Forums
zibens
Komentāri: 16; Autors: marisr
Tēma izveidota: 30.05.2007 17:12:15; Pēdējās izmaiņas: 31.07.2007 12:56:28

Šausmas, 30 dienas gadā Latvijā jauzturas saravušamies kamolā... "Ieņemiet maksimāli zemu pozu, apsēžoties uz kaut kā, kas slikti vada elektrību (sausa bezrāmja mugursoma, ceļojuma paklājiņš), pieraujiet ceļos saliektas kājas sev klāt, atbalstiet galvu uz ceļiem un ar rokām sargājiet galvu, nosedziet ausis."

[1] 2


Five South Koreans were killed by lightning in mountains near the capital on Sunday, while six other climbers were injured, KBS news said. Two men and two women were struck and killed near a hill at Bukhan Mountain, northeast of Seoul, when heavy rains swept through the area, the report said, citing police and rescue workers. Scores of other climbers have been struck by lightning in the same area in the past.

Autors: , 31.07.2007 12:56:28atceros tādu kā kuriozu. pulciņš ļaužu spēlējām bumbu pļavā, uznāca negaiss, ne pārāk spēcīgs. pēc brīža garmatainajiem pulciņa pārstāvjiem dažas (diezgan daudz) matu stīgas bija burtiski vertikāli sacēlušās. izskatījās ļoti komiski, jo īpaši tāpēc, ka tas nebija tikai vienam vai diviem, bet visiem, kam vien nebija pavisam īsi mati :)

Autors: dc, 31.05.2007 10:42:44Pāris reizes mūžā (perspektīvajā, Artūr :)) ir gadījušies tuvplāni ar zibeni un elektrizētu gaisu. Pirmo reizi apaļā zibens lode ielidoja manās lauku mājās istabā - loga rūtij stūrī bija mazs 3-veida caurumiņš. Lode aplidoja istabu pa apli un saplīsa pret centrā esošo griestu lustru. Es sēdēju apakšā... :)) Otro reizi kalnos - zinājām jau, ka tā vieta ir "iecienīta", tāpēc uzmanījāmies. Viebalga, dabūju pa acīm strāvu, jo brillēm bija metāla rāmji. Ko no tā visa secināt? => varbūt, ka sēdēt mājās istabā ir bīstamāk nekā kalnos? :))

Autors: La Marie, 31.05.2007 10:26:19


zibens kalnos
par korēm, virsotnēm ir skaidrs bet vai ejot pa ledāju, kur gar malām ir morēnas un tālāk kalnu nogāzes ir bīstami, vai šajā gadījumā slēpties pie lieliem akmeņiem ir prātīgi? vai ejot pa atklātu kalna nogāzi, jau kalna pakājē, ir jāraustās? kā izvēlēties nometnes vietu, vai laukumiņš, kam netālu ir klints sienas ir bīstams?

Autors: Atis c, 31.05.2007 10:25:45


Mednis
Marisr kā vienmēr pārspīlē.

Autors: , 31.05.2007 10:25:35


Re: zibens kalnos
Ko darīt!? Sekot laika prognozēm plānojot kāpienu, respektēt brīdinājumus, veikt drošības un piesardzības pasākumus, lieki neriskēt ar "gan jau neiespers, jo tādu gadījumu ir maz". Redzot uz Alpu virsotnēm izvietotās metālā lietās dievmātes statujas, kuras "a la Terminatora" stilā ir burtiski caururbtas ar zibens izlādes triecienu, kā arī vienreiz piedzīvojot "klasiskās vērtības" žirksteļu, dzinkstoņas u.c. parādību veidā un zibens izlādi netālu esošā blakus virsotnē - attieksme pret zibeni "nedaudz" pamainās. :)

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 31.05.2007 10:01:20


zibens kalnos
man liekas lielākā problēma ir zibens kalnos pats zinu gadījumu, kad grupa no RSP ejot uz Monblānu atrāvās no zibens tā, ka visi bija šokā, dažs ar lielākiem un mazākiem miesas bojājumiem ,par laimi bez letāliem gadījumiem. Tā pat H.Kamerlanders apraksta gadījumu par zibeņiem kalnos. Būtu vērtīgi dzirdēt cilvēku pieredzi, gan pozitīvu, gan negatīvu. A ko darīt?

Autors: Atis C, 31.05.2007 09:51:42


Pa labi, pa kreisi? Tik un tā pa muti dabūsi...
Jau pasen, kad vēl biju jauns un perspektīvs... khm... :) Tepat Tatros līdām pa tādu atklātu kori, negaiss ar visu no tā izrietošo uzradās momentā. Sajūtas tieši tādas, kā aprakstā, t.i. zummēšana, liesma uz leduscirtņa, tirpoņa utt. A ko ta darīt? Noslēpties? Kur? Mest visus hlamus (ekipējumu)? Žēl... Vienīgais maukt lejā, cik ātri vien var. To arī darījām. Un viens no Lapsām (Armands man liekas) tikai komentē notiekošos procesus un iespējamās izlādes vietas, sekas...

Autors: Artūrs A., 31.05.2007 08:28:46


marisr
atkariigs no taa, kas ir elektroieriice. vai elektriskais rokas pulkstenis arii? :) neizlasiiju visu rakstu, varbuut tur kaut kas ir nedaudz paarspiileets. maajaas tomeer juutos droshiibaa, bet klajaa laukaa gan negribeetu atrasties negaisa laikaa.

Autors: dc, 31.05.2007 00:24:55


dc
bet kad devaties majas ieverojat so: "Tāpat kā ēkā, nepieciešams aizvērt durvis un logus, izvairīties no saskares ar automašīnas metāla daļām, stūres, ātruma pārslēdzēja."? vai ari kad jau bijat majas so te: "Uzturoties ēkā zibens laikā nav ieteicams atrasties elektroierīču un apkures cauruļu tiešā tuvumā, vērot negaisu caur atvērtu logu vai durvīm"?:))))

Autors: marisr, 30.05.2007 23:47:41var jau likties, ka zibens un negaiss taads joks vien ir. bet pagaajshvasar gadiijaas buut kaadaa pasaakumaa briivaa dabaa pljavaa. taa kaa tuvojaas lielais melnais, devaamies maajaas, jo negribeejaas saliit. bet nedaudz veelaak pa radio zinjoja, ka no taa pasaakuma kaadi 5 cilveeki ar aatrajiem aizvesti un ir nopietnas dziiviibas briesmas. zibens bija iespeeris lielaa lietussargaa, zem kura staavaaja barinjsh ljauzhu...

Autors: dc, 30.05.2007 22:07:39


Lightning strike kills climber
BBC News / Scotland /10.05.2007. A climber has died after being struck by lightning while climbing a mountain near Tyndrum in Stirlingshire. Derek Hunter, 40, of Kelty, Fife was climbing on Ben Oss, south east of Ben Lui, and was nearing the 3,500ft summit when he was hit. His companion called for help by mobile phone and a Royal Navy helicopter crew was scrambled from Prestwick. It is understood the victim died while the helicopter was en route. The incident happened at about 1900 BST. A spokesman for HMS Gannet said: "The crew were scrambled to a report of a guy struck by lightening on Ben Oss, on the north end of Loch Lomond. "But when they arrived at the scene, the man was dead." On the weather conditions, the spokesman added: "It was a sudden, violent electrical storm and they got caught in it with tragic consequences." Parts of the country were swept by thunder storms over Monday afternoon and evening.

Autors: info, 30.05.2007 19:00:08


>Raivim
Lightning kills about 100 people and injures another 500 in the United States each year. Actually, only 10 percent of people struck by lightning die, however, most survivors do suffer lifelong severe medical problems such as memory loss, headaches, dizziness, fatigue, sleep dysfunction, attention deficit and irritability.

Autors: info, 30.05.2007 18:46:46


negaisi
Man arī likās ka negaiss ir tāda kā izklaide, ko baudīt pastaigājoties pa āru vai sēžot mājās.. bet esot amerikā manas domas ir mazliet mainījušās - te tie negaisi ir daudz baisulīgāki un arī zibens briesmas šķietami (?) ir lielākas.. Nesen esot Jūtā skatījāmies kā tuvojas mākonis (samērā labdabīga izskata) un jokojāmies par to, ka varbūt vajadzētu celt telti, jo lietū nebūs visai ērti..Apmēram 1h laikā sacēlās vējš un sākās smilšu vētra. Uzceltā telts bija pilna ar smiltīm, arī acis, ausis un mutes. Bet netālu aiz kalna varējām vērot visai iespaidīgu zibeņošanu (man samērā izteikti negribējās lai tas zibens pietuvotos tuvāk!) Laika ziņas nevarējām uztvert un arī dienā reindžeru stacijās bija solīts tikai vējš.. (to arī pilnā mērā dabūjām). Pēc šī negaisa man vairs neliekas, ka drošības pasākumi kuri minēti rakstā būtu pārspīlēti..

Autors: inese, 30.05.2007 18:43:24Te tomēr būtu jāņem vērā statistiska - zibens izlādes izraisīta negadījuma varbūtība ir ārkārtīgi niecīga, ņemot vērā ka šādi gadījumi ir uz pirkstiem skaitāmi. Salīdzinot to ar varbūtību, piemēram, nokļūt satiksmes negadījumā...atšķirība ir daudzas kārtas... Manuprāt, aprakstītie drošības pasākumi ir nedaudz pārspīlēti :) Protams, pērkona negaiss, sevišķi ja tas notiek ļoti tuvu, ir vizuāli un akustiski pat ļoti iespaidīgs, bet sekas ir iespējamas ārkārtīgi retos gadījumos. Īstā vieglprātība ir kāpt klintī bez drošināšanas, veigt pārgalvīgu apdzīšanas manevru uz šosejas un tūkstošiem citās dzīves situācijās kur līdz nelaimei ir tikai viens solis...

Autors: Raivis, 30.05.2007 18:31:17


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv