Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs
Wadi Rum, Jordānija

Jaudīgi! Gan krāsas košas, gan augstums labs, gan ir kur augstu uzkāpt, gan dziļi ielīst, gan tālu aizstaigāt. Ļoti savdabīgi, krāšņi un "pa skaisto".

Pieņemt to, ko dzīve dod

"Nezināju, cik ilgi vajadzēs uzlādēt iztukšotās iekšējās baterijas un arī to, kurp tieši došos, tādēļ nopirku vienvirziena lidmašīnas biļeti…"

Dienvidamerikas neslīpētais dimants

Venecuēla. Šīs valsts iespaidīgos dabas pieminekļus, izpalīdzīgos cilvēkus un nesteidzīgi bezrūpīgo dzīvesveidu iesakām izbaudīt ikvienam.

Kļūda uz Vinnufossen

"Neizdodās, cērtu vēl, sasodīts, absolūti nav tā vieta, kur vicināties! Sakoncentrējos un bliežu vēl, bet... nepaspēju."

Lietuvas alpīnisti nelaimē!

Alpi. Glābēji nogādājuši lejā viena mirušā alpīnista ķermeni, diemžēl otra Lietuvas alpīnista meklējumi nav vainagojušies panākumiem.

Nogāzt "piecsimtnieku"...

"Kad paraplanieristi ir aplidojuši tuvējo novadu, tad sāk mēroties spēkiem ar tuvākiem un tālākiem kaimiņiem - krāj punktus..."

Alpīnists

Žurnāla "FHM" intervija ar alpīnistu, ekstrēmo lietu entuziastu Kristapu Liepiņu par bīstamām lavīnām, leduslāču ēdienkarti un milzīgām pazemes alām.

Austrumu Grenlandes "mazā" ekspedīcija

Ir pasaulē vietas, kur ledus un sasalums vēl ilgi būs "mūžīgais". No viena tāda pasaules nostūra nesen atgriezāmies. [Fotostāsta 1. daļa]

Ieelpa un izelpa

“Babahh! Vēl viens grands – zibeņo! Blīkšķis atmet mani atpakaļ šeit, uz Itālijas un Šveices robežas... varenās Pizzo Badile pakājē.”

"Darbs trijās maiņās II" (Alpi 2012)

Trīs fotogalerijas ar ieskatu vasaras vidū Alpos paveiktajā - trīs dažāda formāta alpīnisma apmācību kursi Monblāna rajonā...

Putni lido uz dienvidiem, alpīnisti – arī...

Jākāpj pa klinti tā, lai dvēsele dziedātu, ar prieku, nevis uz izdzīvošanu ar piedzītām rokām, drebošām kājām un pilnām biksēm...

Tango ar kaulaino, jeb kāpiens vienatnē

"Pagājušas jau dažas dienas, kopš es vienatnē izkāpu Frendo Spur, kalnu maršrutu, kuru šķiet zina vai ikkatrs, kurš dodas kāpt uz Šamonī."

Virvju Grupa 2012

Virvju šķēršļu trašu ierīkošana, pārvarēšana, zināšanas, prakse un sīki knifiņi... Dažas bildes no šī gada grupas (foto: Sergejs Boginskis).

Septiņas dienas piedzīvojumos

Nu jau vairākus gadus pēc kārtas, katru pavasari ceļojam uz Sardīniju. Cala Gonone apkārtne nebeidz pārsteigt ar savu krāšņumu...

Sardīnijas klintis, "Kalnu Grupa 8"

Klinšu kāpšanas un klinšu alpīnisma apmācības izbraukuma papildus kurss - maza, bet visai spēcīga grupiņa, astoņas kāpšanas dienas.

Putekļainais ceļš uz pasaules malu

"Iespējams, ka ambiciozs plāns, bet tāds nu reiz bija mans sapnis, kuram stūrgalvīgi biju gājis pretim jau vairākus gadus..."

12 stundas

"Izplānoju, ka būtu jānotestē ekipējuma un pašu izturība salā, kas reizināts ar negantu vēju. Tādi laika apstākļi kā reiz iekrīt..."

3327m diezgan aktīvā vulkānā

"Smagi, smagi, smagi. Pakāp 30-50 solīšus un stāvi smagi elpojot un cenšoties atgūt spēkus. Tajā slīpumā pat nostāvēt bija grūti."

Malta: Ziemassvētku klintis

"Manas attiecības ar lidošanu nav draudzīgas, bet ja tas ir veids, kā tikt uz kādu siltu un klinšainu vietu, tad "ciešanas" ir tā vērtas."

Omāna, piektais ceļojums

Divu nedēļu laikā izbraukājām dažādas vietas un sadarījām dažādas lietas. Un nebūt nav tā, ka negribētos uz Omānu braukt atkal.

Karakorums – vienatnē pretim nezināmajam

"Došanās pretim šim tāltālajam sapnim ir liels izaicinājums, tādēļ, sperot visniecīgāko soli..."

Leduskāpšana Valmierā, "Baiļos"

Leduskāpšanas sezona '2012 atklāta! Valmiera, "Baiļi", -19ºC. Krietni pakāpām. Labs iesākums. Varbūt arī Tu vēlies pakāpt?

Piedzīvojums... ar garšu: Konkurss!

Labs ēdiens īstajā brīdī!? Kalnos, tuksnesī, jūrā, taigā, džungļos... Ikviens, kas savā dzīvē pabijis kaut dažas dienas skarbākā vidē, to novērtēs.

Omāna: ceturtais ceļojums

Iesākumā tas bija plānots pilnīgi savādāks. Bet kā jau dodoties nezināmajā - tu nekad nevari zināt, kas notiks tālāk. Ļaujies!

Personīgā izaugsme
Mūžīgā tiekšanās uz jaunām virsotnēm

"Tie, kas atkal un atkal vēlas piedzīvot ko jaunu ir pielīdzināmi mūžīgiem bērniem..."

Nākošās virsotnes
kā atrast ceļu droši un ar baudu

Tu nevari vadīt savu dzīvi, ja Tu nevadi sevi. Tu nevari vadīt sevi, ja Tu nevadi savas izvēles.

Mazliet Norvēģijas

"Šī gada vasaras Līgo laikā nolēmu ar ģimeni apmeklēt Norvēģijas dabas un "Top" tūrisma objektus. Pirmais jautājums, kā vislabāk..."

Eiro – Velo – Trips

"Ideja par došanos uz Spāniju bija spontāna, tādēļ neko daudz neplānojot, sapakojām mantas un traucāmies pretī nezināmajam."

Lielais Kanjons un mazais kanjonings

"Žļurks, iekšā! Pilna ķivere ar ūdeni un pati zem ūdens. Zemi aizsniegt nevaru! Nākas pirmos metrus nopeldēt un izlīst uz bezdibeņa maliņas."

Čūskas sliede uz Puskupola

"Pienākot pie "čūskas sliedes", redzam, ka viena kāpēju sasaite ir otrajā virvē un cita sasaite sāk pirmo. Atvelkam elpu, kamēr atbrīvojas vieta..."

3570 km ar riteni gar Baltijas jūru

"Apmēram pirms gada radās ideja apceļot ar velosipēdu Baltijas jūras piekrasti. Ceļojuma mērķis - apbraukt Baltijas jūru "pa perimetru"..."

Komandas veidošana un saliedēšana

Komandas attīstības un izaugsmes procesi, savstarpējās komunikācijas un saskarsmes uzlabošana... Izzināt, augt, izaicināt citus.

Divas pavisam citādākas naktis

"Stāsts par Salacas Maucienu noteikti nebūtu pilnvērtīgs un neatainotu visu situāciju, ja tiktu izlaists pirms-pasākuma posms. Viss sākās..."

"Tautietim jāsaņemās..."

"Nekad iepriekš neesmu ar roku rakstījis ceļojuma dienasgrāmatu, tāpat arī nekad neesmu vienatnē ceļojis ārpus mīļās Latvijas..."

Alpi: "Darbs trijās maiņās..."

Vasaras vidū nepilns mēnesis pavadīts Alpos, Šamonī ielejā, Monblāna rajonā. Trīs dažāda formāta kalnu pasākumi. Trīs fotogalerijas...

Ar močiem uz Nordkapp

"Dodamies uz ziemeļiem. Braucam pa gandrīz tukšām šosejām, jo arī somi svin vasaras saulgriežus, brīvdiena, satiksmes gandrīz nav..."

Surf Daugavā

"Pamēģinot Trepes krācē, bija skaidrs, ka šoreiz nekas nenotiks. Vēl viens mēģinājums bija Baltajā krācē, kur dēlim "atstāju" vienu ķīli..."

Apkārt Baltajam kalnam

"Ideja apiet apkārt Monblānam nelika mieru jau vairākus gadus. Līdz patiešām pienāca brīdis, kad vēlējos tikai iet un iet..."

Monblāns. Ir vērts mēģināt!

Katram dzīvē pienāk brīdis, kad nepieciešamas pārmaiņas, citam, - lai uzkrātu enerģiju darbam un atpūstos, citam, lai no kaut kā "atslēgtos"...

Kalymnos klintis

Kalymnos ir sala Grieķijas dienvidaustrumu daļā, netālu no Turcijas. Salā ir plašas kāpšanas iespējas visu līmeņu kāpējiem un ļoti daudz tufu.

Ģirts Didrihsons...

Viņš dzīvoja "uz pilnu klapi". Patiesu dzīves mīlestības jūtu vadīts. Ar azartu, piedzīvojumu kāri, pasaules izziņas spožumu acīs...

Sešas pavisam citādākas dienas

Atskats uz piedzīvoju Sardīnijā, balstīts uz emocijām, kuras pēc brauciena saplūdušas vienā veselumā ar brīnišķīgu pēcgaršu.

Maksa par sakramenta aizskaršanu

Korsika arvien nebeidz piesaistīt uzmanību no dažādiem aspektiem, no kuriem galvenais ir plašais un specifiskais šīs salas upju klāsts.

Parasts lidojums

"Stāvu skrejceļa galā ar bremzēm un A rindas stropēm rokās. Vējš, maita, iegriezies no muguras..."

Akonkagva solo – ceļā pret zvaigznēm

"...vēlējos sevi izaicināt un pārbaudīt, kāpēc man bija nepieciešams "pacelt latiņu" augstāk. Nespēju un varbūt arī negribēju apstāties."

Потерял сознание, очнулся — гипс...*

"Nu labi, izstāstīšu ar'. Viss bija šitā. Armands savaņģoja mani, manu dēlu Gati un vēl kādus 10 degunus braukt slēpot uz Zviedriju..."

Pusotrdiennieks Polijā

Klāt pavasaris. Ir laiks atcerēties pagājušā gada nogales piedzīvojumus Polijas piedzīvojumu sporta čempionātā.

Kaukāzs. 1982. gads...

1982. gada augustā, pirmā bērnu un jauniešu grupa trenera un pulciņa vadītāja Aivara Bojāra vadībā devās uz Kaukāzu kalnu pārgājienā. [FORUMA TĒMA]

Slēpēm "Nē!" jeb VX Koksineļu izpildījumā

"Iet distancē ar slēpēm?! Ja kāds to būtu pajautājis Anniņai pirms ziemas VX-a, tad labākajā gadījumā būtu saņēmis asu vārdu..." [FORUMA TĒMA]

Bēdu vēsts Latvijas avantūristiem
- uz Roņu salu pa ledu tikt nevar

Pusotra simtu kilometru ar slēpēm pāri ledus kalniem, plaisām un kuģu ceļiem līdz Roņu salai... [FORUMA TĒMA]

PETZL Grigri 2: drošs fotokonkurss!

Drošinātājs un drošināšanas ierīce? Lūk! Paldies visiem, kas iesūtīja fotokonkursam kādu no savām "īpaši drošu situāciju" bildēm.

Ar Ikara spārniem

Omāna: krāšņa daudzveidība askētiskā vienkāršībā. Raksts tapis pateicoties žurnāla KLUBS aicinājumam, publicēts Februāra numurā.

Tatri 2010./2011. gadu mijā

Piedāvājums doties neplānotā piedzīvojumā uz kalniem? Nekāda lielā gatavošanās nenotiek, pāris zvani par ekipējumu, izbraukšanas laiku... [FORUMA TĒMA]

Omāna: Bruņurupuču dzimtais krasts

Dzīve ik pa laikam mums piespēlē pilnīgi negaidītas, tomēr pārsteidzoši jaukas tikšanās. Šī bija viena no tām. Pilnīgi pēkšņa, neplānota.

Sargā savas acis!

Saulesbrilles nepieciešamas praktiski jebkuram sporta veidam vai sportiskām aktivitātēm, kas notiek laukā (brīvā dabā), it īpaši kalnos.

Piedzīvojumu fotogrāfiju konkurss

Pateicamies par Jūsu pacietību konkursa gala rezultāta gaidīšanā! Un tātad, pirmajā "pieciniekā" saņemot visaugstāko vērtējumu... [FORUMA TĒMA]

Par darbiem, kalniem un sajūtām

Kristaps Liepiņš: "Man ir šī brīža "aicinājums", sava "izdzīvošanas" nepieciešamība. Šobrīd vēlos izdzīvot savu aicinājumu!"

Tofana de Rozes: trekings un ferratas

"Ferratas – tas ir labs kāpšanas veids, ja kādā ceļojumā gribas aptaustīt klintis, bet nav atbilstoša partnera, kas drošina."

Spontāna ideja, avantūrista gars...

"Vai esat izjutuši baudījumu, ko sniedz spontāna rīcība? Vienkārši izdzīvojiet mirkli!? Tad nu šis ir stāsts par to, kā spontāna ideja..."

Saulgrieži ar piedzīvojumu!? Padalies!

Trīs stāsti par vasaras Saulgriežos piedzīvoto. Trīs atšķirīgas pieredzes un skatījumi. Trīs autori. Un solītā pārsteiguma balva... [FORUMA TĒMA]

2009. gads: "mūsu" notikumi

Ir īstais laiks "pavilkt svītru" vecajam gadam. Kas īpašs ar mums noticis vesela gada laikā? Interesantais? Īpašais? Nozīmīgākais?

2008. gads: "mūsu" notikumi

Nu jau kārtējais gads tikpat kā pagājis, un pirms uzsākam jauno, varam pārdomāt, apsvērt, izvērtēt to, kāds bijis iepriekšējais. [FORUMA TĒMA]

2007. gads: "mūsu" notikumi

Aizvadot aizejošo gadu un sagaidot jaunu varam atskatīties uz to, kas ar mums noticis iepriekšējā gadā, kas tajā bijis interesantākais...

Piedzīvojumi un Sacīkstes

Šis ir apjoma ziņā visai liels p.p.a arhīva apkopojums, visiem, kam patīk piedzīvojumu sacīkstes. Vēlies to papildināt? Raksti mums.

Kalni. Alpīnisms. Kāpšana.

Šis ir apjoma ziņā visai liels p.p.a arhīva apkopojums, visiem, kam patīk kalni un kāpšana. Vēlies to papildināt? Raksti mums.

Arhīvs: p.p.a arhīva materiāli

Vortāla sadaļa "Arhīvs" ir tikai nesenāk publicēto rakstu, apskatu un informācijas kopums, kas vairs nav pieejams vortāla pirmajā lapā. "Arhīva" atsevišķajās sadaļās meklējama plašāka informācija! >>>

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv