Ekipējums
Treniņi, pieredze
Sacensības
Ceļojumi
Dēku stāsti
Preses ziņas
Sarunas, diskusijas

Izvieto savu reklāmu šeit!

Kalni, alpīnisms, kāpšana
Kalnu Grupa, Vertikāle X
Piedzīvojumu sacensības
Sporta pasākumu rīkošana
Laivošana jūrās un upēs
Velo, veloceļojumi
Arhīvs > Ceļojumi
Kalnu pārgājiens un četras virsotnes

Skaists kalnu pārgājiens Pamira-Alaja kalnos, Varzoba rajonā, Igizaku, Siāmas un Kadam-Taš ielejās ar uzkāpšanu četrās virsotnēs.

Kalnu maratons vasaras garumā

Alpi, Monblāna rajons, pieci dažāda satura kalnos kāpšanas kursi praktiski viens pēc otra no Jūnija vidum līdz pat Augusta vidum...

Tallina – Narva, jeb pussalu tūre

Jā starp citu, šajā maršrutā vietām ir manāms labs reljefs, 6-8 % kritumi un kāpumi, garākais šķiet bija veseli 800 m. Perfekts maršruts.

Tudi sjudi pa Latgali...

Kopumā Latgales ekspedīcijā pieveicām 84 kilometrus – piecpadsmit ezerus, mazu gabaliņu Dubnas upes un Tartaku visā garumā.

Wadi Rum, Jordānija

Jaudīgi! Gan krāsas košas, gan augstums labs, gan ir kur augstu uzkāpt, gan dziļi ielīst, gan tālu aizstaigāt. Ļoti savdabīgi, krāšņi un "pa skaisto".

Dienvidamerikas neslīpētais dimants

Venecuēla. Šīs valsts iespaidīgos dabas pieminekļus, izpalīdzīgos cilvēkus un nesteidzīgi bezrūpīgo dzīvesveidu iesakām izbaudīt ikvienam.

Austrumu Grenlandes "mazā" ekspedīcija

Ir pasaulē vietas, kur ledus un sasalums vēl ilgi būs "mūžīgais". No viena tāda pasaules nostūra nesen atgriezāmies. [Fotostāsta 1. daļa]

Putekļainais ceļš uz pasaules malu

"Iespējams, ka ambiciozs plāns, bet tāds nu reiz bija mans sapnis, kuram stūrgalvīgi biju gājis pretim jau vairākus gadus..."

Malta: Ziemassvētku klintis

"Manas attiecības ar lidošanu nav draudzīgas, bet ja tas ir veids, kā tikt uz kādu siltu un klinšainu vietu, tad "ciešanas" ir tā vērtas."

Omāna, piektais ceļojums

Divu nedēļu laikā izbraukājām dažādas vietas un sadarījām dažādas lietas. Un nebūt nav tā, ka negribētos uz Omānu braukt atkal.

Karakorums – vienatnē pretim nezināmajam

"Došanās pretim šim tāltālajam sapnim ir liels izaicinājums, tādēļ, sperot visniecīgāko soli..."

Omāna: ceturtais ceļojums

Iesākumā tas bija plānots pilnīgi savādāks. Bet kā jau dodoties nezināmajā - tu nekad nevari zināt, kas notiks tālāk. Ļaujies!

Mazliet Norvēģijas

"Šī gada vasaras Līgo laikā nolēmu ar ģimeni apmeklēt Norvēģijas dabas un "Top" tūrisma objektus. Pirmais jautājums, kā vislabāk..."

Eiro – Velo – Trips

"Ideja par došanos uz Spāniju bija spontāna, tādēļ neko daudz neplānojot, sapakojām mantas un traucāmies pretī nezināmajam."

Lielais Kanjons un mazais kanjonings

"Žļurks, iekšā! Pilna ķivere ar ūdeni un pati zem ūdens. Zemi aizsniegt nevaru! Nākas pirmos metrus nopeldēt un izlīst uz bezdibeņa maliņas."

3570 km ar riteni gar Baltijas jūru

"Apmēram pirms gada radās ideja apceļot ar velosipēdu Baltijas jūras piekrasti. Ceļojuma mērķis - apbraukt Baltijas jūru "pa perimetru"..."

"Tautietim jāsaņemās..."

"Nekad iepriekš neesmu ar roku rakstījis ceļojuma dienasgrāmatu, tāpat arī nekad neesmu vienatnē ceļojis ārpus mīļās Latvijas..."

Ar močiem uz Nordkapp

"Dodamies uz ziemeļiem. Braucam pa gandrīz tukšām šosejām, jo arī somi svin vasaras saulgriežus, brīvdiena, satiksmes gandrīz nav..."

Apkārt Baltajam kalnam

"Ideja apiet apkārt Monblānam nelika mieru jau vairākus gadus. Līdz patiešām pienāca brīdis, kad vēlējos tikai iet un iet..."

Monblāns. Ir vērts mēģināt!

Katram dzīvē pienāk brīdis, kad nepieciešamas pārmaiņas, citam, - lai uzkrātu enerģiju darbam un atpūstos, citam, lai no kaut kā "atslēgtos"...

Kalymnos klintis

Kalymnos ir sala Grieķijas dienvidaustrumu daļā, netālu no Turcijas. Salā ir plašas kāpšanas iespējas visu līmeņu kāpējiem un ļoti daudz tufu.

Sešas pavisam citādākas dienas

Atskats uz piedzīvoju Sardīnijā, balstīts uz emocijām, kuras pēc brauciena saplūdušas vienā veselumā ar brīnišķīgu pēcgaršu.

Akonkagva solo – ceļā pret zvaigznēm

"...vēlējos sevi izaicināt un pārbaudīt, kāpēc man bija nepieciešams "pacelt latiņu" augstāk. Nespēju un varbūt arī negribēju apstāties."

Kaukāzs. 1982. gads...

1982. gada augustā, pirmā bērnu un jauniešu grupa trenera un pulciņa vadītāja Aivara Bojāra vadībā devās uz Kaukāzu kalnu pārgājienā. [FORUMA TĒMA]

Ar Ikara spārniem

Omāna: krāšņa daudzveidība askētiskā vienkāršībā. Raksts tapis pateicoties žurnāla KLUBS aicinājumam, publicēts Februāra numurā.

Tatri 2010./2011. gadu mijā

Piedāvājums doties neplānotā piedzīvojumā uz kalniem? Nekāda lielā gatavošanās nenotiek, pāris zvani par ekipējumu, izbraukšanas laiku... [FORUMA TĒMA]

Pa Dolomītu takām

"Nav ļaunuma bez labuma - plānu maiņa sagādāja mums lielisku braucienu un tādu pieredzi, kuru citādi mēs nebūtu piedzīvojušas!"

Rīga – Barselona. Solo ar šosejnieku...

Šķērsot Eiropu ar velosipēdu? Sapnis? Šogad šķita pienācis īstais laiks uzdāvināt sev sapņa īstenojumu savā apaļajā jubilejā. [FORUMA TĒMA]

Transalp 2010 Lite

Kopējais mūsu nobrauktais attālums 375 km ar 10 000 augstuma metriem. Starp citu, dilst ne tikai bremzes, bet arī riepas...

Ar velo pa Igaunijas salām

Ceļojums bija pagalam negaidīts un plānots piecus gadus vienlaicīgi. Šo to biju pačekojis un pat izprintējis jau gadus atpakaļ...

Costa Blanca - zem miljons zvaigznēm

Skats paveras uz lielo kalnu, kur kāpām – no malas tas izskatās tāls un neaizsniedzams, bet mēs tur bijām. Esam laimīgi!

Pastaiga pa Pirenejiem

Stāsts par Pirenejiem kļuvis par atmiņām - daudzkrāsainām, mīļām un - viennozīmīgi - uz jauniem ceļojumiem rosinošām atmiņām.

Omāna - otrais piegājiens

Ieskats ceļojumā - 40 mirkļu piefiksējumi no tiem neskaitāmajiem brīžiem, kad dzīves krāsainība un faktūra ne tikai prātā piefiksējās. [FORUMA TĒMA]

Ladakh – Indijas ziemeļi

"Vasaras mēnešos, kad visur citur Himalajos ir Monsun laiks un citur slikti laikapstākļi, Ladakh ir saulains un sauss, kalni pasargā..."

Taizeme: saziņa mīlestības valodā

"Vai esat padomājuši kā sākas Jūsu kārtējais brauciens vai piedzīvojums? Man kāds ceļojums sākās pavisam dīvaini. Nosapņoju..." [FORUMA TĒMA]

Klinšu kāpšana un trekings Ēģiptē

Šis reģions piedāvā neierobežotas iespējas, jo praktiski visa Sīnāja pussala ir vieni vienīgi klinšaini tuksneša kalni ar retām oāzēm. [FORUMA TĒMA]

"Nice climbing. Good food."

"Šis ir stāsts par to, kā astoņi latvieši – Dace, Guntis, Kristaps, Mārtiņš, Sanda, Signe, Vineta un es – Marokā klintis (un-ne-tikai) meklēja."

Maroka: kanjoni, klintis, tadžini, kuskuss...

Todra, Taghija, Atlasa kalni. Nu esam tikuši skaidrībā, kurās vietās šajā Ziemeļāfrikas nostūrī noteikti ir vērts atgriezties. Inšalah...

Ļeņina smaile (Abduali Ibn Sino, Čon To)

"Tā mēs visi brīdi arī stāvam bariņā, klusēdami un muļķīgi smaidīdami, un tas nemaz nav mulsinošs klusums, jo vārdiem te nav vietas..."

Indian Creek: klinšu noslēpumus meklējot

Šīs klintis glabā senus, neizzināmus rakstus. Vietām tēraudcietas, vietām trauslas un drūpošas. Pāri tām debesīs strauji slīd mākoņi.

Makans: kas tajā ieiet, no tā vairs neiznāk

Pasaulē otrs lielākais smilšu tuksnesis. Un visbriesmīgākais. Uiguru valodā takla makan nozīmē: "kas tajā ieiet, no tā vairs neiznāk..."

Brauciens pa Latgales ezeriem un Tartaku

Sākotnēji precīzas idejas par maršrutu nebija, tomēr sirdī bija tāda kā tukšuma sajūta, ka neesam mēs pa to Tartaku braukuši.

Daugava, kas nav tikai garlaicīgs dīķis

Daugavas loku laivojiens nāca ilgi. It kā jau nekas īpašs – katru gadu neskaitāmas draugu un darba biedru kompānijas dodas turp.

Ötztal: Terra Incognita meklējumos

Savā e–pastā atrodu vēstuli no Mārtiņa ar subject norādi "Nav man miera ne mirkli... :)". Laikam diagnoze ir skaidra pat nespeciālistam.

Trekings Zviedrijā

Kungsleden ir populāra gājēju taka pašos Zviedrijas ziemeļos, kas ved cauri arktiskās Zviedrijas dabai, Zviedrijas "alpiem".

Ar velo apkārt Baltijas jūrai

2007. gada beigās sāku gatavoties. Pa starpu bija daudzas lietas notikušas. Arī es vecāks un gudrāks. :) Un šoreiz man viss izdevās.

Nepāla: ceļojums "parastais"

Daudzos tūrisma ceļvežos Nepāla minēta kā viens no pasaules labākajiem ceļamērķiem. Arī "parastajam cilvēkam", kas netaisās nekur kāpt!

Sardīnija: Dieva pēdu vilinājums

Varbūt tieši šīs rindas kādam noder, kādu iedvesmo klinšu kāpšanu uztvert ne tikai kā azartisku sportu ar tikai un vienīgi kāpšanu...

Kā aizbraukt uz Mongoliju?

Sausums ir iemesls, kāpēc nebraucām uz Bujant-golu, jo iespēja palikt pie sausas upes mūs nevilināja. Tā vietā braucām pa Kobdo-golu...

3 "K" Omānā
jeb Kā darīt laimīgu sievieti, kam vēl nav 40

Rakstu lai lasa tie, kas gatavi ļoti personiskam sievišķīgu sajūtu un emociju kokteilim... [FORUMA TĒMA]

Eiropas galops 2008 - Dolomītu variācija

"Via ferratas" un kāpšanas maršruti apmācītiem iesācējiem un veciem bukiem patīkamai atpūtai kalnos, šoreiz bez "ieberzieniem" un ekstrēma...

Nepieradinātā zeme - starp vienpatību un leduslāčiem

Šajā vienpatības pārgājienā pavisam veicu 90 km, piedzīvoju vētru, sniegputeni, "white-out"... [FORUMA TĒMA]

Omāna: spraucoties pēc piedzīvojuma...

Kamielis izsprauksies pat caur adatas aci lai tiktu pie kārotā ērkšķu garduma! Arī mēs bijām gatavi spraukties... [ FOTO GALERIJA]

Ar velosipēdu no Latvijas uz Spāniju

Pavasarī ar draugu iešāvās doma pabraukāt ar velosipēdu pa Eiropu. Kopīgi izdomājām ceļojuma maršrutu līdz Spānijai. Vasarā sākām...

7 dienas ar jūras kajaku Jonijas jūrā

Vest uz Grieķiju pašiem savu laivu, šķita gana sarežģīts pasākums, tāpēc meklējām internetā iespējas iznomāt laivu uz vietas... [FORUMA TĒMA]

Inteliģenta atpūta Balkānos

"...mūlī nepārtraukti šļācas milzīgs daudzums ledaina ūdens. Kad esmu laimīgi aso vietu izbraucis, sirds gavilē kā iereibusi tautumeita."

Meteoras klintis, akmeņi un rozes

"You are elfs from North!" smej mājas saimnieks. Patiešām grūti šķirties. Meteorā pavadītas deviņas dienas, bet tā vien liekas par maz... [FORUMA TĒMA]

Kazahija 2008: Ziemeļu Tjanšans

Gribējām redzēt, būt tur, kur neesam vēl bijuši! Skaidrs, nepazīstamā apvidū uz varoņdarbiem nav ko cerēt, tādēļ ideja bija izpētīt, iepazīt. [FORUMA TĒMA]

Atkal kalnos, jeb vēlmju sakritība ar varēšanu

Ne visiem, lai cik arī jauki cilvēki tie nebūtu, pietiek motivācijas un spēju doties turp...

Kāpšana Baltā krasta klintīs

Costa Blanca jeb, latviski, Baltais krasts - viens no populārākajiem kāpšanas rajoniem Spānijā, kur ikviens var izmēģināt savas prasmes.

Raftings: The Grand Canyon

Upe visu lieko aizskalo – visas bēdas, sāpes, arī paša čaulas un maskas – tu paliec kails un tāds, kāds esi, upei līdzi plūstošs un dabā iederīgs.

Viens mēnesis vertikālajā pasaulē

Skatos mirdzošajās zvaigznēs un pārdomāju šomēnes pieredzēto. Pamazām sāk rasties idejas par to, kur doties nākamreiz... [FORUMA TĒMA]

Klintis un citas lietas Slovēnijā

Ja Bovecā viss orientēts uz tādām nodarbēm kā raftings, kanjonings u.c. skarbas izklaides, tad Bledā ir pieejams arī mierīgākas izpriecas...

Šveice: pa fikso uz Via Ferratām

Šveice ir dīvainību pārpilna. Viena no tām - vilcieni visos virzienos no visām stacijām kursē vismaz divas līdz trīsdesmit reizes stundā...

Špicbergenas saulriets

Iesākumā bija vēlme Jāņus sagaidīt aiz ziemeļu polārā loka. Sākotnēji šī doma arī bija tāda pieticīgāka - lai Saulīte nenoriet pusnaktī!

Dolomīti: klintis un marmelāde

Dolomītu kalni atrodas Itālijas ziemeļaustrumos, netālu no vietas, kur robežojas Itālija un Austrija, un "oficiāli" tie nav visai lieli... [FORUMA TĒMA]

Trīs vīri uz velosipēdiem

"Tā kā salas ir mana vājība un gandrīz visas Baltijas jūras salas jau apgūtas, ķeramies klāt Vidusjūrai. Izvēle krīt uz Sardīniju un Korsiku..."

Andalūzijas atkarība ar kāpšanas elementiem

"Atkal tā Spānija? Vai neapnīk?" – manī raugās jautājošas acis. Atbildes nav, jo ej nu izskaidro to savādo Andalūzijas atkarību...

Leduskāpšana Rjukanā, Norvēģijā

Februāris, populārākais leduskāpšanas mēnesis Norvēģijā. Sals, kā likums, vairs nav tik spēcīgs, leduskritumi izveidojušies, laiks uz brīdi...

Svētdienas pastaiga ar saviesīgu ciemošanos

Labu laiku Īrijā nevar nobumbulēt mājās – tas pienācīgi jāizmanto! Staigājamais gabaliņš...

Sicīlija: ziemas brīvdienas

Pareizāk gan – brīvdienas no ziemas... No Ziemassvētkiem līdz gadumijai Sicīlijā!? Iespēja aizmukt no gada beigu "tingeļtangeļa" un kāpt! [FORUMA TĒMA]

Sajāni 2007: Aha (Sajānu Oka)

"Vilnis pārāk liels, ātrums pārāk mazs un mūsu kaķi noliek svecē. Peldot straumē viļņi šķiet vēl lielāki... Krastā tiekam pašu spēkiem..."

Žannu. Rietumu riba. Ieiet citā pasaulē

"Redzamība kritusies līdz dažiem desmitiem metru, dažubrīd zūd pavisam. Nezinu, kas virza mūs augšup, bet ir skaidrs – esam vājprātīgi." [FORUMA TĒMA]

Indijas un Butānas ceļojuma piezīmes

"Atgriežamies saules sasildīti, vēja noglāstīti un pārpilni ar ceļojuma iespaidiem. Laikam esmu iemīlējusies… Noteikti zinu, ka braukšu turp vēl!"

Viens mēnesis Ķīnā

Beidzot esmu apkopojis atmiņas un spēkus, un uzrakstījis apskatu par pieredzēto Ķīnā: mazāk emociju, bet vairāk faktu un konkrētības.

Ekspedīcija uz Broda smaili

Līdz šim Latvijas alpīnisti bija uzkāpuši sešās no četrpadsmit astoņtūkstošnieku virsotnēs. Valdis Puriņš pagājušajā vasarā sasniedza vēl vienu!

Altajs: ak, laimīgie, jums vēl viss priekšā

Pēdējā vakarā pirms ceļojuma sākuma mums (man, Egīlam, Sandai un Mārtiņam) bija viens current question – kā šo visu tagad salikt somā?!

Anapurnas lidojums: Lēnā čāpotāja piezīmes

"Ceļš uz Anapurnas bāzes nometni iespējams sākās bērnībā, kad vecāku grāmatu plaukta garajā piedzīvojumu un dabas aprakstu..."

Anapurnas trekings un citi piedzīvojumi Nepālā

Trekings līdz Anapurnai, kāpšana Tharpu Chuli virsotnē, lidošana ar paraplānu, nobrauciens ar laivām pa Trisuli upi... Spilgtas krāsas un izjūtas! [FORUMA TĒMA]

"…Viss kārtībā, "atslēgu" izgājām!"

Fanu kalni, 2007. gada augusts. Bodhona pa ziemeļu sienu (O. Mirošņikovs un S. Gucalo, 1. vieta atklātajā XVI NVS Čempionātā! Sveicam!).

Brauciens pēc Kaukāza atvasaras

"Pa ceļam uz Gonačhiras upi vietējo uzraudzībā apguvām viņu nacionālās dejas. Daļēji jau ģērbušies autentiskos tautas tērpos..."

Rudens Svanētijā

"Uzmetot skatu neaptverami varenajai Ailamas dienvidu sienai, pamazām sākām apjaust, uz ko esam atvēzējušies..."

Ziķerīši: Bolderings un lielpilsēta

"Varam rekomendēt ļaudīm, kam nav svešs kāpšanas vilinājums, braucot uz NYC, ņemt līdzi klinšu kurpes, magnēziju un ērtu apģērbu."

Āfrikas astoņtūkstošnieks jeb 8 tūkstoši km pa Āfriku uz velosipēda

Nekādu apdrošināšanu, bez ilgstošu ceļojumu pieredzes, ne reizi līdz šim neesot Āfrikā...

Somijā ar SOTiem

Šī ir daļa no lielākā (salu skaita ziņā) arhipelāga pasaulē. Bez pieredzes jūras navigācijā apmaldīties salu labirintos var samērā viegli...

Chamonix 2007: vasaras pūtiens

"Sasaitē iesienamies kāpiena beigās, kad parādās iespēja nokrist pāris simtus metru. Vējš sāk palielināties līdz nopietnam pūtienam..."

Vēl ir ko rāpties uz augšu...

Kur pazuduši Monblāna "iekarotāju" pūļi? Pēc pāris dienām šeit droši vien atkal mudžēs kā biezs… Esam augšā. Virsotnes vējiņš…

Trīs stāsti – Skotija

Starp 27. jūnijā Rīgas lidostā startējošajiem, trīs esam no "pirmā Skotijas stāsta". Secinājums – Skotija mums ir iepatikusies! [FORUMA TĒMA]

Via Ferratas Dolomītu Alpos: Brenta

Ar trosēm, kāpšļiem aprīkoti klinšu maršruti, kur kāpējs pieāķējas ar savu drošības sistēmu. Ja vien šovasar jums ir brīva nedēļa...

Tautu draudzība, kajaki un Katalonija

Foto stāsts par divu valstu pārstāvjiem, kuras politiskajā līmenī nespēj atrast kopsaucējus, bet personāliju līmenī to var gluži labi.

Starp jūru un okeānu: El Chorro - San Bartolo

Kaut kas patiesi jauks un bezrūpīgs - saule, okeāns, klinšu dažādība un īsti Spānijas lauki. Tātad, uz Tarifu, uz San Bartolo!

Latvijas kajakeru / straujūdens braucēju ekspedīcija uz Korsikas upēm

Fotostāsts un komentāri: "Kajaks un tā dīdītājs [braucējs] allaž ir apkārtējo uzmanības lokā..."

No ***** komforta līdz telts romantikai

"...izkārpījušies pa dziļo sniegu uz kores, par nožēlu secinām, ka putenis nedomā atkāpties. Mūsu pēdējā virsotne bija pavisam tuvu..."

Ala-Arča Lieldienās. Starp vasaru un ziemu.

Tjanšana kalnu ziemeļu daļa, netālu no Kirgīzijas galvaspilsētas Biškekas. Skaistas virsotnes un tīri kalnu ledus maršruti!

Citrusu Ciklons

Daba izspēlēja nelielu joku – pirms Lieldienām Spānijā "viesojās" spēcīgs ciklons. Lai arī kā - mūsu ceļojums bija varen' aizraujošs! :)

Latvieši kāpj Āfrikas vulkānā

2006. gada vasaras vidū Kaspars un Vita Ulsti, Dina Lībermane, Jānis Ŗēķis un Inese Frīdberga, "iekaroja" Ol Doinyo Lengai vulkānu Āfrikā.

Brauciens uz Augstajiem Tatriem

Nolemjam aiziet līdz nākamajai virsotnei, kas nebūt nav tuvu. Attālums kalnos stipri mānīgs un tūristu taku nereti pat nevar pamanīt...

Trīspadsmit dienās apkārt salai

Braucam arvien augstāk un augstāk, brīnīdamies par pasakaino kalnu skaistumu. Aiz pārejas ceļš tikpat strauji sāk iet uz leju un vietām izskalots…

Viss ir miris, viss ir kluss, gan jau rūķis palīdzēs

Bagātīgā valodā rakstīts dņevņiks–otčots laivu kruīzam pa Longotjoganas upi (Mazās Obas kreisā krasta pieteka) Polārajos Urālos. 2006. gada vasara.

Ziemassvētki ar virvēm un mandarīniem

Ko darīt Ziemassvētkos? Ideja braukt uz El Chorro Spānijā radās ļoti negaidīti. Bet tā nebūt nebija nejaušība! Knapi bijām paspējuši pieradināt degunus pie Latvijas vēsā gaisa atbraucot no Marokas...

Provansas "klinšu" ceļojuma fotogalerija

Francijas dienvidi (Marseļa, Provansa) no Vidusjūras piekrastes līdz pat Eiropā lielākajam kanjonam – Verdonai. 11 kāpšanas dienas...

Kāpšana Provansā, bez majonēzes

Novembra otrā puse. Dienvidfrancija. Kāpšanas vietu meklējumi Sainte Victoire masīvā, Verdonas kanjonā, Vidusjūras piekrastē. Un kamambērs. [FORUMA TĒMA] [ FOTO GALERIJA]

Malaga, El Chorro – iespēja izvēlēties

"Un Tu aizbrauc noguris un laimīgs un aizmiegot vēl acu priekšā redzi uzrakstu pie olīvkoku dārza – "Vajadzīgi strādnieki olīvu darbos". Ir iespēja..."

Maroka – (velo) ceļojums telpā un laikā

Stāsts par savādo zemi - bagātu nabadzībā, krāsainu vienmuļībā, kur patiesa viesmīlība mijas ar negodīgumu, kas liek pārvērtēt vērtības...

Novembra vasara El Chorro klintīs

Aiz loga vienmuļš Latvijas pelēkais slapinātājs, bet uz galda smaržo El Chorro saules pilnie citroni. Dzīve tiešām ir brīnums! [FORUMA TĒMA]

Ar sarkano Gliemezi uz Tebrizu (Irāna)

Cilvēki Irānā nepaliek veci, viņi mirst tad, kad apnīk dzīvot. Mums arī apnicis nav. Un spriežot pēc kartes, nekas no piedzīvotā nav sapnis.

Maroka. Nekas nav tik vienkārši...

Vējš pūš pareizajā stiprumā un virzienā. Ar piekto piegājienu paceļu spārnu, tiklīdz pasperu soli kraujas virzienā, mani uzrauj stāvus gaisā.

Ar motocikliem - ceļā uz brīvību!

Stāsts par divu latviešu ekspedīciju no Rīgas līdz Melnburnai. Andis Pikāns, Jānis Kļaviņš (www.enduroadventure.lv) devās ceļā 2006. gada augustā... Dienasgrāmatas nākošās daļas: [2]; [3]; [4]

Support tīma piezīmes (Saaremaa)

Pūš Ļoti Stiprs Vējš, kas uzskatāmi vizualizējas horizontālā lietū. Tas netraucē, valda priecīgs satraukums, jo dodamies uz Saaremaa...
[ FOTO GALERIJA]

Pamirs - Ļeņina smaile (7134m) 2006

Šī gada jūlijā/augustā četri draugi - kalnu mīļotāji mēģināja uzkāpt Čon To (Ļeņina smaile) 7134 m augstajā virsotnē, kas atrodas Pamirā. [ FOTO GALERIJA]

Virsotnes diena (Čon To 7134 m). Ir!

Papildināts! 4. augustā Andrim Balodim izdevās sasniegt Čon To (7134 m) virsotni! Pārējiem kāpējiem no Latvijas virsotne "nepadevās". [ FOTO GALERIJA]

Muhu ar SOTiem

Šī bija iespēja pilnībā atstāt visu pasaules jezgu aiz muguras un ļauties jūras viļņu rāmajam šūpojumam. Ideāla atpūta nedēļas nogalei. [ FOTO GALERIJA]

Ceļošanas ar auto plusi, jeb bēgšana no vētras

Ir vērts doties ceļā ar auto - no rīta vēl nezini kurā valstī nakšņosi... Monblānā kāpsim citreiz!

Kāpiens Kazbekā

Pirmo reizi kalnos vēl nebijušos augstumos: "Kāpiens 5000-iekā nav nekāda joka lieta. Ja kalni nav aicinājums, labāk kāpt nevajag..."

Pāri Līcim [pie Eestimosiem]

Vilnis šķeļas uz Venta laivas un tikai nedaudz pietrūkst lai kajaks būtu apgāzts - šeit panesās joki par Eestimosu apgriezienu, tādu lēnu, lēnu... [ FOTO GALERIJA]

Brīvdienas uz Dieva pēdas malas

Sardīnija. Klintis. Leģendas paliek leģendas, bet Dieva klātbūtni uz salas tiešām nevar noliegt. Tā manāma skaistajā dabā, cilvēkos. [FORUMA TĒMA] [ FOTO GALERIJA]

Līga Hartmane: 8000nieka mēģinājums

Cho-oiju (8201 m) ir sestā augstākā kalnu virsotne pasaulē. Līga - šoreiz līdz 7800 m! Papildināta ziņa: Līga atgriezusies Rīgā!

Atis Plakans: Šišapangma - kā tas bija

Latvijas alpīnistu Šišapangmas ekspedīcija atgriezusies Latvijā! Atis Plakans: "Paldies visiem, kuri juta līdz un domāja labas domas!"

Sardīnija: kāpiens uz "pazaudēto pasauli"

Atliek tikai pēdējie metri un viss! Viss! Kas par brīnišķu skatu tur augšā!!! Trūkst vēl kāds Juras laikmeta dzīvnieks pilnai dabīgai ainai... [ FOTO GALERIJA]

Braucot ziemeļblāzmu skatīties
jeb kā mēs izglābām ziemeļbriedi

Tāds mazliet sens notikums, un visiem pavasar's galvā, bet varbūt kādam noder - nākošai ziemai.

Himalaji, Pumori '2005

Trīs kāpēji - Līga Hartmane, Kārlis Reihmanis un Viesturs Garda 2005. gada martā piedalījās starptautiskā ekspedīcijā uz Pumori, Nepālā. 25. martā Līgai Hartmanei izdevās sasniegt Pumori virsotni (7165 m).

O' Bella Sardegna: pavasarīgi kāpieni Sardīnijas klintīs

Sešu kāpšanas dienu laikā izkāpti ~20 maršruti Budineto, La Poltrana, Cala Fuili, Aguglia di Goloritze un Biddirscottai klinšu masīvos (gr. kat. Fr 5-6c). [ FOTO GALERIJA]

Tauta vēl (Tautavel) Francijā

Tautavel un Vingrau apmeklēt vislabāk pavasarī vai rudenī, lai nebūtu pārlieku karsts, bet vasarā ļoti patīkama kāpšana tikai ēnā. Vēlams ņemt garāku virvi, jo daži maršruti pārsniedz 35 m augstumu.

Ceļojumā uz kalniem... kopā ar bērnu

Ar mazu bērnu droši var doties nelielos izgājienos pie dabas (ar kājām, velosipēdiem, laivām, kāpt pa klintīm), tikai nopietni jāpiedomā pie bērna drošības!

Jaungads Koli kalnos Somijas Karēlijā

Te, tikai pārsimts metrus virs taigas, nonākam gluži citā pasaulē. Vietām zem kupenām nav zeme, bet tikai stāvi granīta bluķi. Vienreizēja sajūta - stāvēt uz granīta kraujas virs taigas...

Lielajā Kanjonā, Arizonā

Un viss jau šajā vietā būtu labi, ja mēs pašlaik neatrastos 1200 metru dziļumā un 15 kilometru attālumā no jebkuras civilizācijas. Bez dzeramā ūdens un tieši bula laikā. Jādomā, kā tikt atpakaļ kalnā!

Velna Dārzos, Jūtā

Šeit sākās īstā orientēšanās! Lai gan tā to nosaukt nebūtu gluži pareizi, jo kartē nev nekā cita, kā takas strīpiņa un arku nosaukumi. Pietiek palaist garām vienu "tūriņu", lai vairs neuzzinātu, kur jāiet.

Uz Sahāru

Apkārt valda pilnīgs klusums - melna Āfrikas nakts. Spīd milzīgs mēness. Pusaizmiguši taustāmies pie brokastu galda. Ir tāda sajūta, ka kāds uz mums skatās. Nebūsim taču pārpīpējušies ūdenspīpi?

Highly recommended! jeb Norge 2004

Latvju kajakeri Norvēģijā viesojušies un straujupes maluši ne vienreiz vien, un kāpēc gan to nedarīt vēl? Norvēģija ir salīdzinoši tuvu, nevajag vīzas, tu joprojām esi cilvēks, nevis "fašist, buržuj paganij"...

Skotijas ziema... ūūh, brrr!

Scottish Winter Climbing - ziemas alpīnisms Skotijā sniedz unikālu pieredzi kāpējiem. Lai arī paši kalni nav lieli, kāpšana tajos nav "medusmaize". Skarbs pasākums, kurā bez piedzīvojumiem neiztikt!

Bezengija '03: kalni un lietus

"Varoņdarbus" neveicām, virsotnēs kāpām izlases kārtā. Turklāt izlasi veica kalni - kopā ar nokrišņiem, mūsu saprātam piepalīdzot. Varbūt mūsu "slapjā" pieredze kādam palīdzēs saprasties ar kalniem…

Pizzo Badile – uz dimanta šķautnes

Kasina maršruts, pa kuru kāpjam, pirmo reizi tika iziets pirms vairāk kā pusgadsimta, un ilgu laiku skaitījās viens no sarežģītākajiem maršrutiem šajā kalnu rajonā. Ziemeļaustrumu siena. O'Mamma mia!

Uz Lielās Sienas, Jozemītos

Karsti. Tāda sajūta, ka Kalifornijas vakara saule sakarsējusi sienu un tevi pašu. Varbūt tas no bailēm? Sviedri tek aumaļām, caur uzacīm, pāri vaigiem un lūpām, un nonāk arī mutē. Vai bailēm arī ir garša?

Monblāna traverss - no Kurmaijeras uz Šamonī

Kartēs atzīmēti un vairākus gadus veci apraksti šodienas kāpējiem var izrādīties maldīgi... Situācija kalnos pēdējos gados strauji mainās, ko ļoti pārliecinoši pierādīja arī mūsu maršrutā pieredzētais.

Atvaļinājums Francijā un citi dzīves prieki

Un tā nu tu stāvi, gudras grāmatas salasījies, prāto par dzīves jēgu un mērķiem... Un pēkšņi – jā, tajā kalnā gan vajadzētu uzkāpt! Un ne jau tajā mazākajā, bet tieši tajā, uz kuru pat vieglākā ceļa īsti nav.

Džilisu - nepiepildītais sapnis

"Ilgu laiku tirdīja sajūta, ka nepieciešams doties kalnos, atpūsties no ikdienas murga. Tikai viena bēda – nav ceļa biedru, kas būtu ar mieru doties uz attālāku zemi, traukties pavasara palu straumēs."

Altajā garlaicīgi nebūs

Uzkāpām līdz sedlienei, un šeit sākās maršruta sarežģītākais posms. Bija jāizlemj, vai gribās kāpt Beluhā. Pa to laiku virsotni bija ietinis jauns mākonis. Izlēmu, ka gribu kāpt.

Bolīvijas kalnos

Bolīvijas bagātība ir apslēpta kalnu klinšu šķautnēs un ledājos. Vienīgi mākoņu un kondoru ēnas traucē to virsotņu mieru, kas vēl jo projām gaida savus pirmuzkāpējus.

Uz Šamonī ar dzelkšņiem un klinšu kurpēm

Šeit atrodami maršruti monolītu granīta klinšu, zilganzaļa "pudeļu" ledus un sniega/firna nogāžu cienītājiem - maršruti, kas iespējams ir labākie visā pasaulē - un tikai tāpēc, ka tajos būsiet kāpuši Jūs!

Krima. Pavasaris. Pirms divdesmit+ gadiem...

Lai šis dienasgrāmatas fragments ir kā sveiciens visiem tiem, kas vēl atceras to Krimas pavasara smaržu, klinšu raupjumu, jaunības jautrību, bezbēdīgos jokus un smieklus.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv