Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sacensības
Zelmas Kauss 2007

Informāciju sagatavoja: Sveta Gucalo [ AUTORE?]
2007. gada jūnijs, Rīga

Jūnija sākumā (1.-3.06.2007.) Valmierā, sporta un atpūtas kompleksā "Baiļi" notika kārtējais Latvijas atklātais čempionāts alpīnisma tehnikā - Zelmas Bej-Mamikonjas kausa izcīņa. Šogad sacensībās piedalījās samērā liels dalībnieku skaits, gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie. Jaunākais apbalvotais sacensību dalībnieks dzimis… 2001. gadā!

Šogad sacensību dalībniekiem bija iespēja mēroties spēkiem dažādās klasēs, atkarībā no prasmēm un vecuma. Dažiem šīs sacensības kļuva par "tīru" ģimenes pasākumu – četrinieks "Bušiņi" (Bušu ģimene - vecāki un divi bērni) izcīnīja pirmo vietu "PRIM" klasē.

Nedaudz par sacensībām:
Šāda veida čempionāts Latvijā notiek jau vairāk kā 30 gadus. Agrāk šo pasākumu rīkoja Lielupes krastā, Jumpravmuižā (netālu no Bauskas) uz vienīgā Latvijā kāpjamā dabīgā klints reljefa – 5 metrus augstās dolomīta iežu atseguma klints ar 12-metrīgu torni uz tās (šīs ir vienas no retajām mākslīgi veidotajām pilsdrupām Latvijā, kas jau iecerē ir tikai "drupas").Vēsturiski "Zelmas kausi" aizvien ir bijuši kalnu tūristu sacensības, bet laika gaitā, pēdējos gados tās kļuvušas par alpīnisma tehnikas čempionātu, kuru atbalsta Latvijas Alpīnistu savienība (LAS).

Arī šogad distancēs sacensību dalībniekiem bija jāveic daudz tehnisku elementu. "PRIM" un "PROFI" klases dalībniekiem bija jādemonstrē augsts prasmju līmenis darbā ar virvēm, kāpšanas meistarība, kā arī alpīnisma tehniskās zināšanas. Salīdzinoši ar pagājušo gadu, "PROFI" klasei uzdevumi vērtējami kā nedaudz sarežģītāki, un komandām (to sastāvā 6 dalībnieki), bija jāmēro trīs atšķirīgas distances divu dienu laikā:
1. diena: distancē "Glābšanas darbi", bija jāpaceļ, jānolaiž un jāpārvieto 3 "cietušie" ar dažādām traumām, pēc tam jāveic distance "Sasaites", kurā komanda sadalījās pa pāriem (sasaitēm), un katrai sasaitei 45 minūšu laikā bija jāiziet maksimālo iepriekš noteikto maršrutu skaitu (par katru maršrutu tika piešķirs noteikts punktu skaits);
2. diena:– komandas mēroja distanci ar nosaukumu "Klintis" – kāpšana un nolaišanās pa virvēm uz leju, pie tam uz muguras nesot kontrolsvaru (30 kg), ievērojot visus alpīnisma tehnikas noteikumus.Sacensību uzvarētāji tika noteikti pēc visu trīs distanču vērtējuma. Priecēja tas, ka šogad sacīkstēs kopumā piedalījās 11 komandas, kas norāda uz kalnos kāpēju interesi par šo sacensību veidu. Galu galā piedalīšanās šāda veida sacensībās palīdz uzlabot kāpšanas un drošināšanas organizēšanas tehniku, paaugstina ātrumu darbā ar virvēm, kas nav mazsvarīgi īstos kalnu maršrutos, kā arī atstrādāt sasaišu sadarbību vienā komandā. Arī jaunajiem kāpējiem un iesācēji bija iespējas pārbaudīt un apliecināt savas prasmes vieglākās un interesantās distancēs. Gribētos ticēt, ka viņu sportiskās gaitas arī nākotnē vainagosies ar panākumiem.Godalgotās vietas:
"PROFI" klasē:
1. vieta - "Staburags" (kapteinis – M. Pietkevičs)
2. vieta - "Pioneri" (kapteinis – A. Leskovs, klubs "Traverss")
3. vieta - "Traverss -1" (kapteinis – R. Kalenda, klubs "Traverss")
"PRIM" klasē:
1. vieta – "Bušiņi"
2. vieta – "REMOSS"
3. vieta – BJC "Daugmale"
"JUNIOR" klasē:
1. vieta – BJC "Daugmale"
2. vieta - Rīgas Pļavnieku ģimnāzija


Sīkāk sacensību rezultātus var skatīt šeit.

Liels paldies visiem organizatoriem, dalībniekiem un līdzjutējiem! Uz tikšanos nākamgad, nākošajā Zelmas Kausa izcīņā!Vēlies pievienot komentāru, izteikt viedokli? Vēlies ko jautāt, apspriest? Raksti! [FORUMA TĒMA]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv