Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ceļojumi
Tautu draudzība, kajaki un Katalonija

Autors: Valdis Vanags
2007. gada maijs, Rīga

Tautu draudzības vārdā nosauktā kajakeru / straujūdens braucēju ekspedīcija uz Spānijas / Katalonijas upēm Pirenejos 2007. gada aprīļa beigās / maija sākumā.

Kā tas viss sākās?

Kopš cilvēce ir tikusi pie interneta, tas ir devis milzīgu iespēju sazināties ar cilvēkiem no visas pasaules ātri un nesāpīgi. Atzītākais veids ir diskusiju forumi, kuros pulcējās īpatņi ar līdzīgām novirzēm un nosliecēm. Šoreiz būs stāsts par divu valstu pārstāvjiem, kuras politiskajā līmenī nespēj atrast kopsaucējus, bet personāliju līmenī to var gluži labi. Vārdu sakot viss notika tā, LV kajakeris Boriss, kurš plašāk pazīstams ar segvārdu Cilvēkuēdājs, ganoties Krievijas laivotāju lapās sasita kontaktus ar maskaviešiem no kluba "Agenstvo Vengrova" un 2006./2007. gadu mijā kopā ar 4 "maskaļiem" nobrauca upes Galīcijā / Ziemeļspānijā. Jāsaka, ka krievu puiši brauc labākā profesionālā līmenī kā mēs, kas ir lielisks priekšnoteikums mūsu izaugsmei. Visiem iepatikās. Tāpēc 2007. gada aprīļa beigās arī es pievienojos Borisam, lai piedalītos kopprojektā ar Krievzemes kajakeriem pa Katalonijas upēm.

Foto stāsts un komentāri:


Pirmais, kas mūs sagaida: elpu aizraujoša Katalonijas ainava – sniegoti kalni un smilšainās piekalnes. Ideāla vieta piedzīvojumu meklētājiem, jo, kamēr mēs braucām pa upēm, kalnos joprojām vēl joprojām varēja snovot.


Pa ceļam braucot uz Rio Ara apskatījām lielisko divpakāpju ūdenskritumu. Cilvēki uz pasauli skatās savām acīm, arī mēs – šis ūdenskritums nebija braucams...


Rio Ara, pirms starta Maskavas draugi – Leonīds un Algols, gatavi doties upes ciešajos apkampienos.


Rio Ara pirmā upe, pirmā krāce un 4. grūtības kategorija, nepilnas 16 stundas pēc izlidošanas no Rīgas – aklimatizācija triecientempā. Viss beidzās labi – godu nezaudējām un hidrotērpu nesabojājām.


Par kajakošanas popularitāti un upju nopietnību liecina grifu bari, kuri cerot uz pusdienām pulcējās baros virs mūsu galvām – tas reāli iemotivēja braukt no visa spēka un sirds.


Rio Ara trubveidīga krāce [3 gr.kat.], kas galā ūdens masu iegriež skrūvē kopā ar kajaku, parasti 50% apgāžot to - reālas bīstamības nav, taču šaurība, kritums un haotiskās ūdens masas nervus kutina.


Maskavas kajukeris Algols pārstāvēja "Octopus" [latviski: "Astoņkājis"] klubu, kura logotipa izstrādē bija ideja attēlot astoņkāji, kurš brauc ar kajaku. Diemžēl sanāca logo ar erotisku piedūrienu, kur astoņkājis pārojas ar krokodilu! :)


Rio Cinqueta – klinšu sienas, pārgāzes un pietiekoši daudz ūdens. Kajakeru grupā priekšgalā brauc dalībnieks ar vislielāko pieredzi, kurš izvērtē krāces nopietnību – izlūkot vai braukt uzreiz. Šī krāce [4] tika izlūkota, jo straumes struktūra bija neviendabīga, ar piespiedi pie klints.


Mēs īrējām apartamentus Escalonas ciemā, 15 km no tā atradās Ainstas pilsēta ar viduslaiku pilsētu kalna galā, fonā Rio Cinqueta, kuras baseina upes apguvām.


Katalinijas kaķiem ir ļoti īsa aste, lai labāk manevrētu cīniņos ar suņiem un tie ir mežonīgi, tāpēc pa pilsētām labāk ir pārvietoties mazās grupās. Kā teica viens populārs pingvīns – Never swim alone!


Grupas pieredzējušākais tipāžs, Serguņa no Maskavas - viņa ikdienas darbs ir alkstošās tautas trenēšana kajakošanas iemaņās. Rio Esera, upe dziļā kanjonā, te viena no 5. grūtības kategorijas krācēm.


Tā pati upe, tā pati krāce, bet neveiksmīgi izturēta trajektorija un speciālistiem nebūs grūti uzminēt, kur nākošajā mirklī atradās kajaks... Jā, zem klints! Par laimi tas tika izskalots tai cauri... Šādu vietu bīstamība slēpjas zemūdens kabatās un klints zobos, kas var nodarīt krietnu ļaunumu braucējam.


Sekojošie glābšanas darbi ar "tramvaja" metodi, pieāķējot un izvelkot laivu drošākā vietā.


Braucot pa upi var baudīt arī kalnu skatus, šeit tie ļoti atgādināja Itālijas Dolomītus.


Rio Esera tek, lūk, šādā kanjonā, straume ir vienmērīga un var atslābināties, lai pabaudītu dabas arhitektūru.


Ceļa malās, pļavās un piemājas dārzos aug magones – es nezinu, kā ar likumīgo pusi, bet šķiet, ka neviens vietējais ar magoņu nelegālo pielietojumu šeit neaizraujas, viņiem taču ir lieliska vīna kultūra.


Kajukeru sabiedrībā ir dažādi jocīgo tipu iedalījumi – busu kāvēji, ceļa negriezēji, ceļa zīmju stabos kāpēji, sīvā rijēji utt. Attēlā redzams vēl viens no izplatītiem tipiem – airu lauzējs.


Dzīvojot bāzes nometnē Escalonā, uz upēm devāmies katru dienu baudot lieliskās kvalitātes ceļus un mežonīgo ainavu.


Rio Cinqueta kanjona posms – jau pēc pirmās krāces nācās laivas apnest izrāpjoties no kanjona, jo zem 2,5 m krituma bija "nesmuks" akmens.


Atšķirībā no mežonīgajiem Katalonijas kaķiem, suņi ir izteikti draudzīgi un jauki, nezinu, kā viņi risina jautājumu ar māju sargāšanu, iespējams, ka pozitīvisma kampaņa no suņu puses ļaundarus "atbruņo"?


Rio Cinqueta mums sagādāja vēl vienu jaudīgu apnesienu pa ekoloģiski tīrajām Spānijas pļavām...


Apnesiena objekts – pēc apraksta 8 metrus augsts ūdenskritums, kurš nav braucams, jo ir neskaidrība ar augšējo pakāpi, kura nav izlūkojama. Eh, apakša gan mums būtu pa spēkam...


Rio Cinqueta, jauka pārgāze [4] uzreiz aiz ūdenskrituma ar pool drop – kajaks krīt dziļā ūdenī no 2 metrus augsta slide [slīpa pārgāze].


Lūk Rio Cinqueta dziļākā kanjona daļa, ja ieskatīsities, tad augšā pamanīsiet romāņu tipa tiltiņu. Sajūtas interesantas, kad esi dziļi, dziļi un apkārt vertikālas, slapjas sienas.


Tipiska ainava – smilšainie kalni un pamatīgi izbadējies suns, bet joprojām draudzīgs un pozitīvs!


Pēdējā dienā devāmies uz 30 km attālo robežu, lai atzīmētos Francijas upēs. Spāniju ar Franciju savieno tunelis, kur vienā pusē līņāja lietus, bet otrā mūs jau sagaidīja sniegs.


Tie, kuriem bijusi grūta bērnība, uzreiz sāka pikoties un velt sniega vīrus, kā arī sēdināt tos kajakos. Tie, kuri nopietnāki – to visu iemūžināja.


Nenogurdināmais Tūrisma filmu festivāla tēvs, viņš arī maniaks video amatieris - Boriss, brauciena laikā paspēja nofilmēt kārtējo grāvēju ar ārzemju aktieri Algolu / Maskava galvenajā lomā. Gribi redzēt legālo pirātisko versiju? Meklē šeit!


Francija ir pazīstama kā labas gaumes un modes valsts, un nav melots, jo pat aitas te tiek pie oriģināla izskata.


Vēl Francijā ir izvietotas brīdinājuma zīmes, kas brīdina iedzīvotājus, ka upes apkārtnē var būt satiekami kajukeri. :)

www.adventurerace.lv sadaļā "Ceļojumi" skatāms vēl viens Valda Vanaga fotostāsts par Latvijas kajakeru / straujūdens braucēju ekspedīcija uz Korsikas upēm.

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar laivošanu, gan dabīgās, gan mākslīgās ūdenstilpnēs, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv