Sacīkstes > VX Ziema Pro 2006 - kārtējais izaicinājums!
VX Ziema Pro 2006 - kārtējais izaicinājums!

2006. gada 17. februārī, stundu pirms pusnakts Ainažos startēja piedzīvojumu skrējiens "VX Ziema Pro 2006". Pirmie, kājām veicot gandrīz 70 kilometrus un dažādus orientēšanās, virvju šķēršu uzdevumus, finišu sasniedza igauņi. Igaunijas komandai "Trīs Kļavas un Suns", kurā startēja ļoti spēcīgi orientieristi un skrējēji (Sixten Sild, Maret Vaher, Ruth Vaher un Sander Vaher), sacensību distances veikšanai bija nepieciešamas 10 stundas un 37 minūtes.

Otrajā vietā, no igauņiem atpaliekot tikai par 24 minūtēm, ierindojās viena no pieredzējušām un spēcīgākajām Latvijas piedzīvojumu sporta komandām, šoreiz zem ļoti dīvaina nosaukuma – "Kara-Kum&Kyzyk-Kum Pro", kurā startēja Kaspars Kursinskis, Māra Leitāne, Artūrs Liepiņš un Raimonds Lapiņš. Trešo vietu ieguvušās komandas, ar ne mazāk interesantu nosaukumu "3 begemoti un zaķītis ", sastāvs - Inga Dilba, Jānis Užulis, Pēteris Lediņš un Mareks Runts (finiša laiks 11 stundas un 46 minūtes). Šī komanda bija sacensību "pārsteigums" – lai arī sacensību līderus viņiem panākt neizdevās, tomēr cieša sekošana pēdās gan pirmās, gan otrās vietas ieguvējiem lika kāpināt tempu.

Piedzīvojumu skrējiens skarbā nezināmajā – tā var raksturot piedzīvojumu sacīkstes "VX Ziema Pro 2006". Savu dalību šajā "neprātīgā piedzīvojuma" sacensībā bija apstiprinājušas piecdesmit trīs (!) komandas. Startēja - 51! Pie tam, pirmo reizi Latvijas piedzīvojumu sacīkšu vēsturē, kas aizsākās pirms pieciem gadiem ar ļoti līdzīgām sacīkstēm "VX Ziema 2001", šoreiz, apejot līdzšinējās komandu veidošanas tradīcijas (četru cilvēku komanda, obligāti abu dzimumu dalībnieki!) startēja arī piecas 100% sieviešu komandas! Un tās tika pieteiktas vienas no pirmajām…

Tagad droši var teikt, ka piedzīvojumu sacīkstes "VX Ziema Pro 2006" (tās organizēja alpīnists un piedzīvojumu meklētājs Kristaps Liepiņš kopā ar piedzīvojumu sporta klubu "Concorde") bija skaitliski lielākās ziemas piedzīvojumu sacīkstes, kādas vien jebkad Latvijā līdz šim notikušas! Vairāk kā divi simti dalībnieku, vairāki desmiti tiesnešu un atbalstītāji no vienas puses, un skarbi ziemas laika apstākļi, sacīkšu starts īsi pirms pusnakts, jūras piekraste ar meldru pļavām, akmeņiem, mazo upju ietekām, un vairāk kā septiņdesmit kilometru, kas veicami kājām, no otras. Šāda mijiedarbības rezultātā radās ne mazums piedzīvojumu! Kas ir šie neprāši, kas uzdrīkstas pieņemt šādu izaicinājumu?! Visdažādāko vecumu, profesiju un sporta veidu pārstāvji, orientieristi, alpīnisti, ceļotāji. Tiem, kas šajās sacīkstēs nepiedalījās, par tām nelielu ieskatu var sniegt komanda "Vides Filmu Studenti" (VFS), izveidojot par šo piedzīvojumu TV sižetu (arī žurnāla "A-ZET" 2006. gada marta numurā skatāma šī pasākuma reportāža).Brīdinājums! Šī vortāla veidotāji Jūs brīdina par to, ka aktivitātes, kuras ir saistītas ar piedzīvojumu sportu, kā arī atsevišķām tā disciplīnām, ir potenciāli bīstamas Jūsu veselībai un dzīvībai! Šo bīstamību var novērtēt tikai balstoties uz pieredzi. Savukārt pieredzi var iegūt tikai apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas. Mēs rekomendējam šo pieredzi iegūt zinošu un kvalificētu instruktoru klātbūtnē! Vortāla veidotāji neuzņemas nekādu atbildību par sekām, kuras var rasties izmantojot publicēto informāciju.

 
pilsētas piedzīvojumu aģentūra © 2006 Info: info@adventurerace.lv