Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Forums
Vai Sacensība nogalina Piedzīvojumu?
Komentāri: 11; Autors: p.p.a
Tēma izveidota: 22.03.2007 14:04:40; Pēdējās izmaiņas: 12.06.2007 12:48:28

Lasot kādu diskusiju laivošanas sakarā, ieraudzīju frāzi: "Sacensība nogalina Piedzīvojumu". Arī p.p.a diskusijās savulaik runāts par sacensību gara slikto ietekmi uz tiem, kas gatavi sacensības vārdā pārkāpt zināmas robežas: apdzenot konkurentus piedzīvojumu sacīkstēs krāpties pārkāpjot sacensību Nolikumu; "piepušķot" savus panākumus ar nepatiesām ziņām iesniedzot atskaites alpīnisma čempionātos; pārkāpt saprātīgas drošības prasības un veikt pārgalvīgus kāpienus kalnos vai nobraucienus pa upēm... Cik svarīga piedzīvojumā ir iespējams sacensties ar kādu? Vai šī sacensība ir vairāk pozitīva, vai negatīva Piedzīvojumam?


Viss atkarīgs no sacensību veida un cilvēka
Reiz ar Bobikiem pa mežiem braukājām. reizumis piedalījāmies arī sacenēs. Galvenā atšķirība - sacenēs tevi otrs nepavilks, palīgā nepienāks, jo tava neveiksme ir viņa rezultāts. Tajā sporta veidā bieži vien ar saviem spēkiem laukā no dubļu bedres netiec. Saceņu laikā blakus komandai lūdzu lai 'bišķi uzrauj, bet nekā... Pēc brīža šis pats sēž līdz ausīm un nāk lāpstu aizņemties, jo pa lepnu lai līdzi vestu...pat kaukā dot negribējās. Piedzīvojumu braucienā arī ir sava sacensība - kurš spēs izvilkt iestigušos un tas ir daudz pozitīvāk :))

Autors: Normans, 12.06.2007 12:48:28


Sacensību labā puse
Neesmu nekāds "ātrais", lielākoties ir nācies tikai pirmo distances trešdaļu skatīties uz līderu dibeniem. Bet sacensību gars un noskaņa noteikti ir motivējis savākties un kustēties ātrāk un tālāk. Sacensību vilnī esmu izdarījis lietas, ko agrāk noteikti neesmu uzdrošinājies. Respektīvi tieši sacensības ir pamudinājušas mani pārkāp sev un pavērušas ceļu uz jauniem piedzivojumiem. Protams ir jāsaglabā veselais saprāts drošības ziņā, lai piedzīvojums nepārvērstos par pārdzīvojumu. Bet samērīgās devās sacensību gars veicina izaugsmi jauniem piedzīvojumiem. Jo ir vajadzīga varēšana un mācēšana. Kad vari un māki ir daudz lielāka iespēja "ieberzties" labā piedzīvojumā ;)

Autors: Didzis(Svilpavnieki), 12.06.2007 08:21:37Manuprāt, sacensības ir domātas, lai iegūtu rezultātus (klusāk vai skaļāk katrs par to iedomājas uz starta līnijas). Piedzīvojumam jau laika limits - kontrollaiks nav vajadzīgs. :) Nenoliedzu, ka piedzīvojums nav izslēgts sacensībās, bet, manuprāt, ierobežotā laika posmā, bet kārtīgam piedzīvojumam prasās vairāk laika, ne 24 h,piem. Bet tas tā, mans personiskais viedoklis.

Autors: Pingvinčix, 08.06.2007 17:43:22Domaju, ka viss atkarigs no attieksmes. Kadam rezultats vispar neinterse, citam tas piedod papildus motivaciju, bet vel kadam sacensibu gars lauj nokert labu adrenalina devu. Galvenais, lai ka ari nebutu, ir izbaudit/izdzivot notiekosho, vienalga vai tas ir dzenoties pec 1. vietas vai pedejas : )

Autors: Vizma, 08.06.2007 11:34:01Manuprāt piedzīvojumu sacensībās piedzīvojumi sāk iet mazumā no tā brīža, kad sacensību dalībnieks sāk kultivēt domu, ka distance jāveic ātrāk par citiem. Tad sākas varianti, ka izdevīgāk ir kaut kur neielīst un apskriet apkārt pa ceļu, jo tā ir ātrāk. Arī pats sacīkstes veikšanas temps dara savu - kā MTB mačos riktīgi maucot bez priekšā braucošā pakaļas neko daudz neredz. Protams, ka nogalina Piedzīvojumu!

Autors: Ivars, 08.06.2007 11:15:30


rezultāts vs piedzīvojums
Man liekas, ka cilveki dabā ir ielikta nepieciešamība 'samērīties", katram tas ir vairāk vai mazāk individuāli (gudrās grāmatatās raksta, ka tas ir atkarīgs no noteiktu hormonu daudzuma, kuri vīriešiem ir vairāk, sievietēm mazāk), bet tas ir fakts, ja primāra ir sacenšanās un rezultāts, tad daudzi no jaukumiem, sevišķi jau piedzīvojumu sacensību distancēs, vienkārši paiet garām nepamanīti un neizbaudīti. Ir bijis pat tā, ka pēc distances iziešanas sacenšanās režīmā atmiņā ir "melnie caurumi" - neko neatceros. Bet savs prieks un baudi ir abos gadījumos. Tāpēc galvenais atrast atbilstošu kompaniju, kuru primārais mērķis, rezultāts vai procesa izbaudīšana, saskan.

Autors: Zane (Concorde), 08.06.2007 09:23:28Nepiekritīšu, jo bieži sacīkste ir tā, kas mobilizē uz piedzīvojumu, uz kuru normālos apstākļos diez vai kāds parakstītos. Un kaut arī sacensībās tu palaid garām daudz ko tādu, ko izbaudītu nesacīkšu režīmā, ir brīži, kuros tu aizmirsti par konkurentu esamību, bet izbaudi (vai izciet) procesu un šitādi brīži arīgalvenokārt nodrošina piedzīvojumu sajūtu.

Autors: Dobrič, 08.06.2007 09:19:11


Viss atkarigs no sacensibam
Manuprat viss slepjas kombinacijaa "piedzivojumu sacensibas" ... un variacijas par teemu. Reku teiksim pedejie sachi Igaunija ir nosaukti par maucienu. Multisports, vai ka taa... Ne pa velti Igaunijas komandas brauc uz LV, jo te dazreiz ir piedzivojums pa istam, cinja ar sevi, ar distanci. Atceroties kautkur dzirdeto ... "it is not adventure, it is survival". Man personigi ljoti patik "Ultramaratons" no laivosanas sferas. Iespejams, ka tadelj, ka es to neuztveru kaa maucienu, bet ka piedzivojumu. Ciinja ar konkurentiem ir, bet nebutiska. Galvenais - cinja ar laika apstakljiem un mezhonigo dabu. Varbut ka problema rodas no maksliga sacensibu gara, kad visu laiku redzi konkurentus apkart, un tas saak tracinaat, gribas kadam iezagjet, "palikt cuuku" utt utt.

Autors: gasha, 07.06.2007 19:19:09


Vai Sacensība nogalina Piedzīvojumu?
Man liekas, ka ne vienmēr. Jebkurā gadījumā, piedzīvojums dzīvo cilvēka iekšējā realitātē (ja nē, tad lūdzu iebakstiet ar pirkstu kādā piedzīvojumā), bet sacensības ir ārēji apstākļi. Secinājums - viss ir atkarīgs no katra konkrētā indivīda iekšējā stāvokļa atbilstības pret ārējiem apstākļiem, citiem vārdiem sakot, kā viņš tur jūtas, un kā viņš savu jušanos uztver.

Autors: Kaspars 33.š.dz, 07.06.2007 15:08:53Teixim, profesionālajā sportā sacensības nemaz nerada piedzīvojuma sajūtu, drīzāk pārdzīvojumu, pēc kura tik jāzāģē treniņos divkārt. Teiksim, diezgan apnicīgs process. Bet, cilvēki ir dažādi un kādam var patikt treniņprocess kā arī pašas sacensības. Bet, nešķiet, ka tas būtu baigais piedzīvojums, visdrīzāk rutīna. Gluži kā plīts - kūts, plīts - kūts: sacenības - treniņi.

Autors: Pingvinčix, 07.06.2007 13:13:34


Piedzīvojuma jēdziens
Jātiek galā ar jēdziena "piedzīvojums" biežāko interpretāciju. Jēdziens "sacensības" šķiet skaidrs. No daudzajām šeit publicētajām intevijām varētu savilkt kopsaucējus. Tas gan ir laikietilpīgs pasākums :)

Autors: Šulcs, 07.06.2007 11:53:14


Komentāra nosaukums *
Komentārs
Komentāru pievienoja *
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv