Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Trīs stāsti – Skotija
Komentāri: 8; Autors: jrr
Tēma izveidota: 23.07.2007 12:33:02; Pēdējās izmaiņas: 07.08.2007 20:47:11

Daži naivi ieteikumi plānojot Skotiju:* Saka, ka vislabākais laiks vasaras kāpšanai Skotijā esot līdz jūnija vidum. Pēcāk ielejas mudž no knišļiem, pat tā, ka nelāgs vējš vai lietus tiks gaidīts kā glābiņš. * Varbūt nedaudz dārgāk, bet nokļūšanai līdz maršrutiem ieteiktu auto nomu (no 15 Ls/dienā + degviela), jo ar sabiedrisko transportu var nokļūt līdz Ben Nevisam vai Glen Coe, bet ja sagribēsies teisim Toridonus vai Cullinu kori, tā noteikti būs lētāk. Un jāsaka, ka Nevisa apkārne sezonā vairāk atgādina Alpu kūrortu. Neskaitīju, bet vismaz tūkstotis dienā pa tūristu taku arī sliktā laikā tur uzkāpj. Bez tam, teiksim Toridonos... (sk. nākošo ierakstu vai rakstu)


Atbildu Artūram par paranoju :)!
Ātrāki nevaidēju, jo tikko atgriezāmies no Alpiem. Propellera paranojas nebija, jo ziemā abas teltis saslējām tieši pie mājiņas sienas otrpus Karlsonam. Labi vien bija, ka nebāzām degunu izmēģināt, kas ir 55 m/s, tikko dabūjām pa seju Monblāna virsotnē ar kādiem 35 m/s. Ar no zemes atrautajiem horizontāli lidojošajiem ledus/sniega gabaliņiem tāda sajūta, kā kāds tevi ar pusķieģeļiem apmētā :).

Autors: Egmonts, 07.08.2007 20:47:11


...
dažādībai jau Skotija tieši laikā, un arī skillu uzlabošanai. un lētāk ar.

Autors: ..., 26.07.2007 11:58:56


Sorry...
Es ļoti atvainojos par tik ļoti būtiskas kļūdas pieļaušanu. :p Vēl kas. Nekad neesmu trāpījis uz atlaižu laiku, piem., latviešu alpīnistu pamatnometnē Chamonix, bet Fort Williams alpīnisma centra bodītē (tas bija pavasaris, aprīlis) man žoklis atkārās, ieraugot atlaides. Bija tā - kuda podatsja, komu atdatsja... Krutie dzelkšņi (M12, Terminatori...) ar atlaidi 30-40% (ceru, ka atmiņa neviļ)! Vispār, jo vairāk atceros, jo vairāk gribas atpakaļ uz turieni, lai gan kāpšana pa tām glumajām klintīm.... brrr....

Autors: Artūrs A., 26.07.2007 10:17:23


Precizējums
Klau, saldā atmiņa, nevajag publiku maldināt, ja! Tam stroham bija nevis 70 bet gan 80 grādi!

Autors: JānisV, 25.07.2007 23:00:33


Sweet memories
Tā silti paliek ap sirdi lasīt to ziemas stāstu. Tik pat silti, kad, dodoties turpat pirms pāris gadiem, malkojām štengro 70 grādīgo strohu. Starpcitu, vai jums nebija mazā paranoja gulēt pie mazās būdiņas? Kad mēs uzslējām savu vigvamu un ielīdām tajā, skaņa, ko radīja vēja ģenerātora propelleris, lika skaitīt tēva reizi (diezgan rupjā valodā), jo nebija skaidrība, vai tas neaizies ripā un nesaplosīs telti ar visiem tās klimberiem... Un vēl - vējš, johaidī, kas pa vēju. Izlienot no Observatory ridge uz virsotnes plato, joptv..., rāpus bija jālien uz gulliju Nr.4... Un tas tā kā bija normāls laiks Skotijā... baidos iedomāties, kāds ir sūdīgs laiks...

Autors: Artūrs A., 25.07.2007 20:38:23Kas īpašs un ar nenovērtējamu pieredzi noteikti ir arī braukšana ar auto Skotijā. Tur kā nekā viss ir otrādāk. Stūre, pedāļi, joslas uz ceļa.... :))

Autors: V., 25.07.2007 12:36:19Pasaules alpīnistu sabiedrībā Skotija tomēr vislabāk zināma tieši pēc īpašajaiem kāpšanas apstākļiem ziemā, jo līdzvērtīgi apstākļi citur negadās nemaz tik bieži, kā arī maršrutu skaits un to tehniskā sarežģītība ir iespaidīgi. Kāpšana Skotijas ziemas apstākļos - tas ir kas īpašs un sniedz nenovērtējamu pieredzi. :)

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 24.07.2007 15:21:49


turpinājums
Bez tam, teiksim Toridonos, neviens neapcietinās par pārnakšņošanu teltī. * Ja maršrutu plāno ne kāpēju apsēstajā Nevisa apkārnē, būtu jāiegādājas labas kartes vai pietiekami precīzs apraksts. Marķējumu pat pieejām nekur nav, ja labā laikā no tā nekādas problēmas nerodas, tad ierobežotā redzamībā gan. Visapkārt iebradātas neskaitāmas takas un ejot vienkāršāku maršrutu viegli "paaugstnāt grūtības kategoriju" * bet ierobežota redzamība Skotijā laikam ir norma, šad tad tā tiek pastiprināta vai labākajā gadījumā nomainīta ar vēju, ko Latvijā sauktu par mazu vētru un teiksim to pašu Carn Mor Dearg normālā Skotijas vējā iet būtu bijis nervus stindzinoši, lietus noteikti ir labāks. Bet kopumā, baigi forši !

Autors: jrr, 23.07.2007 12:55:00


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv