Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Preses ziņas
Lietuvas alpīnisti nelaimē!

Alpi. Glābēji nogādājuši lejā viena mirušā alpīnista ķermeni, diemžēl otra Lietuvas alpīnista meklējumi nav vainagojušies panākumiem.

Ģirts Didrihsons...

Viņš dzīvoja "uz pilnu klapi". Patiesu dzīves mīlestības jūtu vadīts. Ar azartu, piedzīvojumu kāri, pasaules izziņas spožumu acīs...

Ēriks Ruģēns...

Vai viņš tagad levitē kaut kur starp grēcīgajām debesīm un svētītajiem torņu krustiem un gaiļiem? To grūti teikt...

Phet: ciklons pār Omānu

Rīts Omānas galvaspilsētā sākās ar spēcīgu lietusgāzi un vēju, valsts dienvidos jau dienu iepriekš plosīties sāka tropiskais ciklons... [FORUMA TĒMA]

Desmit dienas jūrā

Ceļojuma mērķis – divās nedēļās nolaivot Lietuvas jūras piekrasti un pabeigt pagājušā gadā braukt iesākto Latvijas piekrasti...

Vanagkalnu ledus uzsalis!

Kā jau pagājušā gadā solīts, Jaunpiebalgā atkal ir tapis ledus stabs! Alpīnisti (un ne tikai!) tiek laipni aicināti izmēģināt savus leduscirtņus. [FORUMA TĒMA]

Nokāpšana "Pasaules zemzemē"

Sasniedzot 2191 m dziļuma atzīmi pa vertikāli lejup pazemē, Krubera-Voronja ala, dažkārt saukta arī par Pazemes Everestu.

500 kilometri jūrā – no Ainažiem līdz Nidai

Papildināts! Pirms nedēļas uzsāktā laivošanas ekspedīcija pārtraukta! Jūra rāda savu spēku. Šoreiz "tikai" Ainaži - Kolka: pieveikti 256 km...

Juris Osis: "Tas bija ļoti skaists laiks!"

Tieši pirms gada Mūžīgajos Kalnos kāpt devās Juris Osis: komandas un sasaites biedrs, treneris, draugs, mūžam stalts un enerģisks...

Kaukāzs. Ušba. Tieši pirms gada...

Pirms gada Latvijā pienāca satraucošas ziņas no Gruzijas. Nē, Krievijas - Gruzijas karš vēl nebija sācies. Bija pazuduši trīs Latvijas alpīnisti...

Vēsture: Ekspedīcijas airu laivās

Ieskats dižākajos ceļojumos ar airu laivām un personībās, kuras tos veikuši. Vīri, "kuriem Tu pirkstu mutē nebāztu"... [FORUMA TĒMA]

Sergejs Kleščinskis...

27.03.1984. - 14.12.2008.
Kaut kur tālumā virs kalniem vēl kāda zvaigzne rītausmā dziest... [Papildināts ar foto]

Negadījums ar smagām sekām Aldartornī!

Smagākais nelaimes gadījums Aldartornī, kurā Latvijas kāpēji kāpj daudzus gadu desmitus! Diemžēl, viens no cietušajiem, Sergejs Kleščinskis, miris...

Juris Osis...

Viens no spilgtākajiem alpīnistiem Latvijas teātra vēsturē, viens no spožākajiem "aktieriem" Latvijas alpīnismā... [Papildināta ziņa!]

Ušbas notikumi: aculiecinieka stāsts

Jurijs Kendenkovs: "Ar lavīnzondēm apsekojām apakšējo lavīnu konusu, blakus kuram atradām mugursomu. Rolands tika nolaists plaisā."

Meklēšanas darbi pārtraukti. Uz laiku!?

Oļegs Mirošņikovs: "...uzietas spēcīgi salauztas visu trīs kāpiena dalībnieku aizsargķiveres, sapakota telts, samarķēta virve..." [FORUMA TĒMA]

Ušba: pazuduši trīs kāpēji no Latvijas!

[Papildināta ziņa, 12.08.2008.] Tiek meklētas iespējas atjaunot pārtrauktos pazudušo Latvijas alpīnistu meklēšanas darbus! [FORUMA TĒMA]

Vilinājums? Piedzīvojums. Izaicinājums!
Latvian Adventure Camp Sardegna 2008

Galvenais - piedzīvojumi! Nevajag taču, lai dalībnieki distancē "mirst", svarīgi iegūt pieredzi! [FORUMA TĒMA]

"Sauciet mani vienkārši par Edu!"

"Seram Edmundam Hillarijam patika labāk, ka viņu sauca vienkārši par Ed un pirmo reizi ar Edu "iepazinos" ceturtajā klasē..."

Latvijas kāpēji atkal Akonkagvas virsotnē!

Sirsnīgi sveicieni un apsveikumi tiem Latvijas kalnkāpējiem, kas 2008. gada 26. janvārī sasniedza Akonkagvas virsotni (6962 m)!

Uzkāpt Everestā… un mirt?!

1924. gadā notika ekspedīcija uz Everestu, kurā piedalās Džordžs Mallorijs un Endrjū Īrvains. Vai viņi sasniedza Everesta virsotni?

Valērijs Babānovs: Žannu smaile sasniegta!

Valērijs Babānovs ar sasaites biedru Sergeju Kofānovu pa jaunu maršrutu sasniedzis 7710 m augsto Žannu smaili Himalajos. [FORUMA TĒMA]

"Ceļā uz Brīvību" izlaužas brīvībā!

Piektdien, 19. oktobrī, Rīgā, galerijā Komutators Andrejsalas Garāžās notiks filmas "Ceļā uz Brīvību" DVD versijas pirmizrāde.

Latvijas alpīnisti uzkāpj Čooiju virsotnē

Šī gada 9. oktobrī trīs Latvijas alpīnisti - Atis Plakans, Līga Plakane un Kaspars Klapkalns - sasnieguši 8201 metru augsto Čooiju (Cho Oyu) virsotni Himalajos. [FORUMA TĒMA]

Valdis Puriņš uzkāpj Broda smailē

31. jūlijā plkst. 17.00, pēc gandrīz trīspadsmit stundu kāpiena no 3. nometnes Valdis Puriņš sasniedza Broda smailes (8047 m) virsotni.

KITE PARTY 2007 – ar pūķi virs jūras

Ventspilī risinājās vērienīgs kaitbordistu saiets: starptautiskas kaitborda sacensības, semināri iesācējiem un lietpratējiem...

Globālā sasilšana un Alpi
Netradicionāls uzskats par aktuālu problēmu*

Saskaņā ar glaciologu hipotēzi, Šveicē, Romas Impērijas laikos ledāji bija mazāki kā mūsdienās!

Vai kalns var būt "slepkava"?

Neglaimojošais apzīmējums "kalns – slepkava" visbiežāk tiek veltīts diviem vairāk kā 8000 m augstiem kalniem – K2 un Nanga Parbatam.

Aivars Bojārs: …kāpt līdz pēdējai dzīves stundiņai!

1993. gada ziema, februāris. Un ziņa rīta avīzē: "Elbrusa pakājē nosities Latvijas alpīnists…"

Cerro Torre: apgalvojumi un minējumi

Vai itāļu alpīnists Cezāre Maestri 1959. gadā sasniedza Cerro Torre virsotni Patagonijā (Dienvidamerika)? Gandrīz pusgadsimtu atbilde nav īsti skaidra!

Piedzīvojumi Ziemeļpolā

Vai viss, ko zemeslodes ziemeļos un dienvidos varēja atrast, ir jau atrasts? Vai Ziemeļpols ir nopietnu piedzīvojumu meklējumu vieta?

Tiem, kas nepārnāk…

"Kalnu nevar ne pakļaut, ne uzvarēt, to var labākajā gadījumā pieradināt..." savā grāmatā "7000 un vairāk" rakstīja Teodors Ķirsis.

Gaisa balonā uzlecošās saules zemē (foto!)

Izsakot pateicību pilotam Gunāram Dukštem, p.p.a piedāvā nelielu fotoreportāžu no Japānā notikušā pasaules čempionāta norises.

Rogainings: 24 oriģinālas stundas

Divmetrīgas ķirzakas muka kokos, galvas cilāja strausi, šņāca čūskas, lēca prom ķenguri... 310 komandas. Varumbungles dabas parks.

Trīsdesmit stundas uz velosipēda

"Zem 11 km/h nebija nevienu brīdi! Domāju, ka būs vieglāk. Agri no rītā ļoti gribējās apstāties, tomēr vājuma brīdi pārvarēju," stāsta Krišjānis...

Ha Kuna Matata - latvieši atkal kāpj Āfrikā!

Tikko (2006. gada augusta sākums) saņemtas ziņas par to, ka jūlija beigās latvieši atkal kāpuši Āfrikas augstākajā virsotnē Kilimandžaro (5895 m). Un ne tikai tajā!

6. jūlijs - nozīmīga diena ne tikai Tibetā

6. jūlijs ir Tibetas garīgā līdera Viņa Svētības Dalailamas XIV dzimšanas diena. Diena, kas īpaša ne tikai budistiem...

No Vidzemes uz Kurzemi... caur Roņu salu

Pieci piedzīvojumu meklētāji šķērso Baltijas jūras Rīgas jūras līci no Salacgrīvas uz Roju caur Roņu salu, veicot ~110 km divās dienās.
[ FOTO GALERIJA]

Tā tas nepaliks...

Vai savs astoņtūkstošnieks reiz būs arī Līgai Hartmanei? "Virsotnes diena jau ir salīdzinoši viegla," Līga no tiešas atbildes izvairās.

Piedzīvojums, sacīkstes, pieredze, attieksme

Intervijas materiāls, kas kalpojis par pamatu ieskatam "Pasākums džentelmeņiem, kurā nav garlaicīgi" (žurnāla "KLUBS" Jūnija'2006 numurs).

Mona-X 2006: "no fun, just run"!

"ViXotāji/www.adventurerace.lv" - labākā no Latvijas komandām, atpaliekot no otrās vietas ieguvējiem tikai par 22 minūtēm – trešie!

Spilgtais no ēnas puses

Valdzinošs, dzīvībai bīstams

Latvieši atkal pievērsušies jaunam sporta veidam. Tas ir patiesi ekstrēms, dzīvībai bīstams, un ar to nedrīkst nodarboties vienatnē.

"Sēlijas pavasaris 2006": zināmi uzvarētāji

Noskaidroti pirmo SK "Tinis" pavasara piedzīvojumu sacensību uzvarētāji: Bukaušu expresis un ViXotāji!

Leduskāpšana - tik dažāda!

Alpīnisti Roberts Jaspers un Markuss Stofers veikuši tehniski sarežģīta, ļoti bīstama leduskāpšanas maršruta pirmgājienu Šveicē. Norvēģijā noslēgušās Pasaules Kausa sacīkstes leduskāpšanā.

Orientēšanās sporta tautas sacensības

Sākot no Aprīļa sākuma daudzos Latvijas rajonos gan darba dienu vakaros, gan nedēļas nogalēs - orientēšanās sporta sacensību seriāli.

Krievijas alpīnisti kāpj Alpos

Krasnojarskas (Krievija) alpīnisti iecerējuši veikt un tieši pašreiz arī mēģina realizēt sarežģītu un bīstamu projektu "Alpi 2006".

Par izciliem sasniegumiem alpīnismā - "Zelta leduscirtnis"

Maršruts, pa kuru pagājušā gada septembrī kāpa alpīnisti, ved pa Nanga Parbata Rupala sienas centrālo pīlāru, un tā garums ir vairāk kā četri kilometri.

Latviešu kalnā kāpēji veic Ekvadoras vulkānu "sēriju"

Uzkāpšana piecos lielos Ekvadoras vulkānos tik īsā laika posmā visiem alpīnistu grupas dalībniekiem bijis liels pārbaudījums gan fiziski, gan vēl jo vairāk psiholoģiski.

Arktiskā ekspedīcija vainagojas panākumiem!

Veicot 4804 kilometrus vienatnē, norvēģis Runs Gjelgness bez atbalsta no malas, 90 dienās sasniedzis savu mērķi, Terra Nova arktisko bāzi Antarktīdā!

Latvijas "Biz Biz Mārīte" atgriežas no lidojuma Alpos

No deviņu dienu ilgā gaisa kuģotāju festivāla Alpos, Latvijā atgriezies Gunārs Dukšte.

Latvijas alpīnistiem veiksmīgs gada sākums

Alpīnisti un ceļotāji no Latvijas kāpuši trīs kontinentu kalnu virsotnēs – Eiropā, Āfrikā un Dienvidamerikā.

Himalajos pazudis viens no labākajiem Francijas alpīnistiem

Jau vairākas dienas notiek izcilā, 39 gadus vecā franču alpīnista Žana-Kristofa Lafaīla (Jean-Christophe Lafaille) meklēšana Himalaju kalnos. Diemžēl, visticamāk, ka viņš gājis bojā.

Uzsāk reģistrāciju maratonam… Antarktīdā!

Šī gada februārī tiek uzsākta dalībnieku reģistrācija otrajam Antarktīdas ledus maratonam (Antarctic Ice Marathon), kas notiks šī gada nogalē, decembra vidū.

Līgas ceļš

Pirms desmit gadiem Līgai Hartmanei bija cits uzvārds, viņa gatavojās absolvēt Olaines 1. vidusskolu un par kalniem bija lasījusi tikai grāmatās. Šopavasar - sasniedza Pumori virsotni (7165 m).

Atrauties VX stilā
jeb Latvijas piedzīvojumu sporta aizsākumi

VX vairs nepastāv. Lai dzīvo VX! Kā liecība par piedzīvojumu sporta aizsākumu Latvijā. Visam savs laiks. VeiXmi piedzīvojumos!

Dzīvo, elpo, ceri. Atbrīvo sevi. Un nolec...

"Es neesmu pašnāvnieks. Tad, kad tu sēdi uz dīvāna un skaties TV, tu mirsti. Bet es dzīvoju skatoties sejā savām bailēm." Dans Osmans ("Master of Gravity", Ginesa rekordists lēcienā ar virvi...)

Pirms mūžīgā noslēpuma

"Velingtona. Dec 10, 2003, BNS/AFP. Jaunzēlandes augstākajā virsotnē - Kuka kalnā - atrasti četri bojā gājuši Latvijas alpīnisti - trīs vīrieši un sieviete, kas nokrituši no vismaz 300 metru augstuma..."

Everests un citi Himalaju astoņtūkstošnieki
(dažādi interesantumi no preses arhīva)

Everests daudzu uztverē zaudējis bīstamību, tā virsotni katru gadu sasniedz vairāki simti kāpēju, arī dīvaiņi, ar dažādiem "rekordiem"...

Mačombo! Latvijas alpīnisti kāpj Krimā

Jānis Ķigurs un Kristaps Liepiņš 2002. gada maija vidū uzkāpa pa vienu no tajā brīdī jaunākajiem un tehniski sarežģītākajiem klinšu alpīnisma maršrutiem Krimas kalnos - "Mačombo" (6A, VI, A3, 335m).

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv