Riga CHALLENGE
Nolikums
Ekipējums
Komandas
Starta vieta
Maršruta shēmas
Rezultāti
Galerija
Reportāža Nr.1

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Sacīkstes > Rīga CHALLENGE 2007, 17.-19. augusts
Rīga CHALLENGE 2007, 17.-19. augusts

Rīga CHALLENGE 2007: Sacensības, kurās uzvarēja visi!

Piedzīvojumu sacīkstes Rīga CHALLENGE 2007 noslēgušās! Esmu pilnīgi pārliecināts, ka šīs ir labākās sacīkstes, kuru organizēšanā vien man nācies ņemt dalību! Un ne velti šeit jau izskanēja salīdzinājums ar "Dziesmu svētkiem" – šādi varētu būt mūsu, piedzīvojumu meklētāju Dziesmu svētki, kuros jūtama apvienotā dēkaiņu kora iekšējā dvēseles iedziedāšanās! :) Un milzīgs paldies par to tiem, kas ar savu pozitīvās attieksmes dzirksteli padarīja šo krāšņo svētku uguņošanu krāšņāku, spilgtāku un neaizmirstamāku!

Paldies visai "Concordei", kas nu jau ir līdz "ausīm" (un absolūto dzirdi) šo sacīkšu organizēšanā: Edgaram, Zanei, Jānim un Lindai, Ingusam, Jānim R. un abām Ilzēm! Arī Līgai un Mārītei! Paldies visiem brīvprātīgajiem, un it īpaši "Kalnu Grupas" alpīnistiem un Dainim, Tilam no "Kamenes"! Paldies visam plašajam atbalstītāju lokam, kas savu iespēju robežās palīdzēja šo sacensību padarīt vēl piepildītāku. Paldies arī tiem, kas atbalstīja mūs ar savu darbu – gan izgatavojot sacensību suvenīrus, gan sacensību centrā apsargājot veloparku, gan nodrošinot drošību Daugavas ūdeņos, gan ēdinot izsalkušos dalībniekus pēc finiša! Īpaša pateicība arī Rīgas Domei, kas pieļauj šādu "dēkaiņu nakti" pašā Rīgas centrā un arī "Rīgas tiltu" speciālistiem, kas ļāva mums realizēt līdz šim nerealizētas ieceres! Redzot to sacensību dalībnieku noguruma pilnās sejas, kas nokļuvuši līdz finišam vēl spēja smaidīt, bija pilnīgi skaidrs, ka šīs bija sacīkstes, kurās uzvaru guvuši mēs esam visi – lielāku vai mazāku, vai kaut kur dziļāk sirdī ieslēptu…


p.p.a vārdā,
Kristaps Liepiņš
2007. gada 20. augusts, Rīga

Publicēta Reportāža Nr.1 - "Piedzīvojumu" klases uzvarētāju stāsts! >>>
Publicētas pirmās fotogalerijas! >>>
Publicēti sacensību rezultāti (abas klases, visas komandas)! >>>
Atsauksmes par sacīksti lasāmas šeit: [FORUMA TĒMA]

Sacensības atbalstīja:

* * *

Iepriekšējā ziņa:
Praktiski no šī brīža piedzīvojumu sacīkšu Rīga CHALLENGE 2007 organizatori "pazūd mežā"! :) Ne tā, ka paņemam "kasi" un uz Rio, bet vairāk vārda tiešajā nozīmē - dodamies dažādos distances posmos likt kontrolpunktus, veikt priekšsagatavošanās darbus, gatavot Jums pārsteigumus. Rakstīt e-pastus, jautājumus diskusiju forumā un zvanīt mums - tas var izrādīties veltīgs "pasākums". Gribu vēl tikai citēt jau vienreiz rakstīto par to sliktāko (rindas, haoss un neveselīgs stress), kas mūs sagaida turpmākajās dienās: "Sacensību organizatori par to domā, bet ne vienmēr izdodas atrisināt šo jautājumu pilnībā, jo esam dilemmas priekšā - vai iekļaut interesantu objektu ar interesantu piekļūšanu, vai atteikties no tā un neradīt nevienam lieku stresu. Bieži vien vēlme iekļaut interesantus objektus ņem virsroku. Diemžēl mūsu spēkos nav pārvietot objektus uz ģeogrāfiski "izdevīgākām" vietām distances beigu posmā. :( Varbūt viens no risinājumiem ir sacensību sākuma posmā notiekošo uztvert mazliet relaksētākā veidā un bez tik liela stresa, jo apstākļi visiem ir +/- identiski, nedaudz strādā arī veiksmes faktors, protams, bet sacensību rezultāti jau reāli izšķiras ne jau pirmo stundu gaitā, bet gan vairāk pēdējo... Jau laicīgi atvainojiet par sagādātajām neērtībām, jo šur tur var sanākt vairāk cilvēku, nekā paredzēts! Apzināti esam iekļāvuši šādās vietās arī nedaudz variācijas iespējas, bet šur tur - variantu nav. Katrā gadījumā cenšamies, lai šīs sacīkstes būtu ne tikai "sportiska maukšana uz sekundēm", bet arī nelieli "dziesmu svētki" pēc piedzīvojumiem kārajiem. Nu un dziesmu svētkos pārpildīti tramvaji un dažas rindas nav nekas jauns... :)" Tad nu tā, tiekamies pirms sacīkstēm, un tad jau redzēsim, kas notiks tālāk. Piedzīvojumi, katrā gadījumā, būs! :)

p.p.a vārdā,
Kristaps Liepiņš
2007. gada 16. augusts, Rīga

* * *
Iepriekšējā ziņa:
Prieks, ka nu jau pēc dažām dienām tiksimies! :) Ļoti ceram, ka Rīga CHALLENGE 2007 būs vienas no tām sacīkstēm, kas spēs radīt Jūsu komandai pozitīva noskaņojuma dzirksti un patīkamas atmiņas. To, ka būs viegli, gan neviens nesola… :) Ir vietas distancē, kuru veikšana prasīs krietnu piepūli. Ir kontrolpunkti, kas izvietoti tādās vietās, kur piekļūšana ir patiess izaicinājums! Būs brīži, kad gribēsies kādu brīdi pastāvēt un padomāt, pirms doties tālāk… Bet tas viss piederas pie piedzīvojumiem. Vismaz tādā piedzīvojumu izpratnē, kāda ir mums – šo sacensību organizatoriem.

Vēl, papildus jau sacītajam – tā kā sacensību starts un pirmie posmi ir pilsētvidē, mums diemžēl, kā rāda pagājušā gada pieredze, jābūt gataviem uz to, ka ne visur tā ir draudzīga, lai arī esam centušies izvairīties no skaļu piektdienas vakara pasākumu vietām! Piemēram, naktī skaļi pārvietojoties pa pilsētas ielām, arī var uzprasīties uz viena otra gulētāja neapmierinātību… Būsim uzmanīgi, pieklājīgi un izpalīdzīgi, lai šādi konflikti nerastos. :) Tāpēc, kā aizvien esmu uzsvēris pirms sacīkstēm, visupirms domājam par drošību, lai arī kur mēs nebūtu un ko nedarītu. Ļoti lielā mērā viss ir atkarīgs no mūsu pašu attieksmes!

Un vēl kāda patīkama ziņa - Jūs jau droši vien esat dzirdējuši, ka bieži piedzīvojumu sacīkstēs tiek minēti izturīgāko sacensību dalībnieku salīdzinājumi ar "Duracell zaķīšiem"? - tad nu, lūk, šogad visiem sacensību Rīga CHALLENGE 2007 dalībniekiem tiek dota iespēja pieslēgties "Duracell" enerģijai! Katra komanda reģistrējoties saņems Baltijas Marketing Servisa piedāvātās "Duracell" AA un AAA tipa baterijas Jūsu gaismas lukturiem! :)

p.p.a vārdā,
Kristaps Liepiņš
2007. gada 15. augusts, Rīga

* * *
Iepriekšējā ziņa:
Līdz sacensībām atlikusi precīzi viena nedēļa. Nu jau vairs nav jēgas trenēties, pienācis laiks mierīgai atpūtai, uzkrājot spēkus gaidāmajam Izaicinājumam. Publicēta sacensību centra atrašanās vieta – sacensību centrs šoreiz būs Imantā, Rīgas Amatniecības vidusskolā, Jūrmalas gatvē 90! Tur notiks komandu reģistrācija, pulcēšanās, komandu pārstāvju sanāksmes, pirmsstarta instruēšana, no turienes visi kopā dosimies uz sacensību startu! Protams, attapīgākie jau nojauš, ka turpat arī būs meklējams sacensību finišs. :) Atliek tikai vēl veikt ieplānoto sacensību distanci... :)

Publicētas nelielas izmaiņas sacensību Nolikumā (Word dokuments, ar sarkanu izceltas labotās vietas) – lielākie labojumi attiecas uz vērtējumu un obligātā (arī ieteicamā) ekipējuma sarakstu. Lūdzu, izlasiet Nolikumu vēlreiz un uzmanīgi!

Publicēta arī komandas anketas forma (Word dokuments), kas jāaizpilda reģistrējot komandu sacīkstēm (tā būs pieejama arī papīra formā, reģistrējot komandu sacensību centrā!). Reģistrācijā var piedalīties komandas pārstāvis, bet komandas piereģistrēšana iespējama tikai ar aizpildītu komandas anketu, pie tam visiem dalībniekiem jāaizpilda komandas reģistrācijas anketa un jāparakstās (ar savu roku, nevis vienam par visiem!) tajā. Un vēl. Šajā sakarā vēl kāds lūgums komandu pārstāvjiem – komandu sarakstā trūkstošos komandas dalībnieku vārdus un uzvārdus būtu vēlams iesūtīt elektroniski līdz nākošās nedēļas trešdienai! Tomēr, ja nepieciešams vēl kādu dalībnieku komandā nomainīt pēdējā brīdī, to var darīt līdz pat komandas reģistrācijai sacensību centrā.

p.p.a vārdā,
Kristaps Liepiņš
2007. gada 10. augusts, Rīga

* * *

Kādi jaunumi par gaidāmo sacīksti? [FORUMA TĒMA]
Sacīkstēm pieteikto komandu saraksts (atjaunots 16.08.)
Meklē trūkstošos komandas biedrus? [FORUMA TĒMA]
Plānotās sacensību maršruta shēmas (un daži foto)
Vēlies iepazīties ar sacensību Nolikumu? Tas skatāms šeit (Word dokuments)!
Komandas anketas forma izdrukai (Word dokuments)

* * *

Izaicinājums uz piedzīvojumiem!
Kristaps Liepiņš, Edgars Liepiņš (p.p.a)
2007. gada janvāris, Rīga

Klasiskas vērtības Latvijas piedzīvojumu sportā

Sacensību distanču galvenie parametri: Izaicinājuma klasei (Challenge class) distances veikšanai kontrollaiks ir 42 stundas, maršruta kopējais garums – līdz 200 km, no kuriem ar kājām vismaz 50 km, savukārt Piedzīvojumu klasei (Adventure class) distances veikšanai kontrollaiks ir 24 stundas, maršruta kopējais garums – līdz 120 km, no kuriem ar kājām vismaz 35 km.

Sacensību maršrutā plānotās disciplīnas: orientēšanās pilsētvidē, velobraukšana (orientējoties apvidū un pēc leģendas), orientēšanās pārgājiens šķēršļotā apvidū, ūdens šķēršļu pārvarēšana (t.sk. peldēšana), laivošana, skrituļslidošana (Piedzīvojumu klasē skrituļslidošanas posms jāveic tikai diviem komandas dalībniekiem), kāpšana un virvju šķēršļu pārvarēšana, kā arī citi speciālie uzdevumi (būs arī tādi, kas liks šaubīties, apsvērt iespējas un domāt).

Divas klases: Solis atpakaļ, vai solis uz priekšu? Solis piedzīvojumos!

Kā jau noprotat, sacensību dalībnieki (komandas, to sastāvs klasisks - četri cilvēki, obligāti - abu dzimumu pārstāvji) tiks dalīti divās klasēs: Izaicinājuma un Piedzīvojumu klase. Kurā klasē startēt – izvēle Jūsu. Tomēr startējot Izaicinājuma klasē jārēķinās ar to, ka finišēs tuvu ne visas komandas… Šī klase "pa zobam" būs tikai tiem, kas ir ar krietnu pieredzi piedzīvojumu sacīkstēs. Abu klašu sacensību maršruts (distance) tiek veidots tā, lai atkarībā no komandu ātruma, ar kuru tās pārvietojās distancē, būtu iespēja lēnākās komandas novirzīt pa saīsinātu ceļu, tādā veidā vienas klases ietvaros izveidojot divas grupas – A un B, kur A grupā savā starpā cīnās klases ātrākās komandas, savukārt B grupā tās, kuras nav iekļāvušās komandām iepriekš zināmā kontrollaikā, noteiktā sacensību posmā. Tas ļaus komandām finišēt laikā, tuvu savām iespēju robežām, iekļaujoties kopējā kontrollaikā. Iespējamie limiti komandām: 30 komandas Izaicinājuma klasē, 60 komandas Piedzīvojumu klasē.

Komandu sadalīšanās, negodīgā cīņā iegūstot laiku un taupot spēkus, ir viena no problēmām ar kurām esam saskārušies līdz šim piedzīvojumu sacīkstēs. Risinājums, ko piedāvā Rīga CHALLENGE 2007 organizatori? Komandu tīša sadalīšana (divi dalībnieku pāri) atsevišķos posmos, kontrolpunktu izvietošana vietās, uz kurām dodoties komandu sadalīšanās nav izdevīga, speciālie uzdevumi kontrolpunktos, kurus nevar veikt viens komandas dalībnieks, tiesneši (Rīga CHALLENGE 2006 tiesāšanā tika iesaistīti vairāk kā 50 (!) brīvprātīgie tiesneši) "problemātiskajos" KP... Aicinām uz godīgu attieksmi! Tāpat arī aicinām gatavoties un trenēties! Gan kāju un roku spēku, gan veiklību, gan arī komandas sadarbību!

Būs sacensību distancē jauninājumi, būs "odziņas", būs "VX klasiskās vērtības" - vārdu sakot – piedzīvojumi būs!

Kā noritēja Rīga CHALLENGE 2006 ? To var skatīt šeit!

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv