Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Kaukāzs: pirmā reize
Komentāri: 32; Autors: inese
Tēma izveidota: 10.04.2007 21:58:31; Pēdējās izmaiņas: 13.04.2007 23:54:24

Paldies Kaspar par interesanto rakstu! Domāju, nāksies vēlreiz pārlasīt tad, kad būs pienākusi mana pirmā reize :)) Aizdomājos - par pieredzes un iemaņu esamību/neesamību.. Ir loģiski pieņemt, ka iemaņu nav, ja neesmu bijusi kalnos - vai tad tās firmas nepiedāvā vismaz kaut kādu apmācību uz kalna - kā sieties sasaitēs un kā drošināties utt?

[1] 2 3

dazi labi ieteikumi:))
http://www.summitpost.org/article/284184/Alpine-Climbing-Thoughts.html

Autors: marisr, 13.04.2007 23:54:24Trīs citāti no Kalnu Grupas sarakstes: 1) "Prasme ir apdāvinātība pielietot savas zināšanas jebkurā mākslas vai zinātnes jomā. Lai arī alpīnisms nav ne māksla, ne zinātne, drīzāk gan šo abu sintēze :) , kalnos kāpšanā tieši "prasme" ir viena no svarīgākajām īpašībām. Un to var apgūt tikai kāpjot. Bet arī teorētiskajām zināšanām ir ļoti liela (brīžiem – pat nenovērtējami būtiska!) nozīme." 2) "Apgūstot alpīnismu mēs saskaramies ar milzumu sīkumu, kuriem katram ir sava nozīme un svarīgums, dažbrīd lielāks, citreiz mazāks, līdzīgi kā mozaīkas gabaliņi, no kura tiek salikts vienots attēls – kāda gabaliņa vai to kopuma trūkums un/vai izteikta neiederība kopējā ainā var liegt uztvert kopējā darba viengabalainumu… Tieši sīkumi bieži vien ir tie, kas var mūs novest pie ļoti lielām problēmām." 3) "Protams, ne es, ne kāds cits Jums pilnībā neradīs to iekšējo motivāciju, kas varētu Jums likt attīstīt un pilnveidot savas zināšanas un iemaņas (prasmes) kalnos kāpšanā, ne es, ne kāds cits Jums nekad neiemācīs "100% drošu" kalnos kāpšanas taktiku un tehniku, bet šī "kursa" mērķis ir sniegt Jums maksimāli daudz informācijas, kura varētu Jums palīdzēt sasniegt to, ko vēlaties, nokļūt vietās, par kurām sapņojiet (un varbūt pat vēl neuzdrošināties sapņot...)." Kas attiecas uz instruktoru un gidu atbildību - nekad nevienam neiesaku pilnībā paļauties pat uz vispieredzējušākajiem - kalnos mēs katrs esam ar savu (!) dzīvību, un par to arī atbildam! (P.S. Kalnu Grupas programma Word dokumenta veidā skatāma diskusijā par to: http://www.adventurerace.lv/?DocID=269 - otrais ieraksts)

Autors: Kristaps (www.adventurerace.lv), 13.04.2007 09:49:25


par braucieniem mācīties & kalnu grupu
Ar informāciju par Mācību braucieniem - es biju domājusi vairāk sarakstu ar iemaņām un prasmēm, kuras būtu nepieciešamas sperot savu kājeli pirmo reizi kalna virzienā.. Es noprotu, ka piesakoties kādā no šīm kalnu grupām es iegūtu informāciju par to kas un kā notiek.. bet varbūt ir vērts uzrakstīt arī vispārējai zināšanai - ka kalnu grupas ietvaros mēs visi, kuri esam pieteikušies: iemācīsimies to un to, teorētiski runāsim par šo un to, praktiski esot Latvijā iemācīsimies kaut ko no šī, esot kaut kur ārpus Lv darīsim šito :) Nu kaut kā tā. (iespējams, ka šāds apraksts kaut kur ir.. es tikai neatradu. Ja ir tad atvainojos jau iepriekš :)

Autors: inese, 12.04.2007 20:45:37


> arī Kasparam
>> Vai tiek parakstītas kādas vienošanās, cik tālu ir instruktoru un cik mana atbildība? --- Nu, līgumā ir ierakstīts, ka tu esi pats atbildīgs par sevi. Principā, tas arī atbilst patiesībai, vienīgi ir jāuztver nopietni :)

Autors: Kaspars 33.š.dz, 12.04.2007 17:46:09


autoram
Paldies par detalizetu aprakstu! cerams, ka tas noderes citiem kapt sacejiem un liks padomat, ka labak sagatavoties pirmajiem kapieniem - tai skaita atrast laiku nodarbibam, finanses un atbilstoshu inventaru un konsultaciju iespejas pie pieredzejusakiem, lai sagatavotos braucienam maksimali jau Latvija! neviens Tava vieta nevar pastaigat ar dzelksniem pat pa parastu ledaju.. Es ieteiktu tomer pietureties pie pakapenibas grutibu un augstumu palielinasana! tiekamies kalnos, lai veicas!

Autors: jb, 12.04.2007 16:27:00


Par kalniem
Vēl mazi ieteikumi, kas iespējams var noderēt kādam braucot 1x kalnos: 1) apģērba un inventāra iegāde-pirms iegādes iespēju robežās vienmēr konsultējieties ar citiem, kas ir bijuši vismaz 2-3 x kalnos. Ja ir iespējams, tad neskopojaties ar naudu laba, kvalitatīva inventāra un arī apģērba iegādei. Gasha jau rakstīja-visu centieties izmēģināt/pārbaudīt/piemērīt u.tml. pirms došanās kalnos. Neaizmirstiet par inventāru, kas saistīts ar Jūsu drošību-laba ķivere, laba sistēma u.tml.; 2) ja tas ir iespējams, tad brauciet ar zināmiem, "pārbaudītiem" cilvēkiem. Gan Jūsu, gan viņu drošība ir atkarīga no Jūsu savstarpējās sadarbības, attieksmes u.tt. Neskatoties uz grūtībām u.tml. ļoti svarīgas savstarpējās attiecības grupas staspā-izpalīdziet viens otram; 3) centieties ievākt informāciju no vairākiem cilvēkiem par grupas vadītāju, instruktoru, viņa plusiem un, protams, arī mīnusiem-varbūt labāk ir nebraukt nekā braukt?; 4) nepārspīlējiet ar līdzņemamo drēbju u.c. "ĻOTI" nepieciešamo lietu līdzņemšanu - protams, tikai pieredze dod iespēju labāk to visu izvērtēt, bet atkal labi var noderēt paziņu ieteikumi; 5) Krievijas kalnu tūrisma bāzēs inventārs parasti vai nu nav, vai arī ir ļoti sliktā stāvoklī - to var izmantot tikai galējas nepieciešamības stāvoklī (pazaudējat savējo kalnos, sabojājas u.tml.); 6) pievērsiet uzmanību savai personīgai higēnai - iespējams, ka Jūs esat labs kāpējs, bet pēc pirmā brauciena kalnos un nedēļas padzīvošanas teltī ar Jums neviens nekur vairāk negribēs braukt:).

Autors: Normunds, 12.04.2007 09:15:15


Gasham
Tiešām, es nedaudz pārpratu par to apģērbu:)

Autors: Normunds, 11.04.2007 18:13:22


Normundam
Sorry Normund, ja tu nesaprati pareizi, vai es kautka ne taa uzrakstiju. Apgjerbs ir japerk. Un protams ka nevajag pirkt pashu letako. ==================== Doma bija tada, ka: julija braucot uz kalniem nevajag pirkt apgjerbu junija. kautvai tie pashi cimdi. nereali bus kautko dabut. ==================== normali butu janvari/februari nopirkt apgjerbu, zabakus, un ari tos mazliet palietot. lidz julijam. ==================== Kasparam: kalnos ja svars atljauj, vajag apgerbu panemt ar nelielu rezervi. un ja par siltu, tad novilkt nost un ielikt somaa.

Autors: gasha, 11.04.2007 18:05:42


DinaT
Tu arī varētu uzrakstīt aprakstu par savu pirmo reizi

Autors: , 11.04.2007 16:52:15


pirma reize
un ja vel plaisaa...

Autors: marisr, 11.04.2007 16:28:08


Pirmā, pati pirmā reize!
Eh, pirmā reize Kaukāzā! Cik romantiski. Man gan tepat Latvijā... skudrupūznī kā vēlāk izrādījās...

Autors: DinaT, 11.04.2007 16:26:26


Gašam
par apģērbu - mēs daudz konsultējāmies pirms brauciena, un apģērbs bija labs. Elbrusā es nebiju uzvilcis visu, ko varēju - paļaujoties uz to, ka ejot būs silts. Kļūda. Par krievu zābakiem ar platformas dzelkšņiem - piekrītu tev - ja jāizvēlas, ar dzelkšniem vai bez, tad labāk tā. Kopumā , tas jau ir tas, ko es saku - "Katram pasam ir jadoma par saviem zabakiem, dzelksniem, cirtni.". Iepatikās summary no darba kolēgas atsūtīta slaida par SQL performanci: "Don't assume anything. Don't trust anyone."

Autors: Kaspars 33.š.dz., 11.04.2007 16:22:54


Gasham
Es tomēr negribētu piekrist Tavam viedoklim, ka drēbes varētu nepirkt pirmajā reizē, kad brauc uz kalniem. Ja to var atļauties, tad tas būtu jādara (pie tam Latvijā beidzot ir salīdzinoši laba izvēle dažādās cenu kategorijās un nav tāda situācija, kad Tu saki braukt uz kalniem:)), kā arī vismaz jakai būtu jābūt salīdzinoši labai. Varbūt var nepirkt bahilas un vēl dažas pozīcijas, kuras var diezgan viegli aizņemties/izīrēt, bet nopirktais apģerbs pamatā noderēs jebkurā gadījumā, pat ja nebrauks turpmāk uz kalniem. Neapšaubāmi pirms tam ir ļoti ieteicams pakonsultēties ar citiem par ieteicamā apģērba pirkšanu.

Autors: Normunds, 11.04.2007 16:01:32


>gasha
Arī es saprotu, ka veikt atlasi, jo sevišķi tūrisma firmai, ir gandrīz nereāli. Tomēr arī mani urda doma, cik tālu sniedzas atbildība. Kas notiek, ja tomēr šādā pasākumā notiek letāls gadījums? Vai tiek parakstītas kādas vienošanās, cik tālu ir instruktoru un cik mana atbildība? ...

Autors: arī Kaspars, 11.04.2007 15:46:30


Kas palidz pirmajai reizei?
Atceroties savu pirmo braucienu uz Kalniem, varu mazliet pakomenteet kas varetu but noderigi. Pirmkart, jamak dzivot teltii, svaiga gaisaa. Un ne tikai vienu vai divas dienas. Bet ilgaku laiku. Ir jabut sapratnei par sevi, apgjerbu, apaviem. Lai ari ta ir ierasta lieta, manuprat muljkjigi ir iepirkt inventaru tieshi pirms brauciena. Ta var pirkt varbut saulesbrilles, bet ne apgjerbu. Ja ir doma auksta laika kapt kalnos, tad to vajag ari izmeginat Latvijas ziemaa. Otrkart, pargajienu pieredze. Smaga mugursoma, sviedri, tulznas utt. Tagad Piedzivojumu sacensibas palidz, bet tas tomer nav tas... Tresa lieta, atbildiba par inventaru. Par SAVU inventaru. Instruktors var palidzet iespeju robezas, bet ne vienmer. Katram pasam ir jadoma par saviem zabakiem, dzelksniem, cirtni. Laicigi japakonsultejas. Noteikti ka var aiznjemties, kautvai par nelielu samaksu. Un tie Krievu briesmigie zabaki nemaz tik briesmigi nav. Ja butu jaizvelas starp trekinga zabisiem, kuriem nevar pielikt dzelksnus un krievu adas zabakiem ar platformas dzelksniem, tad es tomer izveletos tos krievu :) Ar DZELKSNIEM.

Autors: gasha, 11.04.2007 15:27:26


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv