Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Treniņi, pieredze
Bolderinga "svētki" Mangaļsalā

Foto: Kristaps Liepiņš, Rolands Laganovskis
2007. gada maijs, Rīga

Pagājušajā gadā, neliels kāpšanas "fanu pulciņš" apbraukāja Rīgu, meklējot vietas, kur varētu pakāpt, lai dažādotu kāpšanu un apzinātu tās iespējas, ko piedāvā pieRīgas apkārtne (līdz šim par to publicēti daži apraksti un fotoreportāžas, sākot ar šo). Kā viens no lielākajiem atklājumiem noteikti ir Mangaļsala – gluži vai pieRīgas Fontenblo! Tāpēc šajā pavasarī (19. maijā) tur tika sarīkoti nelieli bolderinga "svētki" (ar pavasara talkas elementiem).

Līdz šim Mangaļsalas bolderinga vietā (sīkāk par to var lasīt un skatīt papildināto maršrutu shēmu šeit) apzināti jau vairāk kā 20 kāpšanas maršruti (bolderinga "problēmas"), tagad tiem pievienoti vēl daži jauni, atrasti izkāpšanas varianti, alternatīvi ceļi…

Protams, šī vieta prasa arī pamatīgu uzmanību, ar nopietnu attieksmi izvērtējot savas kāpēja spējas un arī kāpjamās "klints" struktūras īpatnības! Gandrīz gadsimtu vecais betons, lai arī vislabākās "markas" (kā jau artilērijas nocietinājumiem!), vietām ir ne tik monolīts, kā varētu vēlēties. Bet arī citās klintīs ar iespēju izlauzt kādu aizķeri aizvien jārēķinās…Katrā gadījumā šī ir vieta, kas varētu kļūt par iecienītu kāpēju treniņu vietu, jo tajā ir gan viegli "iesildīšanās" maršruti, gan visai daudzveidīgi un pasmagi kāpieni, gan arī tādas "līnijas", kuras vēl būtu vēlme realizēt nākotnē, jo pašreiz nevienam no mums vēl nav pa spēkam… Ir uz ko tiekties! :)Paralēli kāpšanai tika iemēģināta arī līdzsvara un kustību koordinācijas trenēšana uz nospriegotas virves un… žonglējot. Arī tā ir bolderinga kāpēju "klasika"! :)Paldies visiem (kopumā vairāk kā 30 kāpējiem!), kas dienas garumā ieradās un pielika roku Mangaļsalas bolderinga vietas sakopšanā! Uz atkritumiem un drazām piederīgākām vietām tika izvesti ~250-300 "litri" dažādu drazu. Katrā gadījumā, pēc sestdienas pasākuma, projām braucot, šī vieta izskatījās jau daudz tīrāka un simpātiskāka. Cerams, ka arī kāpšanas ziņā, tiem, kas bija Mangaļsalā pirmo reiz, tā paliks atmiņā kā reāla treniņu vieta - Rīgai tuva, kāpšanas ziņā daudzveidīga un ideāla, lai turp dotos atkal un atkal.

[FORUMA TĒMA]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv