Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ceļojumi
Vēl ir ko rāpties uz augšu...

Autors: Baiba Ābeļniece [ AUTORE?]
Foto: Guntis Lazdiņš
2007. gada augusts, Rīga

Uh, beidzot izlasīju feinākās bildes no mūsu grupas fotogrāfa Gunta Lazdiņa Monblāna albuma. Bija tiešām grūti izvēlēties, kuras. Daudzi tūristi un kāpēji noteikti atradīs sev jau pazīstamas vietas…

Jautrā bariņā šogad (2007) jūlija beigās uzrāpāmies Monblānā. Šajā pašā bariņā un vēl lielākā jautri padzīvojām Gouter refuge (3817 m) pāris dienas, kamēr nomierinājās putenis. Klausījāmies "bargo kalnu" stāstus: kā pārgalvīgs čehu pāris jau otro dienu ir ieracies sniegā, jo glābējiem nevar norādīt koordinātes; kā četri somi paspējuši uzkāpt pirms izcili sliktā laika sākšanās, bet Bivi Vallot būdā nakšņojuši ar diviem guļammaisiem uz maiņām. Pirms kāpšanas redzam glābēju komandas rosāmies uz kalna, bet par veiksmīgiem lejā kāpējiem nedzirdam. Tikai, lejā kāpjot, baumo par nosalušajiem iepriekšējā naktī turpat 300 metrus virs būdas. Svaigs sniegs, kas esot sasnidzis līdz pat 40 cm, grūtības nesagādā. Virsotne mūs sagaida ar vieglu vēju (ja salīdzina ar to, kas plosījās iepriekšējās dienās) un sauli.Pirmais, aklimatizācijas izgājiens. Bēgšana pa Mer de Glace ledāju no negaisa lietus, kas noteikti tuvojas ātrāk nekā mēs varam paskriet ar dzelkšņiem pie kājām.Pusdienu gatavošana un sapņaini skati uz augšu. Līdzpaņemtie makaroni vakariņām un auzu pārslas brokastīm dažam labam sabojāja ēstgribu jau pāris pirmo dienu laikā. Iesaku līdzi ņemamo ēdienkarti mazliet padažādot... :)Nakšņošana netālu no Mer de Glace ledāja, kompānijā ar bēdīgiem leišiem, kas sliktā laika dēļ atgriezās no virsotnes, to nesasnieguši. Pa ceļam var satikt tūristus vai no visas pasaules, bet lietuvieši ir īpaši aktīvi kāpēji. Savukārt, igauņi stāsta par savu kāpšanas tehniku - kāpjot virsotnes pēdējo posmu, atpūsties vajadzīgs ik pēc 300 soļiem.Mer de Glace - ledus jūra. Vasarā ledus mēle nokūst pa vairākiem metriem. Lai līdz tam nokāptu, pāri stāvajām klinšu malām ierīkotas vairākas metāla trepes.Atrodi bildē Joši! Fotogrāfu noteikti ieraudzīt vieglāk. :) Iesaku no Mer de Glace ledāja uz ieleju doties pa taciņu (nevis ar vilcieniņu) - krāšņi skati, pagaidām gan vairāk uz augšu.Mūsu ceļš uz Monblānu var sākties. Diemžēl šis sākums ir ļoti slapjš, vilciens līdz Nid d’Aigle (2372 m) nedarbojās, jo sliedes vietām aizbloķētas ar svaigiem akmeņu nogruvumiem. Galapunktā līst jau kā pa Jāņiem un pa laimi atklājam, ka vilciena vagoni pa nakti paliek vaļā. Tur arī nakšņojam.Darbs uz dzelzceļa nav no vieglajiem…Acis žilbst un prāts aizmiglojas no mākoņu tuvuma.Refuge de Tete Rousse jau gabalu aiz muguras, bet vēl ir ko rāpties uz augšu gana daudz. Mums tas ievelkas uz vairākām dienām.Mūsu ceļabiedrs Joši uz salīdzinoši patukšās Gouter Refuge telpu fona.Skats no Gouter Refuge uz leju. Kur pazuduši Monblāna "iekarotāju" pūļi? Pēc pāris dienām šeit droši vien atkal mudžēs kā biezs.

Esam augšā. Virsotnes vējiņš, fotogrāfam salst pirksti… Mūsu starptautiskā kompānija - virsotnē no labās: Arturs, Joši, Baiba, Jānis, Pāvils, Rita un Guntis.Cerams, ka šī ledus "māja" nesagrūs!Pēc virsotnes sasniegšanas sajūtas ir pat pārāk medainas, skati uz leju arī…Te arī ir tas tūristu vilnis, kas veļas uz augšu, sekojot labai laika prognozei. Bet mēs dodamies lejup.

www.adventurerace.lv lasāmi vēl vairāki raksti par kāpšanu Monblānā (linki uz tiem meklējami šeit).

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv