Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Baiba Ābeļniece: Tas, kā piedzīvojumus redzu es…

2007. gada februāris, Rīga

"Vienmēr ir varianti. Patērzēšanu ar draugu/draudzeni var apvienot ar krosiņu pa mežu. Svētdienas neko nedarīšanu ar velo izbraucienu. Dzimšanas dienas svinēšanu ar pārgājienu. Iespējams šos pasākumus, mērķtiecīgi plānojot, var pakārtot arī gatavojoties kādam nopietnam piedzīvojumam, kur nepieciešama noteikta sagatavošanās…"

* * *

Kas ir tas, kas liek izlauzties no ikdienišķā un doties piedzīvojumu, dēku meklējumos?

Man gan vienmēr ir šķitis, ka piedzīvojumi un dēkas nemaz nav jāmeklē, tās tevi atrod pašas. Tikai ir dažādi cilvēki – vieni, kas par piedzīvojumiem priecājās, un otri, kas no tiem baidās un labāk turas pa gabalu.Vai atceries savu pirmo Piedzīvojumu un kāds tas bija?

Man vislabāk no spilgtākajiem piedzīvojumiem bērnībā patīk šis: pamatskolā telpas mūsu klasei bija trešajā stāvā, ar skatu uz parku, interesanta nodarbe bija spīdināt saules zaķīšus un vērot gājēju reakciju. Pamēģinājām arī spoguli izmest ārā pa logu. Tas tomēr saplīsa, un tāpēc lauskas sametām parka dīķī, kas saulainās dienās spīdēja vēl ilgi…

Pirmās piedzīvojumu sacīkstes es atceros ļoti labi. Tas bija Ežu rallijs 2003. gada pavasarī ar sniegu un dubļiem. Baltais un Oksis (aktīvi velobraucēji) izdomāja komandu nosaukt par "Saviesīgu pasākumu", un distancē devāmies ar baltiem krekliem un šlipsēm. Mūsu komanda nefinišēja, bet es atradu biedrus jaunam sastāvam. Ir mainījusies attieksme, prasības, bet vēl joprojām es piedalos, lai baudītu skaisto agro rītu burvību, meža smaržu un redzētu vietas, līdz kurām ikdienas kūtrumā nenokļūstam.Kāda veida piedzīvojumi šķiet visinteresantākie un saistošākie?

Man nepatīk asas izjūtas. Lai gan arī par šo jēdzienu priekšstats mainās, kad esi "iepazinis drēbi", respektīvi, izpildījis vairākus "speciālos uzdevumus" piedzīvojumu sacīkstēs. Tad tās iepriekšējās "asās izjūtas" vairs nav tik asas. Tieši tāpat mainās arī attieksme pret distances garumu, ilgumu utml. Ja agrāk bija interesanti aizslidot ar skrituļslidām līdz Bolderājai, tad tagad jau gribas kāpt Ķīnas kalnos un slēpot Lapzemes putenī.

Ja neizdodas noskaņoties uz vienu mērķi, disciplīnu vai vēl sazin' ko, gribas ļauties dažādībai un savām sajūtām, kas kurā mirklī ir saistoši – vai tā ir tieksme pakutināt nervus, metoties krāčainā upē, vai uzrāpties kokā, lai redzētu sauli, kas noriet aiz horizonta. Piedzīvojums ir darīt to, ko gribas, nevis kā vajag. Vai piedzīvojumu sacīkstes savā ziņā šo brīvību neierobežo?Kāds ir Tavs īpašais veids, kā ikdienā gatavoties "lielajiem" piedzīvojumiem?

Vienmēr ir varianti. Patērzēšanu ar draugu/draudzeni var apvienot ar krosiņu pa mežu. Svētdienas neko nedarīšanu ar velo izbraucienu. Dzimšanas dienas svinēšanu ar pārgājienu. Iespējams šos pasākumus, mērķtiecīgi plānojot, var pakārtot arī gatavojoties kādam nopietnam piedzīvojumam, kur nepieciešama noteikta sagatavošanās, piemēram, maratonam.Nozīmīgākā atziņa, ko esi guvusi saskaroties ar savām dēkām?

Komandā liels vilinājums ir savu nevarēšanu un negribēšanu attaisnot ar citu biedru varēšanu. Pat ja tu esi vājākais dalībnieks, tas nav pareizais risinājums. Vissmagāk to izjutu, kad pēc garākas pauzes piedzīvojumu sacīkšu grafikā startēju meiteņu komandā nakts piejūras pastaigā/skrējienā VX Ziema Pro 2006. Katram pašam ir jāatbild par to (lasīt – jāvar izdarīt tas), ko viņš vai viņa ir uzņēmies. Tajā pašā laikā, kāds vienmēr būs spēcīgāks airētājs, pedāļu minējs utml., tāpēc ideālā komandā organizēta sadarbība, iepriekš nosakot katra stiprās puses un atbildību. Visgrūtākais uzdevums katram pašam būt tādam, kādu vēlies redzēt savu cīņas biedru.Nozīmīgākais, sāpīgākais zaudējums?

Zaudējums ir tieši tik liels, kādu to uztveram. Pat, ja esi zaudējis, tomēr esi ieguvējs pieredzes dēļ. Neuzkāpts kalns vai neuzvarētas sacensības ir pieredze un piedzīvojums, kā dēļ kaut ko vispār darām. Ne tā?Piedzīvojums Nr.1 Tavā pieredzē?

Esmu pārliecināta, ka man tas vēl priekšā. :) Bet, ja nopietni, grūti izdalīt labākos no labākajiem. Traki interesants piedzīvojums ir dzemdēt bērnu. Pilnīgi citādākas, bet ne sliktākas piedzīvojuma ainiņas nāk atmiņā no ceļojumiem. Pārvietojoties ar autostopiem, reiz viens šoferītis Anglijas zaļajos laukos aicināja uz tēju, no kā neatteicāmies. Izrādījās, ka viņš bija ieinteresēts mūsu palīdzībā, lai apglabātu aitu, ko viņa kaimiņš lūdzis pieskatīt savas izbraukšanas laikā. :)Kuriozākā situācija, pārpratums, smiekli līdz asarām?

Auklējot dažus mēnešus vecu bēbīti, nolēmu paeksperimentēt, sacensībās piedaloties kopā ar "svešajiem", kas meklē iztrūkstošos komandas biedrus internetā. Vienā, uz apmēram 24 stundām plānotā pasākumā "aizķērāmies" pirmajā posmā, ko organizatori paredzēja kā komandu izdalīšanu pēc kopējā starta. Mums gan sanāca pašas komandas sadalīšanās, jo pie viena punkta, kas bija viltīgi ielikts, pazaudējām biedru. Tāpēc turpinājām meklēt nevis punktu, bet puisi, kas bija jau aizskrējis līdz starta vietai. Mūsu komandu, protams, diskvalificēja. Kam negadās... :)Kas Tavuprāt ir nozīmīgāks, pieredze vai zināšanas?

Pārsvarā jau ir tā, ka pieredze veido zināšanas, ja par aktīvām nodarbēm. Vai otrādi – ja esi cilvēks, kas zina, kā apkopot zināšanas (citu pieredze utml.).Kuri ir tie brīži, kad "dvēsele iedziedas"?

Kad šoziem, pēc ilgas gaidīšanas, beidzot uzkāpu uz slēpēm, ai, kā "dvēsele iedziedājās" :), lai arī tas notika salīdzinoši šaurajā un izdangātajā Uzvaras parkā. Novēlu visiem šoziem kārtīgi izslēpoties!www.adventurerace.lv vortālā lasāms Baibas Ābeļnieces rakstītais ceļojuma apraksts:
● Braucot ziemeļblāzmu skatīties, jeb kā mēs izglābām ziemeļbriedi
Tāds mazliet sens notikums, un visiem pavasar's galvā, bet varbūt kādam noder - nākošai ziemai. >>>

Vēlies lasīt arī citu dēku un piedzīvojumu meklētāju domas "seriālā" "Cilvēks un Piedzīvojumi: 10 jautājumi, 10 atbildes un 10 bildes"? Ievads un linki uz pašreiz publicētajiem rakstiem meklējami šeit!


[FORUMA TĒMA]

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv