Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Mērķis vai sekas?

Autors: Normans Graustiņš [ AUTORS?]
2007. gada jūnijs, Rīga

Dzīve bez kustības nepastāv. Pat ja Tu pats spēj sastingt un nenovecot, tad laiks ar notikumiem turpina kustēties un līdz ar to Tu vairs neatrodies tai pašā vietā un tais pašos notikumos.

Kustība dzīvē ir kā upes šķērsošana. Citiem ir nopietni peldlīdzekļi, bet citi ķepurojas, kā māk. Daži cenšas cīnīties ar straumi, peldēt pret to, citi straumei ļaujas.

Pa straumi peldošos varētu iedalīt divās grupās:
Vieni to dara apzināti un iespējams nedaudz piekoriģējot kursu, peldot bauda notikumus un ainavas, taču bez īpaša zināma galapunkta.
Otri ja reiz dzimuši, tad upē nonākuši, bet vai nu neprot un arī nemācās peldēt, vai arī pat apzināti bezpalīdzīgi ļaujas liktenim un no tā izrietošajām sekām.

Daudziem ir noskatīta izkāpšanas vieta pretējā krastā, bet citi ļaujas Piedzīvojumam un peld pāri, bez konkrēti noskatītas izkāpšanas vietas – Mērķa.

Tā nu mūsu dzīves upē ļaužu krastos ir gana daudz un it sevišķi vietās, kur vismaz puslīdz jēdzīga izkāpšana. Te nu sākas pats interesantākais. Itin bieži gadās, ka vienā piestātnē ir izkāpuši vairāki cilvēki, tikai katram par to pašu vietu ir gauži atšķirīgs viedoklis:
Jo, proti – viens no viņiem ir uz turieni devies netaupot ne spēkus, ne līdzekļus, varbūt pat gadiem pret straumi, pret krācēm cīnījies.
Otrs ir laidis slaidi pa straumei, kamēr noskatījis šo vietu par gana labu izkāpšanai.
Trešs te ir likteņa izskalots un pateicīgs Dievam par labu ceļa galu.
Ceturtais, izskalotais, neskatoties uz krasta izskatu un iespējām, gana ērcīgs par sasodīto upi, kuras straume šo nevietā izskalojusi.
Piektais, dēkainis, te dzīvo jau sen un ir priecīgs, ka savu mūžu šinī krastā aizvada.
Sestais par mazdūšīgu, lai pats upē laistos, gaida, kad pagrūdīs vai plūdi aiznesīs…

Ko no tā mēs secinām? Krasts tak' viens... Bet kādam tas ir Rutīna, kādam grūti sasniegtais Mērķis, bet citam Sekas. Iznāk, ka Sekas un Mērķis var būt viens un tas pats, jautājums tikai, kā mēs uz to skatāmies...

Atradīsim Mērķi Rutīnā, bet Sekas atstāsim tiem, kuri nevēlas meklēt.

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [FORUMA TĒMA]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv