Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Valdis Puriņš uzkāpj Broda smailē

Autors: p.p.a
Foto: Valdis Puriņš, Oļegs Siļins
2007. gada 1. augusts, Rīga
Ziņa sagatavota izmantojot Valda Puriņa sagatavoto informāciju, preses ziņas (LETA, TVNET)


Vakar, 31. jūlija vakarā Valdis Puriņš sasniedza Broda smaili!

Sākot savu kāpienu no Broda smailes bāzes nometnes (4900 m) 29. jūlijā rītā, Valdis Puriņš uzkāpa līdz trešajai nometnei (aptuveni 7100 m augstumā) un tur pavadīja nākošo nakti un dienu, jo bija slikti laika apstākļi. Nākošajā dienā, 31. jūlijā tika solīta laba laika prognoze, kas varētu būt labvēlīga kāpšanai uz virsotni, tāpēc 30. jūlija vakarā visi trešajā nometnē esošie korejiešu, irāņu, slovēņu ekspedīciju kāpēji, kā arī vēl daži citu valstu alpīnisti vienojās par kopīgu kāpienu uz virsotni.Pēc šķietami sliktiem laika apstākļiem naktī, 31. jūlijā, plkst. 4.15 no trešās nometnes kāpienu uzsāka tikai desmit alpīnisti, jo citi no iecerētā kāpiena atteicās. Tā kā iziešana aizkavējusies, visi skaidri apzinājušies, ka, ja virsotne tiks sasniegta, lejā kāpt nāksies jau naktī. Pēc gandrīz trīspadsmit stundu kāpiena Valdis Puriņš kopā ar diviem austriešiem un alpīnisti no Katalonijas, plkst. 17.00 sasniedza virsotni. Kāpiens lejup, atpakaļ līdz trešajai nometnei 7100 m augstumā prasījis vēl 5 stundas…

24. jūlijā Latviju apceļoja ziņa, ka ekspedīcija uz 8047 metrus augsto Broda smaili Paksitānā noslēgusies, un alpīnistiem nav izdevies sasniegt virsotni slikto laika apstākļu dēļ. Latvijas alpīnisti Oļegs Silins un Valdis Puriņš 21. jūlija naktī uzsāka pirmo kāpienu uz Broda smailes virsotni, uzkāpjot līdz 7600 metru augstumam un sākoties sniega vētrai, atgriezās nometnē, kur pārnakšņoja un nākamajā dienā nokāpa lejup līdz bāzes nometnei. Pirms vairākām dienām, kad alpīnistu grupa pēc neveiksmīgas ekspedīcijas pameta kalnu, Valdis Puriņš, jau atrodoties 40 kilometru attālumā no bāzes nometnes, nolēma atgriezties un kopā ar citu valstu ekspedīciju kāpējiem vēlreiz mēģināt kāpienu Broda kalnā.Sākotnēji ekspedīcijā (kopā ar Pēterburgas alpīnistu grupu, diviem korejiešiem un trijiem augstkalnu nesējiem - Nepālas šerpām) uz Broda smaili piedalījās trīs Latvijas alpīnisti – Oļegs Siļins, Valdis Puriņš un Mihails Pietkevičs, kurš uzkāpa līdz 6300 metru augstumam, taču veselības problēmu dēļ kāpienu pārtrauca un atgriezās Rīgā.

Valdis Puriņš pārstāv alpīnisma klubu "Traverss", kurš katru gadu organizē augstkalnu ekspedīcijas. Pašreizējā iecere: pasaulē ir 14 kalnu virsotnes, kuras ir augstākas par astoņiem tūkstošiem metru. Latvijas alpīnisti līdz šim ir sasnieguši tikai piecas no tām:
- Daulagiri 8167 m - 1993. gadā
- Everests 8848 m - 1996. gadā
- Lodze 8516 m - 1996. gadā
- Čo-oiju 8201 m - 1996. gadā
- Gašerbrums II 8035 m - 2000. gadā
- Nanga Parbats 8126 m - 2001. gadā*
* Šī virsotne, kurā 2001. gadā uzkāpis Ilgvars Pauls, nezināmu iemeslu dēļ "Traversa" projektā nav minēta, tāpēc iekļauta vēl 8 neuzkāpto virsotņu sarakstā.Alpīnisma klubs "Traverss" izstrādājis programmu 8 atlikušo virsotņu sasniegšanai. Pirmais solis šīs programmas realizēšanā ir ekspedīcija ar mērķi uzkāpt divpadsmitajā augstākajā pasaules virsotnē - 8047 m augstajā Broda smailē Pakistānā. Šis mērķis nu ir sasniegts! Apsveikumi arī no p.p.a!Sīkāk par Valda Puriņa kāpienu un ekspedīcijas gaitu var lasīt portālā TVNET.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv