Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Videokamera kalniem un ne tikai
Komentāri: 32; Autors: Normunds
Tēma izveidota: 02.04.2007 15:51:24; Pēdējās izmaiņas: 25.03.2011 11:37:26

Interesē videokamera, kuru varētu ņemt līdzi arī dažāda veida aktivos ceļojumos, t.sk. arī uz kalniem. Līdz ar to videokamerai būtu jābūt pēc iespējas ērtākai, vieglākai un mazākai, protams, neaizmirstot arī par prasībām, kas attiecas uz kvalitatīva attēla iegūšanu. Jāņem verā, ka kamera tiks pakļauta dažādiem nokrišņiem, cerams, samērīgos apmēros. Neapšaubāmi kameru plānots izmantot ne tikai kalnu braucienos:) Ieteicamais cenu diapazons- ~300 - 400 Ls? 1) Ko konkrēti varētu ieteikt? 2) Kam iesakāt pievērst īpašu uzmanību (piemēram, rekomendējamais ierakstīšanas formāts, nakts apgaismojums, papildus batarejas, to ietilpība, uzlādēšanas īpatnības, mitrumizturība u.tml.)? Jau iepriekš paldies par ieteikumiem!

[1] 2 3

gopro
ja par gopro kameru runāt, tad līdz - 15 nekādu problēmu nebija, kad būšu notestējis lielākos mīnusos ziņošu. Gopro kamerai ir daudz plusi, bet mīnuss noteikti ir ieraksta skaņas līmenis, kad tā ir keisā (kvalitāte ir laba, bet ļoti klusu). Ar šo kameru spēcīgā apgaismojumā ir baigi ok, krēslā vai iekštelpās laža konkrēta.

Autors: kaža, 25.03.2011 11:37:26


Contour portatīvās kameras
Labdien, ceru, ka neuztversiet šo par agresīvu reklāmu:))) Vēlos informēt, ka SIA Tehnoturg - T Latvija ir oficiālais Contour kameru, aksesuāru izplatītājs Baltijas valstīs. Ar šī gada 1.martu esam atvēruši pārstāvniecību Latvijā, Rīgā, Lielirbes 17a (panorama plaza 1 .stāv) kurā visi interesenti var apskatīt un iepazīties ar Contour produktiem. Mēs nodrošinām pilnu gararntijas un apkalpošanas servisu. Adventurerace foruma, kluba biedriem īpašs cenu piedāvājums gan kamerām, gan aksesuāriem. Lapa mums ir tapšanas stadijā, tādēļ vairāk skatīti www.contour.com Ar mums var sazināties : kaspars@tehnoturg.lv vai tālr:+ 371 22151801 Ar cieņu Kaspars Eizentāls

Autors: Kaspars Eizentāls, 25.03.2011 10:27:33


Re: Risinājums?
Labs jautājums. Pāradresēšu to speciālistam šajos jautājumos. Bet varbūt ir šeit kāds, kas jau šādas kameras ir lietojis lielākā aukstumā? Kārlis? Normans?

Autors: Kristaps VX, 24.03.2011 07:57:17


Risinājums?
Tātad aktualizējas jautājums - vai pie ķiverēm stiprināmās kameras nav pakļautas šādām problēmām?

Autors: Aiga Brr, 23.03.2011 23:46:27


Re: Aukstums
Tur jau tā problēma - ar akumulatora turēšanu siltumā vēl var nepietikt! Jaunajām kamerām, ja tās nav paredzētas lietošanai aukstumā, "nosalkst" ne tikai akumulators, bet arī datu nesējs pašā kamerā un tam vajadzīgs laiks, lai atsildītu visu kameru, kāmēr ar to var filmēt. Tā arī mums bija aukstākajos Atlasa kalnu ceļojuma mirkļos. Ar DVM kasešu kamerām līdz šim ar tādu problēmu nebiju saskāries.

Autors: Kristaps VX, 23.03.2011 23:17:04


Aukstums
Jā, tā ir problēma... Bet tādā tiešām Lielā aukstumā, visdrīzāk vajadzētu akumulatoru glabāt atsevišķi - siltā azotē, un pirms filmēšnas tikai likt kamerā, jo pašu kameru, ja tura siltumā, tad saskaroties ar auksto gaisu, tā aizsvīst...

Autors: Aiga Brr, 23.03.2011 22:31:31


Ļoti laba kvalitāte, kompakts dizains +dažādas ekstras
Tiem, kas vēlas filmēt un montēt ļoti labas kvalitātes video - divas no Full HD 1080pix videokamerām, par kurām ir ļoti labas atsauksmes "piedzīvojumu vidē": SONY HDR-CX550VE un Panasonic HDC-TM700. Iesaku papētīt datus. Protams, ka tas nav "high end" kvalitātē, tomēr ir komptromisu varinats starp kvalitātes, izmēra, svara, cenas u.c. parametru ziņā. Starpcitu, kas attiecas tieši uz kalniem - viens svarīgs parametrs ir kameras spēja strādāt aukstumā. Nupat Marokā filmējām ar vienu no Sony kamerām (nedaudz vecāks un vienkāršāks modelis) un aukstumā (pie -10°C) bija reālas problēmas - pat ne tik daudz ar akumulatoriem, bet ar ierakstu datu nesējā (SD kartē).

Autors: Kristaps VX, 23.03.2011 18:03:41


Ne ķiveres kamera
Kamera pie ķiveres, protams, ir super, bet nu var jau iztikt arī ar parastu maziņu kameriņu, kas kopā ar bateriju sver 300-400g, pati kamera = puse no plaukstas, un kvalitate uhū... piemēram: http://www.sony.lv/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdrcx130er.cen Pati pēdējā kāpienā safilmēju ar diezgan pavecu kameru, bet bija ok, tagad zinu, ko es gribētu sagaidīt no jaunās :)

Autors: Aiga Brr, 23.03.2011 17:01:47


http://contour.com/
Vēl viens ražotājs, kas piedāvā neliela izmēra videokameras ekstrēmajiems sporta veidiem.

Autors: Kristaps VX, 22.03.2011 18:34:57


http://gopro.com/
PS. Nebiju iecekojis, bet ekrans ka papildaprikojums ir jau pieejams

Autors: Karlis, 22.03.2011 18:31:10


http://gopro.com/
http://gopro.com/ - sis gan nebus majas lietosanas variants, bet var sakomplektet labu stiprinajumu variaciju gan prieks kiveres, gan serfa dela, gan velo, gan auto un citam izvirtibam :) + deresa ari nirsanai lidz 60 m. Minusi: platlenkis, kas "liec" attela malas un nav ekrana kuraa saprast ko tad filme.

Autors: Karlis, 22.03.2011 18:27:03


Piedzīvojumu filmēšana?!
Kā sokas ar piedzīvojumu filmēšanu? :) Kādi gadžeti filmēšanai šobrīd ir vispopulārākie? Nu jau trīs gadi pagājuši, kopš aizsākta šī diskusija, kādu laiku nav patr to runāts. Droši vien, ka daudzas lietas stipri pamainījušās - ir plaši pieejami (lētāki, kvalitatīvāki) tehniski uzlabojumi gan filmēšanas, gan montēšanas tehnikā. Vienkāršojusies arī uzfilmētā materiāla izvietošana internetā. Bet galvenais jautājums jau aizvien vēl aktuāls: vai Tu savus piedzīvojumus filmē? (Un ja jā, tad vai tos kaut kur var arī apskatīt?) (:

Autors: p.p.a, 22.03.2011 17:22:41


arvien sarežģītāk
Jo vienkāršāki precizējumi, jo sarežģītākas atbildes:) Jā, noteikti, ka materiālu plānots montēt. Cik bieži/kādā vidē/cik profesionāli-to pašreiz neviens nezina:) Bet katrā gadījumā kamera, kā jau tika minēts iepriekš, tiks izmantota "mājas" vajadzībām.

Autors: Normunds, 16.01.2008 13:14:53


Kamera bez kasetes
Drosi vien ka ir verts apskatiit ari variantus ar atminas kartem. Varetu but labaka izturiba pret mitrumu. Un taa ka man ir pozitiva pieredze ar saules bateriju lietosanu kalnos, tad skatos uz visiem gadzhjetiem cik tie elektribu teeree. Tipa kasete nav jaagroza, varbut mazaku akji vajag. Attiecigi vieglak uzladet no saules.

Autors: gasha, 16.01.2008 11:59:46


Re: video-precizējums
Tad nākošais jautājums ir sekojošs - vai ir plānots materiālus montēt? Protams, tas visērtāk darāms datorvidē (tur gan atkal seko jautājums par to, cik kvalitatīvi to vajadzētu darīt, jo programu nodrošinājums un dzelži, ar kuriem tas tiek darīts arī ir visdažādākajos līmeņos), bet ir paveicams arī līmenī "videokamera - videomagnetofons", tā sakot ar "cirvja montāžu" novācot visu lieko (ja tas tiek darīts ar/uz DVM kasetes kameras filmētu materiālu, rezultāts ir ļoti apmierinošs). Ja ir interese, varu pie izdevības parādīt gan vienā (filmēts ar Sony PC2 DVM, montēts AVID), gan otrā veidā (filmēts ar Sony PC2 DVM, montēts no kameras uz DV magnetafona pārrakstot video divas reizes, vienā reizē samontējot bildi, otrā piegājienā uzliekot titrus un rediģējot skaņu, miksējot orģinālskaņu ar mūziku)filmētas/montētas filmiņas, varēsi izvērtēt atšķirību.

Autors: Kristaps (www.vx.lv), 16.01.2008 11:52:27


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv