinājās kārtējais, starptautiskais BMC (British Mountaineering Council) sadarbībā ar Skotijas Alpīnistu savienību (MCS) rīkotais ziemas seminārs alpīnismā. >>>

Vēlies lasīt arī citu dēku un piedzīvojumu meklētāju domas "seriālā" "Vēl 5 jautājumi par…"? Ievads un linki uz pašreiz publicētajiem rakstiem meklējami šeit!


Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv