Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
Sardegna – klintīs, jūrā, sapņos…

Autors: Vizma Bungše [ AUTORE?]
2007. gada maijs, Rīga

Nu jau gandrīz divas nedēļas esmu mājās, bet joprojām esmu Sardīnijā. Tas viss bija tik ļoti pa īstam, ka likās – es sapņoju. Kopā ar traki labu "Kalnu Grupas 3" kompāniju tika izdzīvots šis sapnis, pārvarētas bailes, "izcīnītas aizķeres"…

Un nu nedaudz par pieredzēto, citējot savu mazo dienasgrāmatu un nedaudz pieliekot no šī brīža emocijām.

27. aprīlis
"Nakšņojām Berlīnes lidostā un no paša rīta jau izlidojām uz Sardīniju. Olbijā mūs sagaida transfēra buss un ved uz Cala Ganone. Un no šī brīža es jau sāku "iebraukt" sapnī. Esmu sajūsmā par dabu, klintīm un jūru. Šodien jau paguvām aptaustīt klintis un sajust kāpšanas garšu. :)"

28. aprīlis (Budinetto)
"1. īstā kāpšanas diena. No sirds baudīju katru kāpienu un katru finišu. Devos mājup (uz kempingu) ar vieglu izsalkuma sajūtu, jo gribējās izkāpt vēl šo to. :) Kristaps ierādīja vienu nelielu sešinieka maršrutiņu, ko apņēmos izkāpt kādu citu dienu…"29. aprīlis (Budinetto)
"Pēc īsa brīža jau kāpju augšā savu pirmo pastāvīgo "free climbing" maršrutu (vakar vēl kāpu tikai ar augšējo drošināšanu). Veiksmīgi! Esmu sajūsmā. Izjūtu citu kāpiena gandarījumu. Patīkams satraukums un nerimstoša vēlme to atkārtot. Rauties ar apakšējo drošināšanu nu galīgi negribējās, tāpēc aizmirsu par to, ka ir grūti, sāp pirksti, ka nevaru, ka spēka nepietiks, ka kurpes noslīdēs… un kāpu!"

30. aprīlis (Monte Chessaruia 462 m)
"Šoreiz jāņem līdzi viss, kas vien ir no ekipējuma, jo plānots kāpt maršrutus sasaitēs pa trim ar apakšējo drošināšanu. Mērķis trīsreiz izkāpt maršrutu, katru reizi mainot pirmo kāpēju. Pēdējā reizē, kad jākāpj bija man, pusceļā sāka stipri līt…Saulainā diena pārvēršas – visi līdz ādai izmirkuši, daži jau karājas stacijā kaut kur pa vidu klintij, vēl jāpieņem pārējie salijušie sasaites biedri, kas savādās dūmakas dēļ gandrīz nav redzami. Un galvā ir viena doma, ka tieši šeit, uz slapjās klints ir vislabāk uz pasaules un nekur citur es negribētu būt."

1. maijs (Cala Fuili)
"Izvēlējos vienu 6nieku un mēģināju… atslēgas vietā reizes piecpadsmit rāvos un centos kāpt visos iespējamos veidos līdz beidzot izkāpu, un tikusi pāri kritiskajai vietai ar trīcošām rokām un drebošām kājām… norāvos. Tas bija tāds kā nenokārtots rēķins. Es zināju, ka kāpšu vēlreiz… un izkāpu!Nezinu, kas būs, kad atbraukšu mājās, bet zinu, ka neaizmirsīšu, kā dzīvot pa īstam, sadzīvojot ar savām bailēm, spējot neiespējamo, mīlot sauli, vēju, klintis, jūru, dzīvi.."

2. maijs (Monte Chessaruia 462 m)
"Šodien atkal devāmies uz "kalnu ar trim korēm", kur katra sasaite izvēlējās vienu garo maršrutu un ar apakšējo drošināšanu devās uz virsotni. :) Skats bija to vērts un vēlāk vēl 50 m nolaišanās pa virvi – iespaidīgi! Esmu laimīga, ka esmu šeit!"3. maijs (Margheddie - Ninna Nanna)
"Šur tur bija labs izaicinājums, un līdz pirmajām asinīm. :)Lai arī neko vairāk kā Fr. 5c ar apakšējo drošināšanu neizkāpu, izjūtu gamma bija gana krāšņa – no bailēm un nedrošības līdz pārgalvībai un riskam… Taureņu sajūta vēderā bija kā motivātors tikt līdz galam, vai vismaz līdz nākamajai aizķerei… ! :)"

4. maijs (Biddiriscottai)
"Pirmie 5nieku maršruti bija ieslēpušies tādā kā alā, kur vakardienas lietus dēļ klintis bija diezgan mitras, jo maršrutu augšējā daļa "sulojās". Pirmais maršruts (bildē pa labi no melnā notecējuma) man bija arī pēdējais šodien – 3-4 m noraušanās kāpjot ar apakšējo drošināšanu…"Kas notika? Centos izlīst uz plaukta, lai varētu iekabināt savu 60 cm pašdrošināšanu (garākas nebija :)), kāja noslīdēja, kliedziens, lidojums, virves nostiepšanās, atsitiens pret klinti, hematoma uz rokas, maršruta beigas… Pirmā doma pēc noraušanās gan bija tomēr pabeigt maršrutu, bet otrā, paskatoties uz roku, bija laisties lejā. Atlikušo dienas daļu nekāpu, bet ar nerimstošu interesi vēroju citus kāpējus: kamīna (platas klinšu plaisas) kāpšanas tehnika, Kristapa 7b, bolderinga paraugdemonstrējumi u.c.Man šodien tik ļoti pietrūka kāpšanas…"

5. maijs (Monte Chessaruia 462 m)6. maijs (La Poltrona)
"Klātienē redzējām 220 m augsto Deutch Wall, no kuras pievarēju ar apakšējo drošināšanu gan tikai 1 virvi. Bet bija daudz skaistu, emocijām pilnu maršrutu! Esmu iemīlējusies… "7. maijs (Biddiriscottai)
"Dodamies uz skaistajām krasta klintīm un vēl reizi šai braucienā kāpjam un krītam, lai atkal kāptu. :)"Tālāk jau mūsu ceļš ved jūrā ar SOTiem, lai mestu sev jaunu izaicinājumu. No viena sapņa otrā, bet par to vairāk kādā citā, ja iepriekš publicētā rakstā.Nepietiek jūsmot par klintīm no malas un baudīt jūru no attāluma, ir jābūt tai visā iekšā, lai notvertu mirkļa lidojumu. Nenozīmīgi sasitumi un skrambas vēl liecina par to, ka tas viss bija pa īstam. Un nepamet piepildījuma sajūta, ka izdzīvots ik mirklis uz klintīm, gaisā un jūrā. Ir pavērts logs uz jaunu pasauli, kuru esmu jau iemīlējusi, bet vēl jāmācās tajā dzīvot!

Es it kā esmu turpat, kur pirms brauciena (mājas, draugi, darbs), bet kaut kas manī ir mainījies un izsalkuma sajūta nerimst… :) Paldies ikvienam, kas bija tur!

[ FOTO GALERIJA] (Itālija, Sardīnijas salas klintis, "Kalnu Grupa 3", foto: K. Liepiņš)

Vēlies pievienot komentāru par rakstu? Vēlies ko jautāt autoram? Raksti! [DISKUSIJU FORUMS]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv