Forums
Rogaininga čempionāts
Komentāri: 16; Autors: p.p.a
Tēma izveidota: 24.07.2007 12:49:49; Pēdējās izmaiņas: 18.08.2010 16:27:25

Noslēdzies Eiropas un Latvijas čempionāts rogainingā (komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē, kontrollaiks 6 vai 24 stundas). Apvidus bija gan interesants, gan skaists! Bija prieks satikt distancē daudzus pazīstamus cilvēkus, tajā skaitā daudzus, kas piedalās piedzīvojumu sacīkstēs. Cīņa (iekšējā, pašiem ar sevi) bija spraiga! :) Paldies sacensību organizatoriem!

[1] 2

Re: Ukraina, 2010
Savulaik, pirms trijiem gadiem ar Valteru kopā labi uzstartējām Eiropas čempionātā Smiltenē. Sirsnīgi sveicieni!

Autors: Kristaps VX, 18.08.2010 16:27:25


Ukraina, 2010
Eiropas čempionāts rogainingā noslēdzies! Arī Latvija šajā čempionātā tika pārstāvēta visai plaši. Apsveicam ar 3vietu MW klasē Anitu Liepiņu un Valteru Kaminski! http://bukovinaorient.org.ua/

Autors: p.p.a, 18.08.2010 16:22:07


111 punkts
111 punkts tas skiet kristap bija.. mums ar to sanaca vel mazliet jautrak.. gajam pa stigu kura izbeidzas pie z-d linijas.. nu ta ka metas tumss un lukturs kaut ka pedeja laika labi nerada, neatkarigi no baterijam, pienemu, ka z-d linija, kad nonemu azimutu, ir stiga.. bet principa virziens jau no ta nemainijas.. ta ka aiva tai bridi isti nebija pieslegusies pie kartes, iebrienot purva sanaca tads mazs kaskis par to, ka vispar jau mes esam punkta rajona.. vina neticeja, bet kad netalu vardes kurksteja uz vella parausanu un uz musu jautajumu vai tad vardes tapat pa purvu tuse un taisa konci, nebija atbildes, tad gajam noskaidrot, kada grupa uzstajas.. un izradas, punkts tiesam tur staveja ka dzivs... :) vardes gan nezin kapec apklusa...

Autors: pigorinjss, 01.08.2007 17:33:22


Tulznas
Šoreiz gribētos teikt, ka izspruku cauri bez tulznām. Ja Čehijā pirms mēneša uzberzu tulnas praktiski uz visām pēdas daļām, un vienam pirkstam pirms nedēļas nogāja nost viss gals kopā ar nagu, tad pēc šī pasākuma ne miņas no tām. UN tas viss tikai tamdēļ, ka pirms starta viena konkurentu komandas pārstāvja ieteikuma varā uzlīmēju uz parasti jūtīgākajām vietām brūno plāksteri. Un distancē nemainīju zeķes, tikai notīrīju no tām gružus un izbēru apavus, ja tajos kas iebira. mana problēma vairāk bija distances sākumdaļā sastieptā potīte, kas uz beigām par sevi atgādināja arvien vairāk. Par nūju lietošanu distancē - mums gan visi uzreiz prasīja vai mums slēpes ir nozagtas... Laikam jau bija tikušies ar Kristapu pirms tam. :)

Autors: Agiisss, 31.07.2007 16:12:53


Rogaininga joki
Distancē "uzlasīts" joks: - Šīs takas kartē nav! - Kartē nav daudzu taku, kuras pēc šīm sacīkstēm tur nāksies iezīmēt... :) "Dzirdināšanas" punkts (kartē atzīmēts ar glāzītes simbolu): - Šis te jau tik labs, ka vajadzēja arī pudelīti piezīmēt klāt! :) Ciniski par KP 101 (ja atmiņa neviļ) - leģenda "dīķītis": - Dīķītis jāņem uz ožu! - ???! - Kur dīķītis, tur var būt arī līķītis... :) Atbilde pretim nākošai komandai, kas jautā, kā ietās distancē ar trekinga nūjām: - Draņķīgi, slēpes pazaudējām... :) Par skriešanu distancē, brīdī, kad tuvumā parādās kāda cita komanda: - Uzskrienam nedaudz! - ???! - Ja neuzlabosim rezultātu, vismaz morāli sagrausim pretinieku! :)))

Autors: p.p.a, 31.07.2007 12:49:36


Re: Kājas un tulznas
Piekrītu Gasham - kājas jātrenē, arī tulznas mazāk uzberzīsies, ja trenēsies regulāri. Labi, piemēroti un iestaigāti apavi un sintētiska, atbilstoša (arī iestaigāta) zeķe - tas arī ir pilnīgi nepieciešami. Tomēr kāju sagatavošana pirms nopietna mača arī ir laba lieta. Liekās ādas uzbriešana mitrumā rada pastiprinātu saskari ar apaviem, tas savukārt - tulznas. Lieko ādu uzmanīgi noberž, apstrādā ar jodu (īpaši vietas, kur tulznas veidojas), tad ar kādu piemērotu krēmu (foot lubricant Hydropel - this works well even on wet feet, but you need to put it on before blisters happen!), kas neļauj ādai uzsūkt daudz mitruma. Distancē pēc nepieciešamības var no apaviem un zeķēm izskalot smiltis, skujas u.c. krikumus, kas tajās sabirst brienot pa purviem, mežiem, dubļiem, ja tiek lietotas nelielas bahilas, tās krietni pasargā no visādu draņķu iekļūšanas apavos. Var skatīt par tulznām un kāju sagatavošau: http://www.danalco.com/htmls/products/footcare.html vai http://www.thewalkingsite.com/blisters.html (internetā ir sameklējami daudz materiāli par pieredzi šajā jomā).

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 31.07.2007 12:20:56


tulznas
..pat divas, zeķes, jo mazāka berze. Kā arī kopšana pirms tam, visu laiku, ne tikai nedēļu pirms mačiem.

Autors: Zane, 31.07.2007 12:02:39


Kaajas un tulznas
Nekadu specialu lidzeklju nav. Manupraat. Lai trennetos skrieshanai, ir jaskrien. Lai trennetos velo, ir jabrauc ar velo. Ieshanai ir lidzigi, ir jastaigaa. Citadi kaaju peedu aada paliks kaa maza berna p...a. Piebildishu, ka lifti, automashinas un tramvaji nekaadi nepalidzes pret tulznaam :) Bet ja nopietni, no praktiskaa viedoklja, tad paliidz biezas trekinga zekjes.

Autors: gasha, 31.07.2007 11:53:20


Kāju gatavošana sacensībām jeb kā padarīt kājas mitrumizturīgas
Vai kāds varētu kko pastāstīt par līdzekļiem, kas padara kājas mitrumizturīgas un saglabā ādu veselu, vai tos var iegādāt Latvijā un kur?

Autors: janis, 31.07.2007 10:55:48


bildes
Bilžu izlase no pasākuma ir Concordes majas lapā http://www.concorde.lv/?CatID=8. Ceru, ka visas sabildētas bildes varēs ieraudzīt kaut kur rogaininga lapā. Pašlaik - vairak vai mazāk mums tuvu stāvošie :) concordes lapā..

Autors: Zane, 31.07.2007 10:42:23


tulznas
Jā, var finišēt bez tulznām. Man tās nebija. Nekādi un nekad speciāli pēdas negatavoju. Starp visiem maniem startiem n-tajos mačos ir retas reizes, kad bijušas tulznas. Viena starp tām pagājušogadu rogainigā un arī pēc tam, kad slapjās zeķes nomainīju uz sausām.

Autors: Mazais, 30.07.2007 23:42:10


Re: bija labi
Ne tikai 6diena bet ari 7diena bija reali laba! Tikai 7dienas nobeigums tads nedaudz pastivs. ;)

Autors: , 30.07.2007 20:09:43


bija labi
Rogainings bija lielisks, kā jau parasti.:) Distances, ēdināšana, dušas, daudzie smaidi un pamatīgais starta gāziens - viss kopā veido baisi feinu emociju kokteili.:) Lai arī sārtvaidzīgā pārgājiena režīmā pavadījām tikai īsās 6 h, bija ļoti labi.:) Vakarā vēl "James" koncis...vienkārši pasakaina 6diena!

Autors: Ilze K., 30.07.2007 14:50:46


Tulznu minimums :)
Finišējām pēc distancē pavadītām 23,5 stundām. Vismaz man ir tikai divas nelielas tulznas, abām kājām starp īkšķi un nākošo pirkstu, ar kopējo platību ~1,5 kvadrātcentimentri un tās tika iegūtas pēdējā stundā, skraidot pa ļoti gludiem grantsceļiem, pie tam iespējams tikai tāpēc, ka stundu pirms finiša tika nomainītas slapjās zeķes pret sausām - likās, ka tā būs labāk, bet reāli varēja just, ka noberzumi kļūst aizvien sāpīgāki tieši pēc zeķu nomaiņas. Šoreiz nepaslinkoju un kājas nedaudz pirms sacīkstēm "gatavoju" attiecīgajai iespējamo tulznu "slodzei" - rezultāts, manuprāt, ir labs! :)

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 30.07.2007 14:29:55


Vai kāds finišēja bez tulznām?
Ap finiša laiku bija visai jautri vērot dalībniekus pārvietojoties, tas ir klibojot, klunkurējot un dīvaini liecoties pie katra soļa. Es nebiju izņēmums. Dažas "nelielās" lietus gāzes un jaukais apvidus atstāja neizdzēšamu iespaidu uz pēdām. Lai gan man izstrādāta neliela tehnoloģija tulznu novēršanai, šoreiz tā nenostrādāja, jo tulznas uzmetās netur kur parasti. Kas arī ietekmēja rezultātu. Vai bija kāds, kam nebija tulznu?

Autors: Didzis(Svilpavnieki), 30.07.2007 14:16:13


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv