Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Sarunas, diskusijas
Cilvēks un Piedzīvojumi:
10 jautājumi, 10 atbildes un 10 bildes

Esam tik dažādi. Gan "no Marsa", gan "no Venēras", iespējams kāds vēl no citām, nezināmākām planētām. Varbūt pat citas galaktikas… Esam dzimuši atšķirīgos laikos, gājuši dažādās skolās, apmeklējuši citus pulciņus, trenējušies pie dažādiem treneriem (un vispār – pat neiedomājami atšķirīgos sporta veidos!), lasījuši ne jau vienas un tās pašas grāmatas. Un arī tuvākie cilvēki mums apkārt – katram tik dažādi, neiedomājama sastāva "komplektācijā"…

Kaut kur tomēr mūsu ceļi ir krustojušies, varbūt pat gājuši līdzās, un iespējams – pat vienā virzienā. Dīvaina sajūta pārņem ik reizi, kad saproti, ka vēl pirms mirkļa svešs cilvēks, ar kuru esi šajā ceļā saticies un kādu mirkli bijis kopā, it sevišķi, ja šis mirklis ir bijis kādā mērā "skarbs", ir zināma "rada" tev. Pat neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības, dzīves vērtībām un pieredzes, interesēm un kopīgi "apēstās sāls" daudzuma (nemaz nerunājot par citroniem un izdzerto tekilu)… Esam tik dažādi. Un tajā pašā laikā brīžiem tuvi. Domās? Vārdos? Darbos?

Mēdz teikt, ka kalni parāda, kāds cilvēks ir patiesībā. Līdzīgi varētu teikt arī par citiem skarbu dēku piedzīvojumiem, nopietnām piedzīvojumu sacīkstēm. Bet ne jau kalni, tuksneši vai jūras ir tie, kas kaut ko parāda. Un pat sacensību rezultāti nē. Ja cilvēks nevēlas saskatīt, viņš diez vai ieraudzīs, un pat neskatīsies uz to, ko kāds rāda. Ja nevēlēsies dzirdēt – neklausīsies. Aizvien ir iespēja izvēlēties. Piedzīvojumi ir tie, kas ļauj mums iepazīt sevi, atvērt acis un paraudzīties uz dzīvi, un pirmkārt jau uz mūsu pašu iekšējo pasauli, nedaudz savādākā gaismā, no cita skatu punkta. Nedaudz dzīvāk! No kalna virsotnes ledāja malas bezdibeņa, cauri bangojoša jūras viļņa šļakatām, ar daudzu negulētu diennakšu nogurumu un sāpēm acīs… Tā ir iespēja, kuru varam izmantot. Bet varam arī rast 100 un vēl dažus iemeslus, lai piedzīvojumos nemaz nedotos. Jo esam tik dažādi…

Desmit jautājumi, desmit atbildes un desmit bildes… Par ikdienišķo un ārpus "robežām" esošo, par Lielo Piedzīvojumu un sāpīgiem zaudējumiem, par gūto pieredzi un brīžiem, kas visspilgtāk palikuši atmiņā. Cilvēki, kuri ir tepat, netālu no mums. Kopā ar mums. Paldies visiem uzrunātajiem, kas atsaucās un atrada laiku apstāties savā ikdienas skrējienā, padomāt, noķert "īstās" domas un uzlikt tās uz "papīra"! :) p.p.a ir tas gods, sākot no šīs nedēļas piedāvāt Jums ielūkoties šajos piedzīvojumu meklētāju CV, kurus, kā nelielu "seriālu" turpināsim publicēt arī tuvākā mēneša laikā. Palieciet kopā ar p.p.a, un Jūs uzzināsiet ne vienu vien interesantu faktu, varēsiet lasīt par aizraujošiem piedzīvojumiem un atziņām, un, pats galvenais, iepazīties ar vislielāko mūsu laiku vērtību – fantastiski interesantiem cilvēkiem, ar kuriem mūs kopā savedušas Piedzīvojumu alkas!

Kristaps Liepiņš
p.p.a vortāla redaktors
2007. gada februāris, Rīga


P.S. Labāk dzīvot riskantos piedzīvojumos, nekā mirt no garlaicības. :)

* * *

Ilze Krišlauka: Dzīve šķiet kā fantastiska dāvana! >>>
"Sīkās ķibelēs, relatīvā drošībā esot, mēdzu cimperlēties un ņuņņāt, ņemties kā riktīga princese uz zirņa, bet kad ir reāli s*** ar briesmām veselībai un dzīvībai, prāts sāk darboties pavisam citā režīmā… Bez dažiem ceļojumu un aktīvās atpūtas piedzīvojumiem par šo saprāta spēju darboties citā frekvencē varbūt pat neuzzinātu. Sēdētu siltās čībās, kurinātu mājas pavardu..."

Vita Ulste: Jātver mirklis, kas mums katram atvēlēts! >>>
"Interesants ir jebkurš piedzīvojums, ja tas ir Piedzīvojums! Ja Tu esi atklājis priekš sevis ko jaunu, ko tādu, ko nespēji iedomāties, ka tā var būt. To nevar atklāt lasot vai skatoties TV, to var atklāt tikai pašam piedaloties, iesaistoties, pārbaudot savas spējas. Nepieciešams tikai "atrauties no dīvāna" un atrast veidu, kā padarīt savu dzīvi interesantāku!"

Ivars Dannebergs: Sargeņģeļus vajag trenēt! >>>
"…Problēmas vieglāk ir novērst post factum, nevis mēģināt izdomāt, kas tik mēneša laikā ceļojot varētu noiet greizi un visam sagatavoties. Kopā ar izvairīšanos no nevajadzīga riska, tas strādā tīri labi, vismaz priekš manis. Katrā ziņā akli riskēt nemēdzu un cenšos pieturēties pie sekojošā: "Nebrauc ātrāk kā Tavs sargeņģelis var palidot". Un sargeņģeļus vajag trenēt! ;)"

Baiba Ābeļniece: Tas, kā piedzīvojumus redzu es… >>>
"Vienmēr ir varianti. Patērzēšanu ar draugu/draudzeni var apvienot ar krosiņu pa mežu. Svētdienas neko nedarīšanu ar velo izbraucienu. Dzimšanas dienas svinēšanu ar pārgājienu. Iespējams šos pasākumus, mērķtiecīgi plānojot, var pakārtot arī gatavojoties kādam nopietnam piedzīvojumam, kur nepieciešama noteikta sagatavošanās…"

Ilze Sedleniece: Vislabāk sanāk tas, ko dari spēlējoties! >>>
"Ja pats sevī ieliec "uzstādījumu", ka tas, ko dari, ir spēle, nevis sacensības, tad smagums pazūd un tā vietā atnāk vieglums. Mēs, patiesībā, varam daudz vairāk nekā mums savā prātā šķiet. Ja iemāci prātam nenovilkt striktas robežas un nepateikt, ka tiktāl es varu un tiktāl nē, tas pats brīnies par to, ar kādu vieglumu spēj izdarīt lietas, kas agrāk ir šķitušas nereālas."

Raivis Spēlmanis: Jūtu milzīgu enerģijas pieplūdumu! >>>
"Tieši pateicoties spēcīgiem komandas biedriem izdevies tik bieži aiziet līdz galam. Ir tik aizraujoši startēt kopā ar tik interesantiem cilvēkiem, no kuriem var mācīties daudz jauna. Man bijusi iespēja dalīt piedzīvojumus ar cilvēkiem, kuru meistarība savā lauciņā ir visaugstākajā līmenī. Reizēm liekas, ka man līdz viņu līmenim ir tikpat tālu kā līdz Mēnesim..."

Inese Kauķe: Piedzīvojumi - tas ir dzīves stils! >>>
"Esmu, vienkāršs cilvēks, tūrisma, sporta, kultūras, izklaides un dzīves brīvmāksliniece. :) Pat grūti nosaukt/izdalīt kādu konkrētu iemeslu, sajūtu, nosacījumu, lai mestos jaunos izaicinājumos un piedzīvojumos. Varbūt tā ir apziņa, ka katrs dzīves mirklis ir jānodzīvo ar 100% atdevi, jāizmanto ikviena iespēja pārbaudīt sevi, paplašināt savu redzesloku, iepazīt jaunas vietas…"

Gatis Višņevskis: Ar apmierinātu saulainu smaidu sejā… >>>
"Cilvēki rada piedzīvojumu. Nav svarīgi, vai tas ir tepat Bolderājas mežos, vai kaut kur 8000 km tālu prom. Un lai nepalaistu garām piedzīvojumu - nekad nedrīkst padoties. Nekad! Pat ja vilciens ir nokavēts, noteikti var braukt ar autobusu, iet ar kājām, stopēt mašīnas... Katru reizi, kad plāns A tiek nomainīts pret plānu B vai C, Tevi sagaida pavisam citi, negaidīti piedzīvojumi!"

Anda Savļenko: Esmu brīva, dzīva un traka! :) >>>
" Mēs esam laimīgi, ka tik vienkārši varam īstenot ieceri paši savām acīm redzēt un rokām aptaustīt silto jūru ūdeņus un koraļļus, kalnu akmens sienu varenību un ledāju salto dvašu, pazemes alu tumsu. Mums nav atvērtu muti jāklausās citu dēkaiņu stāstījumā vai jāblenž TV ekrāna brīnumos. Mēs paši varam to piedzīvot. Ja vien gribam!"

Artūrs Altbergs: Feini cilvēki, miera vēji un humors >>>
"Manai sirdij tuvi tādi aktīvie pasācieni svaigā gaisā (viens pīpis, kas tas ir – velo, kajakošana, kalnos kāpšana, cope, slēpošana…), kur satiekami feini cilvēki un kur nav sacensību gars, bet valda miera vēji un humors. Papildus prieks, ja tajā saķerti jauni iespaidi un sajūtas, satikti un iepazīti jauni līdzīgi domājošie."

Jurģis Blumbergs: Tici, ka vari un to arī izdari! >>>
"Dvēsele vienmēr iedziedas brīžos, kad kopā ar savu komandu pēc grūtas cīņas sasniedz mērķi, neatkarīgi no tā, vai esi pirmais vai pēdējais. Dažkārt, būt pēdējam, ir daudz lielāks gandarījums, nekā ja esi pirmais. Viss atkarīgs no paša procesa."

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv